Kıyafet LEKELERİ 😤

serapbn

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2024
1
0
26
Meyve lekeleri nasıl gideer acil renkli kiyafetlerde ozellikle muzz geciren var mi küf gibi kalıyo kiyafetlerde mandalina lekesi de gitmemis yikadim ama pembe kutusu olan bi marka var onu kullanan var mi leke icin

Meyve lekeleri nasıl gideer acil renkli kiyafetlerde ozellikle muzz geciren var mi küf gibi kalıyo kiyafetlerde mandalina lekesi de gitmemis yikadim ama pembe kutusu olan bi marka var onu kullanan var mi leke icin
Mandalina lekesinin cozumunu ben de bilmiyorum.

Ama muz lekesi karbonatli suda bekletince cikiyor.

Ben e bebekten leke çıkarıcı alıyorum makineye koymadan sıkıyorum elimde citiliyorum küçük bir sonra normal çalıştırıyorum çok kötüyse beyaz sabunlada önden bir yıkayın geçer umarim

İnanirmisiniz en büyük sorunum buydu. Yeni aldığım kıyafet leke içinde kalıyordu Hiç bir leke çıkmıyordu leke çıkarıcı da aldım. Fakat çözümü şöyle buldum. Normal çamaşır suyu. Belki zarar veriyor çamaşıra fakat lekeler renklilerden bile çıkıyor. Agartmadan yapıyorum. İlk önce kıyafetin her yerini ıslatın sonra leke olan yere çamaşır suyu döküp ovalayın ve 5-6 sn içinde yıkayın . Hop leke geçiyor renk aynı kalıyor agarma olmuyor. Çöp olmasından iyidir diyorum.

Yemek ya da kaka lekesi ne olursa kurumadan hemen üstünü çıkartıyorum. Hemen lavaboya suyun altına koyuyorum. Bebeğim sakin duruyorsa leke çıkarıcı (e bebek ten aldim) sıkıp citiliyorum. Fazla suyunu sıkıp duşa kabinin üstüne asıyorum. Bebek kıyafetlerini 3 - 4 gunde bir makineye atarım. Uzun süre bekletmem. Elbette yine de minik lekeler kalıyor. Kızım 7 aylıktan itibaren mama önlüğü takmadı.

Bildiğimiz beyaz sabun leke oluşur olusmaz beyaz sabunla citileyin çıkarmadığı lekeye rastlamadim henüz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…