Börekler Kıymalı, Patatesli Tepsi Böreği(resimli)

Barcman

PR UZMANI
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2007
10.363
31
hazırlaması kolay ve çok lezzetli bir börektir

1 kg yufka
175 gram sanayağı
2 adet yumurta sarısı
2 su bardağı süt
200 gram kıyma
2 adet soğan
2 adet patates
tuz
2 çay kaşığı tuzot
kırmızı pul biber
karabiber

kıymanızı teflon tavanıza koyun 1 kahve fincanı sıvıyağla kavurun kıymanızın rendgi değişince rendelenmiş soğanı ve çiğ olarak rendenin iri kısmıyla rendelediğiniz patateside ilave edin içine baharatını tuzunuda koyup karıştırarak kavurun sonra üstüne bir kapak kapatın suyunu çekince üstü kapalı vaziyette 10 dakika demlendirin fırın tepsinizi yağlayıp yufkanızı serin aralarına eritilmiş margarin sürerek 3 yufkayı yerleştirin bunların üstüne hazırladığınız börek içini yayın kalan yufkalarıda aralarına margarin sürerek tamamlayın
böreğinizi servis yapar gibi dilimleyin
2 yumurta sarısını bir kapta çırpın sütüde ilave edip karıştırın kaşıkla böreğin heryerine gelecek şekilde dökün dilerseniz üstüne çöreotu serpin 200 derece ısıtılmış fırında üstü kızarana kadar pişirin afiyet olsun

s5000740xd6.jpg

:1rolleyes:eek:yyy çok güzel gözüküyo barçman ablam ellerine sağlıkcokacimcoook
abonelerime ekleyi verdim hemen en kısa zamanda yapiciiimm:nazar:

cokacimcoook Ablacım yemeyip yanında yatamak isterdim ama dayanamıyacağım,inan harika görünüyor ellerine sağlık

tadıda enfes kızlar edimle mide fesadından gidecektik az daha içine tuzot koymayı unutmayın
ben sarımsaklısından koydum

Amanın nefis gözüküyor barçman ellerinize sağlık yemede yanında yat cokacimcoook
Zaten yufkalı böreklere hayır diyemem yerimseniben

ablacımm bence senn börekçi dükkanı aç hatta şubeleride olsunn ciddenn yaa

ben tarifi yaptım ama çok yağlı oldu...ama güzeldi.cokacimcoook...bir daha ki sefere yağ miktarını azaltıp yapacağım....

barcman ablam ellerine saglik harika gorunuyor

Owww ablacım cok güzellll görünüyor,eminim lezzetide öledir...
Eee ne de olsa ablamın elleri değdi...
Ellerine saglık ablam benim..

Börek içi değişik denemek lazım gercekten ellerınze saglıklı cok lezzetlı tahmın edıyorum...

suan fırında ve akşama mısafırlerım var inşallah guzel olur canım ben yaptım elıne sağlık

ellerınıze saglık cok lezzetlı gorunuyo bende bu aksam börek yapıcam tarıf arıyodum benım böreklerım kabarmıyo lutfen herhangi bir püf noktası varsa banada söylermısınız:çok üzgünüm:

ellerınıze saglık cok lezzetlı gorunuyo bende bu aksam börek yapıcam tarıf arıyodum benım böreklerım kabarmıyo lutfen herhangi bir püf noktası varsa banada söylermısınız:çok üzgünüm:

fırınını önceden ısıtmanın faydası olur bu arada benim sodalı kabak ve peynirli böreğimde çok güzel kabarır tariflerden bakabilirsin canım

X