Kitap çekilişi katılımcıları kendisini tanıtıyor.

elenaferrante

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2013
6.584
10.892
Hanımlar

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=706704

Çekiliş topiğimiz bu :)

Ve bence hepimiz kendimizi tanıtabiliriz.

İsteyen sevdiği kitap tarzını ve yazarları söylesin.
İsteyen en az 10-15 kitaptan oluaşn almak istedikleri listeyi söylesin.

İsteyen benim adını bilmediğim sitelerde okudukları kitapları işaretliyormuşuz ya onu söylesin. Sitenin adını bilmiyorum. Biri söylerse çok mutlu olurum.

Ama burada sohbet olmasın ki tanıtımlar arada kaybolup gitmesin.

Ve başlıyorum.

Bennnn

Tarih kitaplarını seviyorum.
Hıfzı Topuz kitaplarını seviyorum. Hava Kurşun Gibi ağır, Özgürlüğe Kurşun, Çamlıcanın Üç Gülü, Gazi ve Fikriye ve Kara çığlık kitaplarını okudum. Okumadığım bir sürü kitap var.

Aslı Erdoğan sadece Kabuk Adam kitabını okudum. Çok beğendim. Diğerlerini de okumak istiyorum.

Sabahattin Ali çok merak ediyorum. Her yerde karşıma çıkıyor. Sadece Kürk Mantolu Madonna var elimde. Henüz okumadım.

Dini kitaplar okumayı pek sevmiyorum.

Aslında çok kitabım var.

Dediğim yazarları almak durumunda değil kimse.
Kendi beğendiğiniz,okuduğunuz bir kitabı da seve seve okurum. Özellikle en az 1-2 kitap ya da 3ü de tamamen kendi beğeniniz olsa da bu gayet hoşuma gider.

Hepinizi seviyorum.

merhaba arkadaşlar
kitap okumayı hep çok severdim ama topiğimiz sayesinde hem bi sisteme oturtmuş oldum hem de çok daha fazla okumaya başladım
okuyamadığım zamanlar ciddi bi vicdan azabı çekiyorum

ben sevdiğim türleri ya da yazarları yazmıcam.. vikitap üyeliğim var
oraya okuduklarımı yazmaya çalışıyorum yavaş yavaş
eve gidince de kütüphanemde bulunan ama henüz okumadıklarımı da yavaş yavaş eklicem
çekiliş zamanına kadar okuduklarımı ve de kütüphanemde bulunanları eklemiş olurum

bana hediye alacak arkadaşım, kendi zevkine uyan, kendisinin çok beğendiği, etkilendiği kitapları alırsa çok sevinirim
değişikliklere açık bi insanım.. kitap dağarcığıma yeni şeyler eklemeyi seviyorum

vikitaptaki üye adım da melinda

çekilişe katıldığım için çok mutluyum

Özellikle okumak istediğim belli başlı kitaplar var. Onun haricinde her tür kitabı okurum. Sıkıcı tarih kitapları hariç

Biz-Yevgeni Zamyatin
Cesur Yeni Dünya
Mülksüzler
Ateşi Yakalamak
Alaycı Kuş
Boleyn Kızı
Sineklerin Tanrısı
Bunlar özellikle okumak istediklerim

Son düzenleme:
sıra bende o halde özellikle okumak istediğim kitaplardan bazılarını yazmak istiyorum:

Tehlikeli Oyunlar- Günlük: Oğuz Atay
Sinek Isırıklarının Müellifi: Barış Bıçakçı
Mülksüzler :Ursula K. Le Guin
Hobbit: R.R. Tolkien
Gölgesizler- Uykuların Doğusu: H.Ali Toptaş
Bülbülü Öldürmek
Cesur Yeni Dünya
Atatürk ile Allah Arasında & "Bir Ömrün Öteki Hikayesi" : Sinan Meydan
Atatürk'ün Gizli Kurtuluş Planları Parola Nuh: Sinan Meydan

