Kız başıma evin erkeği olmaktan yoruldum:(

Ağlıyordu küçük emrah gibi, gerçek hayatta ezik burda gülücükler sen kimsinler

Geçmiş cevaplarıma baksanız görürdünüz

ay gerçekten ya , kombi teknik servisiyle iletişim kuramayıp burda klavye delikanlısı kesiliyolar yersen tabi.kendi hayatı valla bizi ilgilendirmez biz he he der geçeriz de hayat boyu kendi çeker
Siz burda yardım etmeye çalışsanız yukarıda benle aşağılıkmışım gibi konuşan insanın yorumunu beğenmezdiniz.Bize gelen teknik servisti buranın has teknik servisi ama hala laf yetiştiriyorsunuz neyse düşündüğünüzle kalın sizin gibi karşılık vermiycem

Yazık üsluba bak yok evlen başında erkek olsun yok ben mesafeli davranıyorum ,yok yüz vermem,kadının düşmanı yine kadın benim yılışık davrandığımı nerenizden çıkardınız belliki işsizsiniz ve kaos arıyorsunuz benden size daha fazla ekmek çıkmaz buda son mesajımdı

Öyle bir zorunluluğum yok isteyen okur isteyende ön yargısını koysun ortaya umrumda değil.Anlayan gayette anlamış.Benim derdim burda sorunumu paylaşmak saçma sapan polemiğe girmek değil

Neden size karşı bir önyargımız olsun ki sizi tanımayız etmeyiz? Siz kendi kafanızda belli kalıplar kurmuşsunuz insanları onun içine yerleştiriyorsunuz. Cevap vermezseniz polemiğe de girmemiş olursunuz gayet düz mantık.

Demediğim düşünmediğim bir düşünce tarzından dolayı neden susuyum

Evet hirpaladiginiza değmez. Ama o parayi da siz kolay kazanmadiniz sonuçta yani ikisi de zor. Umarım her şey gönlünüzce olur. Normalde tüm kadinlara kadın çalışmalı derdim ama sizin icin umarim evlilik hayatiniz da bolluk olur da bir daha çalışmanıza gerek kalmaz

Bir kadın olarak araç muayenesine de giderim duvar boyası Almayada lastikçiyede su ustasından elektrik ustasına da sanayi sitesinede (erkek yerleri ya bunlar size göre)..hepsinde de her işimi halleder sohbetimi yapar dönerim.hiç mi böyleleriyle karşılaşmıyorum?sayısız..ama hakkını sen savunacaksın mekan,iş.şahıs farketmez.

İnsanlar -haklı olarak- bakış açınızı eleştirmiş, konuyu nerelere getirmişsiniz...
En başta "kadın olduğum ya da yaşım küçük olduğu için ciddiye alınmadığımı düşünüyorum" deseydiniz kimse eleştirmezdi. Çünkü hepimiz bu toplumda kadın olmanın zor olduğunu biliyoruz.
Ama "kız başıma, başımızda erkek olmadığı için, evin erkeği oldum" vs dediğinizde kadın olduğunuz için ciddiye alınmamanızı normalleştirmiş oluyorsunuz.
Siz üniversite okuyan, 21 yaşındaki gencecik bir kadın olarak "kız başıma, başımda erkek yok" derseniz, gelen usta da "bunların başında erkek yok, dolandırayım" der tabii, nesine şaşırdınız?

Yaşınız küçük ama çoğu insan o yaşta başka bir şehirde, ailesinden ayrı üniversite okuyor zaten. Süt kuzusu bir yaşta da değilsiniz yani.
Ben o yaştayken yalnız yaşıyordum ve her işimi de kendim hallediyordum.
Tabii ki "bunun yaşı küçük, kadın bu, aman zaten ufak tefek" deyip ciddiye almayanlar, kandırmaya çalışanlar oluyordu ama "erkek olsam bunlar olmazdı" diyerek sızlanmak aklıma gelmemişti hiç.
Bazen "Sen kim köpeksin de beni ciddiye almıyorsun? Senin ağzına mıçarım" diyordum ve mıçıyordum, bazen de dolandırılıyordum. İnsan böyle böyle büyüyor zaten.

Siz bu yaşa kadar okuduysanız, şu an üniversite okuyorsanız, yarın bir işe girip çalışacaksanız, bunun mimarı "kadın kısmı okumaz, çalışmaz" falan diye zırvalayan erkeklere "haklısın bey, ihihihi kız başıma nasıl okuyayım, elimin hamuruyla erkek işi yapamam" diyen kadınlar değil; "sen kim köpeksin, senin ağzına mıçarım" diyen kadınlardır, bunu da unutmayın.

Öncelikle helal olsun çok takdir ettim yürekten seni yaşamını dişinle tırnağınla kazanmak nedir çok kişi anlamaz yaşayan bilir. Burda aykırı yorumlara şaşırmadım çünkü geçen bir konuda sırf para ve güzel yaşam için nikahsız yıllarca köpek gibi davranılan bir erkeğin yanında duran kadın için cesaretli ol hayatını kur yorumlarını yaptım örnek verdim diye beni suçlu bulanlar oldu. Herkese hayat güllük gülistanlık değil ama şerefiyle azmiyle yaşayan yok değil maalesef bu insanlar tutulmuyor insanın gözünde diğer kesim kıymetli o yüzden üzme canını. Hayat bu tecrübe ederek öğrenir insan dövmeyi dövülmeyi yolun daha uzun tecrübe et kafana takma bir dahaki sorunda yaşamazsın aynı şeyleri. Kadın olmak evet bu ülkede ve çoğu ülkede sıkıntı şöyle paran vardır elit mekana gidersin paranla işini hallebileceğin durum vardır bir arabayı bile servise götürürken servisten servise fark vardır Parana göre yani paran varsa herkes sana insan gibi hanımefendi gibi davranır yoksa 3 Kuruş için onun bunun peşinde koşmak zorunda kalırısın. Kombi için söylenen söylenmiş zaten.

