kitapları ile evli edebiyat öğretmeni eş

Öğretmenle evlenmek ya da evlenmemek işte bütün mesele bu

Son yazdığım yorumu okudunuz mu acaba? 25. sayfadaydı.

Son yazdığım yorumu okudunuz mu acaba? 25. sayfadaydı.
okudum banlıydım cevap veremedim herkese. Tespitleriniz güzeldi. Aslında benimki iç dökme çözümden ziyade.çünkü kendini kasıtlı olarak kapatıyor eşim. Sadece dua ediyorum. gelecek yış bu zaman aynı evde olacak mıyız kuşkuluyum.eşim nazik esprili ince fikirli biriydi.rahatsızlığımı farketmeyecek zekada değil.oldukça zekidir.beni yıldırmaya çalışıyor.benden başka kimseye kaba davrandığını görmedim. İnceden bir kendini bepenmişlik var ama hani ölçüsü biraz aşılmış bir özgüven gibi görünür en fazla. Onun hali tavrı pek hal değil

Ben de tam tersinden yakınıyorum Oysa ne çok isterdim eşimle kitap okumayı Kitaplar üzerine konuşmayı Onun okuduklarını okumayı Aynı konuda benzer fikirlerimizin olmasını .. Ama nerde Adam odun Beraber kitap okuyalım deyince bön bön bakıyor

Dua ediyormuşsunuz, demek ki inançlı bir insansınız. Çok güzel, demek ki düzelmesini istiyorsunuz içinde bulunduğunuz durumun ki dua ediyorsunuz. Fakat şunu unutmayın Kuran-ı Kerim'de yazdığı gibi Allah Teala der ki; "Çalışıp çabalayıp, azim gösterdikten sonra Allah'a tevekkül edin."
Siz önce evliliğinizi kurtarmak, eskisi gibi olabilmek için herkes gibi evliliğinize, sevginize yatırım yapmalısınız. Eşinizin niçin kapanmış olabileceğini yazdık, neler deneyebileceğinizi yazdık. Evliliğiniz geri dönülmez bir noktada görünmüyor. Eşiniz hala evde kendine düşen iş bölümünü yapıyor, bir şekilde ucundan tutuyor belki kendince.

Unutmayın bir ağaçtan meyve alabilmek için ona bakmalı, onunla ilgilenmeli, suyunu ve vitaminini eksik etmemeli, emek sarf etmeli... Hastalanmış bir ağaç ise tedavisi edilmedi. Tohumu öylesine toprağa atıp, "Allah'ım sen bunü büyüt de sulu sulu kirazlarını yiyeyim, amin" diyemeyiz. Bakış açınızı biraz olsun değiştirin evliliğiniz, eşiniz, hatta kendiniz için.

Eşiniz ülkedeki ender erkeklerden biri, lütfen kıymetini bilin. Beraber geçirdiğiniz vaktin çok az olması konusundaki şikayetinizde haklısınız ama çözülemeyecek bir şey değildir bu. Özellikle eşiniz gibi bir erkeğin doğru iletişimle farklı davranmaya başlayacağına dair inancım çok yüksek. Eğer ben sizin yerinizde olsaydım; madem eşim böylesine kitaplara gömülüyor, son okuduğu kitabın arasına duygularımı içtenlikle ifade ettiğim bir mektup bırakırdım. Kırmadan incitmeden, çözüm arayan cümlelerle bezerdim mektubu. Geçmişten güzel anılar serpiştirirdim aralara. Sonra da eşim hangi filmi izliyorsa onunla izler, hangi kitabı okuyorsa aynısından alır okumaya başlar ve bunlar üzerinde sohbet etmeye çalışırdım onunla. Siz onun ilgi alanlarına ortak oldukça o da sizinkilere karşılık vermeye başlardı bir zaman sonra, siz davet ederdiniz ya da...

