kiz bebegi icin isim istiyorum

aslisu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2007
127
0
selam bayanlar sizlerden arkadasimin kizi icin isim istiyorum anlami cok güzel olmasi lazim,simdiden tesekürler

ecrin var canım
Allah'ın hediyesi anlamına geliyo bence çok hoş ve güzel anlamlı bi isim

benim kizimin ismini yaziyim sana ESiLA anlami da ikindiyle aksam namazi arasindaki vakte deniyor herkes cok begeniyor bide kuzenimin kizininda adi ecrin onuda begeniyorum tabi hayirlisi olsun canim

ezel......................allahım nasıp eder bırgun anne olrsam bu ismi koyacagım bence cok güze :asigim:

Başlangıcı, öncesi olmayan geçmiş zaman, öncesizlik. =ezelım sen oldun ahırım senn anlamı pek güzel degıl

cok nadir olan bi isim olmasini istiyoruz,simdiye kadar yazilmis isimler cok güzeller

benimde 3.5 ay önce bir yeğenim dünyaya geldi, ablamda isim arıyordu ben "ceylin"i önerdim çok hoşuma gidiyordu.söylenişi çok zarif tam bir kıza yakışacak isim diye düşünmüştüm saolsun ablamda kırmadı beni... bu arada anlamı cennete açılan kapı ..sevgiler

cnm biraz araştırdım 2008 son moda bebek isimleri şöle geçiyor ;

Akay: Dolunay, Alara: Kırmızı süs, Alçin: Küçük bir kuş, Asena: Dişi bir kurt, Asya: Bir kıta, Aygen: Gönül Dostu, Ayşan: Şanlı, Azra: El değmemiş, Balca: Bal gibi, Belin: Şaşkınlık, Bike: Hanım, Bilun: Yarımay, Çağla: Badem, Çilay: Ayın üzerindeki açık renkli lekeler, Dalan: Zarif, Delfin: Yunus Balığı, Derin: Yüzeyi tabanına uzak olan, Durul: Suyun durulması, Ela: Sarıya çalar kestane rengi,en kahraman, Evşen: Hafif, Fidan: Ağaçların genç ve yeni yetişeni, Gazal: Güzel, iri göz, Gökşin: Gök gibi mavi gözlü, Güliz: Güzel iz bırakan, Harika: Eşyanın tabiatı dışında, doğa üstü, garip şey, Hazer: Deniz, büyük su, Ildır: Parıltı, parlayış, Işıtan: Aydınlatan, ışık veren, İlgi: İlişki, yakınlık kurma, İlkyaz: Bahar sonu, yaz başlangıcı, Karmen: Parlak kırmızı, Kayra: Büyük birinden gelen iyilik,Kumru: Güvercinden küçük boz renkli kuş, Melda: İnce ve taze vücutlu, Miray: Yılın ilk aylarında doğan, Nisa: Kadın, Perçem: Mızrak gibi şeylerin üzerine konulan püskül, Püren: Sarı kırmız brenkli bir tür ot, Rüya: Düş, Sanay: Ay gibi güzel, Semin: Değerli, pahalı, Serra: Rahatlık kolaylık, Serva: Masal, Sezal: Sezgili, Sonat: 3-4 bölümlü müzik eseri, Su: Rengi ve kokusu olmayan sıvı, Şiir: Edebi anltım biçimi, Şelale: Büyük çağlyan, Taçnur: Mutluluk, Tamay: Sabırlı, Tennur: Yüksek ulu, Tutku: İhtiras, Umay: Üzerinden geçtiği kişilere mutluluk verdiği inanılan kuş, Umur: görgü, deneyim, Uzel: Usta, becerikli, Ülfer: Irmak, büyük su, Ünseli: Ünü sellere benzeyen, Vicdan: İyiyi kötüden ayırmaya yarayan şuur, ahlak, Vuslat: Kavuşma, yetişme, Yağmur: Yeryüzüne düşün sıvı yağış, Yeliz: Rüzgar ve izi, Zeren: Anlayışlı, zeki. :dance::dance:

bence de Kayra çok güzel bir isim, onun dışında Setenay var. Çerkes dilinde bir anlamı ’’gözümün nuru’’ dur. Bir diğer anlamı da ’’yaban dağ gülü’’ dür. Liya var o da "sabrın en güzeli" demekmiş. Almira da güzel :) "ay tutulması sırasında ayın çevresinde görünen kızıllık":emir_bebek:

zelal.
ya ben bu ismi ççok seviyorum kızım olursa (allah nasip ederde) zelal olcak ismi..

Bende duru ismini çok beyenirim Ecrin de güzel ama yer gök Ecrin oldu Tavsiye etmem :KK43:

X