Not: bana kitap alacak arkadaş kitaplarının ilk sayfasına kendisinden olduğunu belirtecek şekilde not yazarsa çok sevinirim hatırası kalıcı olsun istiyorum. söz uçar yazı kalır

büyük bir canan taann hayranıyım kitaplarına bayılıyorum piraye ve eroinle dansı okudumm bende var zatenn

bu aralar uğur koşar kitaplarına merak sardım allah de ötesini bırak kitabını okudum

okumak istediklerim
Jose Mauro de Vasconcelos-şeker portalı (çok merak ediyorum)
uğur koşar-bana allah yeter
canan tan-iz
canan tan-hasret
jojo moyes-senden önce ben
sarah jio-böğürtlen kışı

eğer sizin tavsiye etmek istediğiniz çok beğendiğiniz kitaplar olursaa iyi olurr

Son düzenleme:
merhabalarbu güzel çekilişe katılmamak olmazdı okumak istediğim çok kitap var her türlü kitabı çok büyük zevkle okurum sadece benim okumak istediklerim değil tavsiyelere de açığım bana kitap alacak arkadaşım okuyup çok beğendiğin mutlaka okumalısın dediğin kitap olursa büyük zevkle kabulümdür

soğuk kahve - ahmet batman
sabah uykum - ahmet batman
serenad - zülfü livaneli
hayvan çiftliği-bir peri masalı -george orwell
katre-i matem- iskender pala
Allah bana yeter-uğur koşar
senden önce ben-jojo moyes
böğürtlen kışı-sarah jio
bir kedi bir adam bir ölüm- zülfü livaneli
kavgam- adolf hitler

cnm benim listem böyle uzar gider sana fikir olsun diye yazdım bunları ama dediğim gibi senin tavsiyelerine de açığım

merhaba. seviyorum kitap okumayı bende.
sırdaş gibi. arkadaş gibiler...
bana kitap alıcak arkadaş kendi okuyup çok begendigi kitaplarda olabilir. Bana tavsiyede bulunmasını siterim.
Tarih kitaplarından haz almam.

Khaled Hosseini-Ve dağlar yankılandı
Kristin Hannah-Gerçek renkler , kış bahçesi , bir tutam gündüz bir tutum gece , kızkardeşler arasında
Ayşe Kulin-Dönüş
Elif Şafak-İskender,
Debbie Macomber-Mucizeler dükkanı serisini merak ediyorum.
Ahmet ümit-sis ve gece, nevzat romanları.

bu kadar yeter herhalde
şimdiden cok teşekkür ederim. aldıgım en güzel hediye olucaktır.
kendinle alakalı önsöze iki satır karalamayı unutma. o kitapda sana dair şeyler görmekde güzel olcaktır
ismime şiir falan yaz

D&R daki sepetim. Belki yardımcı olur kızlar .

Merhabalar
Birkaç gündür yazacağım deyip kafamı toplayıp bir yazamadım kitap tanıtımımı

Okumayı öğrendiğimden beri okuyorum, sadece 1 yıllık bir dönemde sinema merakım ayyuka çıktığı için kitaplardan koptum. O sıralar günde 2-3 film izliyordum da

Az çok beni tanıyanlar popüler kitaplardan çok da hoşlanmadığımı, şu beyaz dizi ve 'yetişkin' tarzı kitapları sevmediğimi bilirler.
Daha çok fantastik ve bilim-kurgu seviyorum. Tabi ki zevklerim bununla sınırlı değil.
Vikitap üyeliğim Lavin. Oradan en sevdiğim kitapları, okumak istediklerimi görebilirsiniz.
Çekilişte her kime çıkarsam benim zevklerimi de gözeterek önerdiği, kendi okuyup beğendiği bir kitabın olmasını mutlaka isterim.

Yardımcı olması açısından, tanışmak istediğim yazarlardan birkaç örnek vereyim:

Thomas Mann
Barış Bıçakçı
Ayfer Tunç
Hermann Hesse
Chuck Palahnuik
Murat Menteş
Jose Saramago
Murak Uyurkulak
Haruki Murakami
China Mieville
İhsan Oktay Anar
Hasan Ali Topbaş

Son düzenleme:
merak ettiğim bir konu oldu ama içeriği çok algılayamdım. tam olarak ne yi kapsıyor bu konu

merak ettiğim bir konu oldu ama içeriği çok algılayamdım. tam olarak ne yi kapsıyor bu konu

kitap çekilişine katıldınız mı? kedifatos a isim yazdırdınız mı?
eğer öyleyse burada kendinizi tanıtacaksınız.. ne tür kitaplardan hoşlandığınızı nelerin size alınmasını istediğinizi
ya da hangi kitapları okuduğunuzu, kütüphanenizde bulunduğunu falan

oraya mesaj bıraktım ama kedifatos henüz görmedi sanıırm.

kendi kitaplığımdan mı hediye edeceğim? bide kitap sınırı var mı?

oraya mesaj bıraktım ama kedifatos henüz görmedi sanıırm.

kendi kitaplığımdan mı hediye edeceğim? bide kitap sınırı var mı?

bu konuda sohbet etmeyelim.. çekiliş topiğinin ilk mesajında bütün kurallar detaylı olarak yazıyo Fatoş görünce sizi de ekler

madem katılıyorum bende merak ettiğim kitaplardan bahsedeyim.

