Kız bebek beklemek suç mu????

ben eskıden berı hep dua ederdım allahım bana hayırlısıyla ılk kız cocuk nasıb et dıye sukur kı rabbım kabul ettı.hep ıcımde bı kızım olsun gıydırıyım susluyım onla gezmelere gıdıyım dıye hevesım vardı.ama hamılelığımın basından ıtıbaren esım kayınvalıdem hatta kendı annem bıle erkek olmasını bekledıler ruyamda kızım olduğunu soyledığımde hep ruyalar tersıne cıkar dedıler.esım ılk basta baya uzuldu neden uzulunur bılmıyorum ama sımdı alıstı o da cok sevıyo kızımızı..kendı annemdede bana karsı bı heyecan yok abımın oğlu olacak onun ıcın cok heyecanlı..cahıllık baska bısı değıl.

Kizimiz olacagini ogrenince dunyalar bizim oldu. O kadar cok kiz istiyordum ki, Allahi'im kismet etti. İnsallah saglikla da dunyaya gelir.
Bu tip insanlari hic takma. Ben kiz diyince bana "olsun" diyenler oluyo. Kimine nasil yani dedim, kimine ne olsun dedim. Kimine de aciyorum ve gulup geciyorum. Sende oyle insanlara gulmelisin, acimalisin. Onlar cocuklari arasinda ayrim yapan insanlar. Benim kayinvalidem de oyle. Herkesin icinde ona bagirmistim, cocuk benim degil mi ben sevindim onemli olan da bu diye. Kiz oldugunu ogrenince icinden bisey kopmus. Lafa bakar misiniz. Tek oglunun tek kizini goremeyecek olacagi bu sonunda :kahve: ki ben yaparim kizlar. Deli tarafimi biliyolar da rahatim simdi. Erkek torun isteme hakki var, ben de cok kiz cocuk istiyordum. Ama tepki vermeye hakki yok. Ben sadece bir kere buna sinirlendim. Bunun disinda cevremde "olsun" diyenlere dua ediyorum, Allah sana hep erkek versin diye :Roflol: Gorecekler gunlerini. Kiz evlat gibisi var mi. Kocami da abimi de goruyorum. Bir de ailemle kendi iletisimimi dusunuyorum da...kiz iste :sm_cool:

Canım ya evlat bu can neticede hiç ayrılır mı kıs erkek diye böyle söyleyen konuşan insanlardan uzak dur bence sendeki de cahillik ki bu gibi şeylere kafanı yorup üzülüyosun hadi onlar cahil düşünemiyo sen de mi düşünemiyosun bi tanem yanlış anlama söylediklerimi ama allahu teala ne verirse o dur yani buna karşı çıkılır mı? Kıskanıyolardır belki de seni çekemeyen dost ta çok var baksana burda birçok kişi bebeğim olsun diye uğraşıp duruyor kız yada erkek beklemeksizin olsun da ne olursa olsun diyen var rabbim sana bu güzel duyguyu tattırmış o yüzden kendini sıkmaya gerek yok bebişine de zarar verirsin unutma. Onlar sana söyleyince olumsuz şeyler sen de onlara ta tersini söyle sustur çenelerini kendine ve bebişine iyi bak :)

Benim de bir kızım olacak. Çok mutluyum bu yüzden. Ben de ilk zamanlar kız dediğimde "olsun hayırlısı olsun" gibi tepkiler alıyordum. Ama hiç umursamıyorum artık. Cinsiyetini soranlara çok mutlu bir şekilde gülerek kızım olacak diyorum. Halimden ve kızımdan memnun olduğumu anlayıp öyle yorumlar yapamıyorlar artık.

Ah güzelim var öyle örümcek kafalılar.Bizim aile hep kız istiyor valla.Ama eminim kız olacak olsa akrabalardan bir kısmı da aynı tepkiyi vercektir.Öyle tepkiler duyduğunuz da bozun bence.Ayıplarını anlasınlar.

kurban oldugm allahim onlari nasil biliosa ole yapsin allahim verirken hayirli saglikli evlat versin de zenci olsun beyaz olsun kiz olsun erkek olsun neden ayrim ediolar ki bende hic anlamiyorum bunu yaws allahim sen sabir verrrrr

kızlar elbette evladın ayrımı olmaz da işte daha düne kadar peşimde dönen insanlar niye böyle davranıyolar sinirimi bozan şey bu..
hadi benide geçin bide utanmadan eşime sen napıyon oğlum ya ikiside kız oldu bi oğlan doğurtturamıycan tarzı çirkin laflar söylüyolar eşim hemen tersliyo ama oda bu laflara çok üzülüyor...

kızım olsun diye ne kadar dua ettim bir bilsem yeri geldi ağladım bile üçüncü çocuğu doğurmayı göze almak zor ama evlat bu ayrımı olmaz ki ilki de erkekdi şimdi sevmiyorum onu sanki gözümü kırpmadan canımı veririm onun gözünden akan yaşa kurban olurum ben. hiçççççç takma kafana her zaman derim allah hayırlı evlatlar versin

canım maalesef türk toplumunda böyle düşünen insanlar var. Ama önemli olan senin ve eşinin ne düşündüğü. Böyle insanları kafana takarak bebişini üzme bence. Boşver sağlıklı ve mutlu olması herşeyden önemli. Kızmış erkekmiş kimseyi ilgilendirmez. Anne baba olarak bu tür insanlara kafayı takmayın bence. Allah sağlıklı evlat versin yeterki.

