kistim patladımı?

belissima

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2007
80
1
merhaba arkadaşlar,
Size ne yapmam gerektiği konusunda danışacağım. 1 buçuk yıllık evliyim ve yaklaşık evliliğimin son bir yılı ilişki esnasında sağ yumurtalığımın orda patlayacak gibi bir sancı oluyordu. birkaç gün önce yine ilişkide bu sancı çok şiddetlendi ve dayanılmayacak duruma geldi. acile gittik. Ultrason sonucu kistin patlamış ama kanama durduğu için tehlike yok dediler. Gündüz polikliniğe muayene ol dediler.Benim kisttende haberim yoktu. Gündüz polikliniğe muayeneye gittim. ultrasyona bakan kist falan patlamamış dedi.ama ultrason sonucunda her iki yumurtalığımdada polikistik bir görünüm saptadı. Bu teşhisi koymak içinde adetin üçüncü günü hormon testi yapacaklarmış. ama benim hala sağ kasığım ağrıyor. Şimdi ben iki doktorda farklı söylediği için anlamadım. Sizce ne yapmam gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

cnm ağrıların olur benimde sağ tarafımda bi kistim wardı dk patlıyacak kadar büyük olduğunu söyledi ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi.Kasım ayında ameliyat oldum ama hamile kalamıyorum artık çocuk tedavisine başladık iii bi doktora git bencee

benim anlamadığım biri kistin patlamış derken biri kist patlamamış polikistikover olabilir diyor. Ama hala o günden beri patlayan yerimde ağrı var(ben patladığını düşünüyorum çünkü çok şiddetli bir ağrıydı)

canım patlamışsa tehlikeli olabilir yani doktorum ban öyle demişti sen gittiğin doktordan başka bi doktora görün bence

Canim Benim Arkadaşim Ameliyat Oldu Bu Yüzden Onun Mide Bulantilari Ve Ağrisi Vardi Ve Acilden Gittiler Patlamak üzere Bir Kist Olduğunu Ve Almazlarsa Patlayip Allah Korusun Kana Karişinca ölümle Sonuçlanabileceğini Söylemişler Ve Almalari Gerektiğini Belirtmişlerdi.sonuç Itibariyle Aldilar Ve Kisti Alirken Yumurtaliklardan Birinide Almak Zorunda Kaldilar. Doğru Düzgün Bir Hast. Git Bence önemli Bir Durum Ihmal Etme...

geçmiş olsun benimde 4 yıl önce varlığından bile haberdar olmadığım bir kistim patladı çok sancılandığım için doktora gittik ultrasonda gördüler benim kistim 4 cm miş patlamış ve kistin yanında bir sıvı gözlemlediler karın içine kanama yapmasından korktu doktor bu şekilde iç kanamadan şoka girebilirsin dedi ve beni o gece acil hastaneye yatırdı ayrıca kan değerlerimdede bir gün içinde çok düşme oldu hastanede yattığım gece boyunca saat başı kan aldılar ve kan değerlerime baktılar çok şükürki sabaha kadar kan değerleri yükselmiş ameliyat olmama gerek kalmadı ama ondan sonrada haftada bir ultrasona girdim kist patladığı için giderek küçüldü ve kayboldu bence tekrar doktora git ultrasonla baksınlar çünkü kistler patlayınca tehlikeli olabiliyor

şirincenin dediklerinin tamamını doktorum banada söyledi ameliyatımı da oldum bencede iii bi doktora git cnm

canım benim anlamadığım kist patlamamış polikistikover olabilir . 2 cisi ağrıdan sancıdan kesinlikle duramazsın ,kanama durduğu için tehlike yok dediler demişsin sen yinede dikkat et kendine, aşırı kanaman olursa şayet max. 40 mililitre kan kaybedersen Uz. Jinokoga gitmelisin sakın basit sağlık ocaklarına gitme Ne yazık ki yediğimiz kırmızı ve beyaz etlerde hormon takviyesi var bizim sağlığımızı bozan baş etmen doktor demişti bana, daha fazla bilgisi olan varsa bizi aydınlatsın lütfen.

salı akşamı oldu bu olay ve kanamam durduğu için tehlike yok dediler. Zaten şimdi çok şiddetli bir sancım yok arada hafiften geliyor ama şu polikistik over nereden çıktı. İki doktordan birisine güvenmemem gerekiyor ama bilmiyorum işte. Kızlar ilginiz için teşekkürler

X