kıskanclık krızıne gıren kayınvalıde

s.r.n

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2008
9
0
48
slm arkadaslar sorunuma yorumlarınızı beklıyorum
68 gunluk oglum var.ılk bebegım ve ılk buyuk sorunumuz 4 gunlukken oldu.Dogumda kız annesı refakatcı olur evde yıne kız annesı en buyuk yardımcıdır. Annemden rahatca herseyı ısteye bılırım.Kayınvalıde bunu kaldıramadı.Dedım ya 4 gun olmus dogum yapalı sabah evıme gelıyor annemı odaya cekıp olmadık seyler soyledı.Annemde gıttı tabı.Esımde ınanılmaz annecı.Annesını evıme ıstemıyorum oda bana baskı yapıyor sızınkılerde gelmıcek dıyor.Sımdı sadece ıkı kısılık bır hayat yasıyoruz bırde bebegım . Aılemle gunduz gorusuyorum .O da bebegı haftada bır annesıne goturuyor.Annesıne benı goturmek ıcın sureklı baskı kusluk uzun surmıcek gıdıcez dıye ben annesını affedemıyorum enguzel gunlerımı evde yanlız bebegımle gecırdım
esımıde affedemıyorum annesıne baglılıgı benı bebegımı o gunlerde hıc dusunmemesı.Sızce bosanma sebebı mı kafam çok karıştı.Bu arada kayınvalıdenın kızı benden 12 gun once dogum yaptı refakatcı kendısı kaldı.Tabı kızının evındede bır hafta kaldı ara arada gıdıp kalıyor.Bunun gıbı neler ama Allaha havale edıyorum kendısını.

Son düzenleme:

Anneni evimde istemiyorum,cümlesi çok ağır kaçmış bence..benneyaptımki
Hele ki anneye bu kadar düşkün bir evlat için çok daha zordur bence..
Belki bir babaanne olarak özeniyordur o da..Ama en azından "üzerimi değiştirmeye çekiniyorum,azıcık rahatsızım yatsam ayıp olur ama anneme ayıp olmaz" deseniz belki eşiniz anlar sizi..:teselli:
Bebeğinizi güle güle büyütün inşallah..:Saruboceq:

canım boşver Allahından bulsun o kayınvaliden boşanmayı aklından falan geçirme benim kaynanam yüzünden yuvam yıkıldı eşim hep ondan yana oldu senin anlattıklarının kaç mislini yaşadım ve dayanamadım eşim çok yaptı onlar yüzünden bana ve gücüm yetmedi artık bitirdim 8 ay oldu o adi kadının istediğini yaptım oğlunu ona bıraktım senağlama içim yanıyor günahsız yere bizi birbirimize düşürdü fitnelik soktu aramıza ve eşimde hem onların oyuncağı oldu yuvasını koruyamadı senağlama benim bebeğim yoktu yapmadım çünkü geleceğimi göremiyordum ama bak senin bir bebeğin var aklından sakın geçirme sakin ol eşinle konuşmaya çalış inşallah seni anşar inşallah ve senden yana olur inşallah ve hep mutlu olursun canım inşallah şu mübarek günlerde banada dualarınızı ksik etmeyin ne olur canım öyle çok ihtiyacım varkiiiii senağlama

kayınvalidenizin annenize söz söylemesi çok ayıp olmuş...
bunun özürüde olmaz sanırım...
bu davranışı,eşiniz de onaylıyormuş gibi davrandığı zaman,
haksız siz oluyorsunuz...
sizin görümceniz yokmu??? aynı durum ona olsa nasıl davranırlar acaba...
bende bu gibi durumlarda hep annecimi isterim yanımda,ve
hep annem olmuştur yanımda.(Allah razı olsun)...
siz bu konuyu eşinizle çözeceksiniz...ama,
öncelik eşiniz söylediği sözler için özür dileyecek...
ve annesi de annenizin gönlünü nasıl alır,düşünemiyorum bile...
Sevgiler...

tabiki kayın validen annene karşı yanlış yapmış ama sen eşinin annesini istemessen doğal olarak oda senn anneni istemez herşey karşılıklıdır kimse annesinden geçmez sen annenden geçermisin bak allah sana bir evlat vermiş ilerde onun eşide seni evine istemessen ne yaparsın evladından geçermisin veya çocuğun karısını tercih edip senden geçse üzülmezmisin bak ne acılarla dünyaya getirdin ve büyüteceksinn eşinide annesi aynı şekilde büyüttü besledi kanun böyle bence daha anlayışlı olmalısın böyle şeylerle yuva yıkmaya değmez güzel bir şekilde kayınvalideni uyarabiirsinn tabi anlayışlı bir insansa anlar yanlışını hayat senin hayatın birde sakin kafayla düşün bence canım

Hayır boşanma sebebi değil elbetteki...
Eşiniz bebeğinizi sizden ayırmamış ki bu kadar ağır yargılıyorsunuz tutumunuz bencilce bana göre..
Kayınvalideniz annenize ne demiş bilmiyorum tamamen masumda olmayabilir ama anneni evde istemiyorum ne kadar doğru bir yaklaşım sizce...
Benim annemi babamı istemeyeni bende istemem isteyesim varsa da istemem...
İnada bindiriyorsunuz çünkü...

