kiz gebelikte kalp arpntnz oluyormu

PamuKSekeR

artık anne
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2007
1.971
10
arkadaşlar 21 haftalık ikiz hamileyim(Allah izin verirse) ama 2 haftadır yaklaşık felaket şekilde çarpıntılarım başladı kalbim çok hızlı çarpıyor nefes nefese kalıyorum yatarken bile. bebeklerim kıpraşıyor o yüzdenmi oluyor diyorum ama yinede endişeleniyorum.

Kendi kendime normal diyorum iki bebeğim avr oksijen alımalrı hareketleri normale göre daha fazla olacağı için böyledir diye düşünmeye çalışıyorum. Normal tekil gebelerde 9. ayda oluyormuş bizim 6. ayımız onların 9. ayına eşdeğerdir diye teselli ediyorum kendimi. biraz araştırdım anemiden olabilir deniliyor demir eksikliğide olabilirmiş. sizinde oluyormu merak ettim ?

bendede çok nadir olmak şartıyla arada bir oluyor.bu arada bende 5.ayıma girdim haftaya dr uma sorucam...

benimde neredeyse 6. aydan beri oluyor kalp çarpıntılarım. druma söyledim 2 tane bebek taşıyorsun dedi. bende çok önemsemedim... ama demir ilacı içtiğimden beri çarpıntılarım çok azaldı...

benimde neredeyse 6. aydan beri oluyor kalp çarpıntılarım. druma söyledim 2 tane bebek taşıyorsun dedi. bende çok önemsemedim... ama demir ilacı içtiğimden beri çarpıntılarım çok azaldı...

evet demir eksikliğindende olabiliyormuş tuba cım buda dikkate alınmalı .. tabiki bide 2 tane bebek faktörüde var . zaten korkum benimde bebeklerime zararı olacak bişeymidir yolunda.. inşallah onalr etkilenmiyodur çarpıntılarımda. sende hayırlıısyla kucağına alırsın inşallah bebeklerini...

bendede var çarpıntı doktorum normaldir dedi iki bebek taşıdığım için ee birde kansızlık varmış o da yapabiliyormuş

bende olmadı canım.33. haftadayım.ama olmasıda çok normal.2 tane bebek..önemli bi şey değildir.

bende olmadı canım.33. haftadayım.ama olmasıda çok normal.2 tane bebek..önemli bi şey değildir.

az kalmış seninde hayırlısıyla kucağına alırsın inşallah canım bebişlerini .. kansızlıktan herhalde pazartesiye belli olucak inşallah benimkide..

Bende 20.haftamdayım bendede ara ara kalp carpıntısı oluyor.
hel c.tesı tansıyonum çok düşüktü.

Bende 20.haftamdayım bendede ara ara kalp carpıntısı oluyor.
hel c.tesı tansıyonum çok düşüktü.

tansiyon düşüklüğü bendede olmaya başladı bugünelrde ilk başta hep yüksek çıkıyordu şimdide düştü ilginç..

banada aldığım oksijen yetmiyor sanki :bbo:

aynen canım bazen nefessiz kalıcam sanıyorum.. ama olsun demekki bebişlerimiz rahat rahat nefes alıyorlar :)

bu arada bende kansızlık çıkmadı çarpıntılar ikiz hamileliktendir dedi dr ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…