Kahraman Tazeoğlu son zamanda çok çalındı kulağıma nasıl bir tarzı var merak ediyorum
Gabriel Garcia Marquez'in iki kitabını okudum. Yüzyıllık Yalnzlık ve Oniki gezginci öykü. 3. bir kitabını çok merak ediyorum: )
Son günlerde gündemde olan İlker Başbuğ'un Suçlamalara Karşı Gerçekler kitabını çok merak ediyorum
Ahmet Hamdi Tanpınar'ın Huzur ve Saatleri Ayarlama Enstütüsü kitaplarını çok merak ediyorum
Jodi Picoult'un Cam Çocuk (baya bi kitabını okudum, tarzını çok beğeniyorum)
Stefan Zweig - Satranç
George Orwell-Hayvan Çiftliği
Hilmi Ziya Ülken-Aşk Ahlakı
Bertrand Russell-Anlam ve Doğruluk Üzerine

vesaire vesaire: )))

Buraya yazmakta geciktim sanırım. Hemen belirteyim nasil kitaplar okudugumu.

Aslinda pek ayirmam konusu ne olursa olsun beni benden alip götürsün yeter. Ilk olarak tarihsel ama roman tadinda kitaplardan hoslanirim. Tarih bilgisinden dersmis gibi degil olaylarla anlatilmasindan yanayim.
Onun disinda polisiye, psikolojik, fantastik, bilim kurgu her türlü kitap okurum.
Ask temalilardan haz etmiyorum. Canan Tan'in bi iki kitabini okumustum hatta aglamaktan okuyamamistim.
Seri kitaplari severim begendiginiz bi serini ilk kitabini alirsaniz farkli bi dunyaya kapi acmis olabilirsiniz bana:)
Dini kitaplar pek okumam ilgimi cekecek bisey olmasi lazim.
Istediklerimi uzun bi liste halinde yazicam zira cok fazla kitabim var aynisinin hediye gelmesi sizi de uzebilir diye düşünüyorum ama sirf benim istediklerimi de almadan surpriz de yapabilirsiniz :)

Grinin elli tonu (merak ettigim bi seri)
Bir psikiyatristin gizli defteri
Serenad
Od
Bin dokuz yuz seksen dort
Tutunamayanlar
Icimizdeki seytan
Sibumi
Taht oyunlari (okumak istedigim ama bi turlu cesaret edip alamadigim seri)
Bulbulu öldürmek
Oblomov

Elif safak okumadim hic denemek isterim.
Ahmet umitin bi kac kitabi var ama hic biri sarmadi, sanırım diline alisamadim.
Gabriel Garcia Marquez hic okumadim denemek isterim.
Ayse Kulin okumadim okumak isterim.

Aklıma gelen okumak istediğim kitap ve yazarlar simdilik bunlar. Daha ne cok vardir da hatirlamadigim yeterlidir ama herhalde.

Bana kitap alacak kisiden birde ricam var kitaplarin ilk sayfalarina minik notlar birakabilir mi hatira kalmasi açısından :)) birde dedigim gibi alacaklari bunlarla sınırlı kalmayabilir beni yeni yazarlarla tanistirabilir, yeni maceralara yollayabilir :)

Merhaba arkadaşlar daha önce böyle bir çalışmaya katıldım gerçekten çok güzel oluyor :) Kitap okumaya bayılıyorum ve kocamann bir kitaplığım var. Hatta 5-6 ay önce kitap kardeşliği diye bir topik açtım pek başarılı olamadım katılım olmadı neyse artık buraya kısmetmiş :)

Okumak istediğim kitaplar :)
-Beyoğlunun en güzel abisi-Ahmet Ümit
-Böğürtlen Kışı -Sarah Jio
-Ustam ve Ben-Elif Şafak
-Tutunamayanlar - Bütün Eserleri - 1(Bütün Eserleri 1)-Oğuz Atay
-Mutluluk-Zülfü Livaneli
-Leyla'nın Evi-Zülfü Livaneli
-Bir Tutam Gündüz Bir Tutam Gece-Kristin Hannah
-Grinin elli tonu
-Bir psikiyatristin gizli defteri

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…