Öncelikle kombi tamiri için emlakçıyı aramak? Bu kısım saçma. İkincisi, şöyle bir şey var ki babam hayatta ve iki erkek kardeşim var. Evde onarılacak, ufak tamir edilecek, montajı yapılacak vs işlere ben bakarım. Söyleyene kadar kendim yaparım kafasındayım. Tamirciydi servisti bu işlere annem bakar. Babam "aman boşver" kafasında biri olduğu için annem de çözümü ipleri eline almakta bulmuş.

Hiç unutmuyorum, TV bozulduğunda babam gitmiş yine küçük ekranlardan almış gelmiş. Annem dedi ki bunu istemiyorum değiştir. Arada fazla fiyat farkı yok çünkü. Babam da ayıp olur, almazlar zaten diye diretse de mecburen bayiye gitmiş. Orada geri alamayız demişler. Bunun üzerine annem internetten bütün tüketici haklarını bir güzel öğrenip gitmiş. Bir de bayileri oldukları markayı aramış böyle bir hakkım var mı diye. Marka demiş ki böyle bir hakları yok, gerekirse markamızı geri çekeriz. Annem gitmiş bi güzel hakkını aramış, üzerine de tehdit etmiş bayiliğinizi elinizden aldırırım diye Mecburen özürler bilmem neler... Başka bir sorun için babam aynı bayiye yine gitmiş, bu defa kapıda karşılamışlar, "aman yengeyi getirme biz hallederiz" diye Bu arada annem köyde yaşamış, ilkokul mezunu biri. Hiçte öyle "kadın başıma" demez.

Kadın veya erkek farketmez. İnsan gerektiği yerde dişli olmayı bilmeli.

Tabirinizden yola çıkarak benim başımda erkek var. Ama geçen hafta fırın bozuldu rezidansının ömrü bitmiş. Yetkili servisi aradım, geldi ,değiştirdi ve gitti. Kombi için 200 tl gayet uygun bir ücret, şimdiye kadar kombi bakımı hariç ödediğim tüm ücretler hep fahişti. Mesele sizin çetrefilli yollar seçip sonucu erkeksizliğe bağlamanız. Babanız yok yıllardır hayattasınız, paranız helalinden kazanıyorsunuz. Neden kendinize güvenmiyorsunuz ? Neden hayatı zorlaştırıyorsunuz.

Bende yapıyorum ama kimi arasam sallıyorlar sitemim bunaydı aynı adamı abim uzaktan arayınca geliyor ben arayınca 1 ay oyalıyor
Arayıp 1 ay bekliyor musunuz Böyle durumlarda biraz (belki de fazla) çirkef olmak zorundasınız. Yoksa başka çirkeflerin işini öne alır, siz naif naif beklersiniz.

Ben de tesettürlü biriyim hatta fazlaca ufak tefeğim. Ama harem minibüs şoförüne bile ayar vermişliğim var. Böyle zamanlarda "kadınım ya" diye değil de "hakkım yeniyor" diye düşünmelisiniz.

Evet bende yarın arayıp onu beklediğimizi ama onun neden telefonu kapattığını sorup gelmenize gerek yok zaten taktığınız parçada bir işe yaramadı diyip kapatıcam
Öyle şey olur mu sevgili tribi atar gibi. O iş öyle olmaz. "Size 400 TL para verdim bu kombi hala bozuk, neden tamir etmediniz, ne yaptınız da bu parayı aldınız, en kısa zamanda gelip halledeceksiniz" diyeceksiniz. Vıdı vıdı yaparsa "tamir ücreti ödedim hani tamir" diye üste çıkmalısınız. Daha da diretirse "ben gerekli yerlerle konuşucam" diye de tehdit edeceksiniz. Para verdiniz yahu...

Herkes başından neler geçtiğini yazmış beni de yetkili servis dolandirmisti Allahim aklıma geldi şimdi.

Yetkili servislere de güvenmiyorum ben. Çamaşır makinasının beyni değişecek dedi yetkili servis 700 TL istedi. Mahalle servisine gittim beyniyle alakası yok dedi 200 TL ye halletti. 1 senedir sorunsuz kullanıyorum.

Konuyu okumadan yorum yapmışım, konu sahibi arkadaş 5 aylık çocuğa bakacakmış.Burada ayy yazık dediğiniz kız, 5 aylık çocuk bakacak 5 aylık ? Nasıl bakacak kombi bozulunca emlakçıya giden çocuk boğulunca da tesisatçıya gider artık. İşinize geldiği zaman ufaksın yetimsin acıların çocuğu işinize geldiğinde çeyiz parası biriktiriyorum ama kombiyi ucuza halledeyim tilkiliği.5 aylık çocuğu olan bu konu sahibine emanet edecek hanıma ulaşabilsem keşke.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…