canım çok iyi anlıyorum seni.bende bebeğimin kız olduğunu söyleyince suratlarını buruşturarak eh hayırlısı olsun bidahaki sefere erkek olur belki iyorlar.hatta abartıp ayyyy keşke erkek olsaydı dr.un yanılma ihtimali yokmu diyenler bile var.ama eşim ve benim en başınan beri tek dileğimiz bebeğimizin sağlıklı sıhatli özürsüz kusursuz ayıpsız hayırlı bir evlat olması.allah hepimize bunu nasip etsin.biz hep bunun için dua ediyoruz.bebeklerimiz bize rabbimin hediyeleri.ben kulaklarımı tıkıyorum bu insanlara.korkum ise eşimide bu konuda kenilerine benzetmeleri.sende kulaklarını tıka canım benim ve taını çıkar

canım seni anlıyorum bizimde eşimle sorunumuz yok bu konuyla ilgili ama etraftan soranlara kıs deyinde olsun sağlık olsun filan diyolar ya deliriyorum ya sanki ALLAH başka dert vermesin der gibi bende öle yapanlara diyorum erkek olunca çükünü boynumamı ascam diye

canım seni anlıyorum bizimde eşimle sorunumuz yok bu konuyla ilgili ama etraftan soranlara kıs deyinde olsun sağlık olsun filan diyolar ya deliriyorum ya sanki ALLAH başka dert vermesin der gibi bende öle yapanlara diyorum erkek olunca çükünü boynumamı ascam diye

ölme emi sen valla güldürdün beni:))

malesef benim çevremdede böyle insanlar var.bende kız bebek bekliyorum ve bunu duyan bazı yakınlarım dudak bükerek "neyse sağlıklı olsunda"yada tepkisiz kalıp beğenmeyenler var.ister istemez insanın morelini bozuyor bu cahilce düşünceler ama ben ve eşim kızımız olacağı için çok çok mutluyuz.üç ayımız var kavuşmamıza.o benim herşeyim

Bende kız bebek bekliyorum inşallah sağlıklı sıhatli kavuşuruz. Bende sağlıklı sıhatli ama Allah biliyor içimi hep kızım olsun istiyordum, benim için kız çocuk suç değil ÖDÜL (hatta o kadar sevindim ki kız olduğuna hala çok korkuyorum ya kızıma birşey olursa diye) .

Bal kızım benim, onu şimdiden çok seviyorum. Erkek olsada severdim elbet ama bal kızım başka sanki:)

boşver canım benimde 2 kızım var ikinciye hamileyken banada çok dediler ay budamı kız tüh keşke erkek olsaydı derlerdi bizim için en önemlisi sağlık canım.

Bu insanları hiç anlamıyorum. Biz de tam tersi ilk bebeğimizin erkek olacağını duyunca içimiz biraz burkulmuştu. Eşimde de bende de inanılmaz bir kız çocuğu isteği vardı, Rabbime şükürler olsunki bize kız çocuk nasip etti. Boşuna dememişler kız evladı öz evladı diye.

bencede kız evlat gibisi yok kendimden biliyorum bi erkek kardeşlerime bakıyorum bi kendime hakikaten aileme ben daha düşkünüm daha bağlıyım ve hemen hemen bütün kadınlarda böyle düşünüyo kızlar ailesine çok bağlı olur diye...ama nedir bu erkek egemen toplumu neymiş efendim bi eve erkek evlat şartmış ki babanın soyunu sürdürsün ya ne saçma kız çocuk evlenince o babanın evladı olma hakkını kaybediyomu...

tabiki suç degil bır kız annesı olarakk hayatta bana verılen en güzel hedıye oldunu düşünüyorum kızımın..kaldıkı bende bır kız evladıyım ve anne babama çok daha yakın ve baglıyım ıkı abım var ama benım anne babamla olan dıyalogum onlarda yok...erkek cocukları evlendımı kopuyo aileden ama kızlar bunu yapmıyor...ıyıkı kız evladım var..genede herseyın hayırlısı mutlaka ama ben hayatımdan memnunum

Cok ilginc gercekten aksine kendi tarafim kiz olur insallah diye dua ediyorlar esimin tarafida icinde hic farketmez diyorlar.Hatta cevremde o kadar cok oglan cocugu olan varki herkes artik acmis elini bu sefer kiz olsun diye dua ediyorlar.Ve sahsen biz esimle kiz cocugu daha cok istiyoruz.Anneye yoldastir arkadastir kiz cocugu berekettir.Ama simdi etrafimda abuk ssabul iki insan var oyle abuk sabuk seyler soyluyorlar diyede herkesi ayni kefeye koymam takmam bile kafama?Cahil insan iste adi ustunde cahil.Bosver sen sevinmene bak birak oyle cahil geri kafali insanlari.Ben suan cok dua ediyorum kizim olsun diye kimseyide takmam sende oyle yap zehir olmasin hamisligin tadini cikar bosver...

X