Ayni fikirde degilim. Cok kitapa okumayan degil, HIC kitap okumayan milletiz. Cahillikte afrika ulkeleriyle yarisiyoruz maalesef. Konu sahibinin kendini gelistirmek gibi bir derdi yok ve cok fazla ilgi bekliyor. Evliligi de bu ilgi yi saglayacak zannediyor. Ne kadar son millenyum l bir mentalite!! 21. yuzyilda evet cok okuyan toplumlar bilgi ureten toplumlar ayakta kalacak. Cahil nesiller de insanalti sayilacak. Sizin cocuklariniz bu gelismeye ayak uyduracak mi onu sorun kendinize!
Ilgiye muhtac her an eglendirilmek isteyen insan modundan ciksin artik kadinlar cok sikicisiniz.

E kitap okumayan adam da tv izliyor yani mesele o degil. Haftanin tatil gunu senin yerine arkadaslariyla cikmasi dert

Hazır yemek toplu ev görünce varlığı hissedilir bencesi benimki varlığını ortaya attığı çoraplardan kıyafetlerden hissettiriyor
titizliğinden o. Beni düşündüğünden değil :)) yemeği de yapmasa aç kalacak.ondan sonra geliyorum eve.kıyafetlerini al topluca dolabın gözüne tepiştir. Kardeşim öyle dağıtırdı.bağrınırdı sonra nerde elbiselerim diye.

Benim etrafimda bunlari yapanlar arti cok aktif sosyal hayati olanlar var! Acaba biz Turklerde mi bir problem var.
Aynen.. Biz biraz miskiniz milletçe iki iş yapıp "ooooo çok yoruldum yatıcam" diyoruz. Almanya'dayım şuan örnek vereyim arkadaşım Anatomi okuyor 12 saat ders çalışır 8 saat uyur 4 saat de gezer, sosyalleşir. Ders arasında da en fazla 2 saat mola verip yürüyüş yapar.
Yorum yok.

Bence de yorum yapmayın zira olmuyo...bu konuyla türkiyedeki cahillik durumunu neden karsilastiriyosunuz da sapla samanı ayiramiyosunuz anlamiyorum...bayanin esi zaten her biseye zaman ayirabilen biri olsa bayan bu konuyu acmazdı, bi problemi de olmazdı....esi kendine ayirmasi gereken zaman da bile kitap okuyomus bunun nesi normal...yok turkiyede cahil cok zart zurt ..biz cok kitap okuyolar demiyoruz, tamam cahil de cok turkiyede ama bu konuyla onun bi alakasi yok..bayan hic kitap okumasin da demiyo zaten...ama burda moda yani zaten sıkıntılı insanların uzerine gidip de hakaret etmek aşagilamak ego tatmini...

Yaw arkadaşım bence siz hic kitap okumuyorsunuz zira okudugunuzu anlamiyosunuz...turkiyeki insanlar az veya cok kitap okunsun veya okumasin konu bununla alakalı degil...bayan da ekstra ilgi istiyorum dememis ki...diyo ki evlilikte iletisim sifir diyo...bu normal mi....esi demek ki herseye zaman ayirabilen bi tip degil...esine zaman ayirabilip de ayrica kitap okuyabilse zaten bayan konu acmazdi degil mi...biz kesinlikle sıkıcı degiliz de bence siz kesinlikle kritersizsiniz...demek ki evinizde sizi takmayıp 7 24 kitap okuyan bi esiniz olsa şükürler olsun der hayatınıza devam edersiniz....

Kitapla pek aram yok ki. Telefenu alıp oturuyorum :))
İmla hatalarindan belli aslinda aranizin olmadigi. Bence herkese uygun kitap vardir. Grinin elli tonu bile olsa kitap kitaptir bence. Siz de oturup yemek kitabi bile okuyabilirsiniz ilginiz varsa. Bence mutlu olun. Bizim evde de tam tersi durum. Esim kitaplarimi kiskanir ben de ona cesit cesit dergi almakta buldum cozumu :) kararliyim basaracagim :)

Hemcinslerimize ne zaman bayan demekten vazgeçeceğip kadın demeyi başabileceğiz, işte o zaman belki bazı konularda ilerleriz. Forumun adı Kadınlar Kulübü, kadın demekten niçin ısrarla sakınıyorsunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…