Son düzenleme:
kayınvalideniz büyük terbiyesizlik yapmış bunun karsılığında çok haklı olabilirdiniz bir kaç mantıklı söz söyleyerek ..
eşiniz annenizi istememiş olsaydı tepkin ne olurdu?aile ilişkilerinde empati düşünmek gerekiyor..en büyük yardımcı anne de olabilir kayınvalide de farketmez..ben şahsen ikisini de bulundururdum laf olmasın tadında kalsın diye..
ama bu sorun boşanma sebebi değil

Canım bende buna benzer olaylar yaşadım.Eşini tatlı dil ile kendine çek.Bebegini sensiz bir yere yollama görmek isteyen evine gelsin görsün.
Bende sezeryan ile doğum yaptım bebegim 37 haftalık doğdu ve çok küçüktü annem dogumda yanımda kaldı ama eve çıkınca gitmek zorunda kaldı ilk okula giden kardeşim vardı.Kayınvalidem benimle evde 3 gün kaldı ve ben o 3 günün sonunda ameliyatlı bir şekilde bebegimle hastaneye geri yattım 2,400 gr dogdu ve küçük oldugu için sarılık oldu.3 gece 4gün hastanede kaldım eve bir geldim ev dandini kendince tavır yapıyor.Zaten yorgunlugumu atamamışım üstümden,ameliyatlıyım ve agrım var.Neyse 8 gün oldu böyle ya sabır derken oldu 12.gün annem geldi bizi görmeye kızımın göbegi erken düştü ve kanıyordu aslında bu normal sayılırmış geçicekmiş doktor öyle demişti.Annemin yanında bana göbegini senmi çekip koparttındedi ve benim sinirim tepeme çıktı.Eşimde anneme tavırlı davranınca ,onu odaya çektim biz tartışıyorduk birden annesi odaya pat diye girdi neyse bagrış çagırış felan artık canıma yetti benim.O da gidicem bir daha gelmiyecegim dedi bende defol git dedim ve gitti,bunlar hiç hoş olan şeyler değil tabi keşke bana onları yaşatmasaydı bende ona böyle söylemeseydim.Ben evlerine gitmedim telefon ile konuşmadım.Eşim arada gitti gördü onları,bebegim 3 aylıktı eşim göreve gitti.Kızım 6 aylık oldu o geldi annem çok hasta felan dedi birşey olur felan diye evine gittik ama mesafeli davrandım eskisi gibi davranmadım.Düşün 6 ay ne beni arayıp sordular nede bizim bir torunumuz var dediler.3 ay yanlız kaldım bu kız açmı susuz mu çocuk iyimi bile demediler.Gelde güven işte evlerine mümkün oldugu kadar gitmiyorum,gelirse mesafeli davranıyorum.Sende şimdi kafanı takma bunlara biliyorum ister istemez akllına geliyordur ama bebegine yönel zaten sana bunları düşünmene zaman kalmaz.Eşinle de konuş bak canım sen benim aileme saygı göster bende senin ailene saygı gösteriyim.Sen üzülüyorsun biliyorum arada kalıyorsun ama bende arada kalıyorum ve en mutlu zamanımızı boşyere üzülerek geçiriyoruz de,bak ben üzüldügüm için bebeğimiz bunu hissediyor bu onun beslenmesinide etkiliyor felan de yani durumu sakin ve tatlı dil ile açıkla.Bak ramazan ayındayız güzel ve bereketli bir ay bir akşam kayınvalidenlere,bir akşam kendi annenlere iftara gitmek istediğini söyle,içinden gelmesede bunu yap kayınvalidene karşıda biraz taraflı oyna evet anne,tamam anne felan de yine bildiğini yap ama eşine ters davranma ara ara niye böyle keşke şöyle olsaydı ne güzel olurdu felan de ama tartışmak için söyleme tatlı tatlı söyle bak üzülüyorum felan de.Tabi bunlar benim fikirlerim yinede onları tanıyan sensin kısacası nabza göre şerbet ver bunu yapmayı ögren.Sonra herşey yavaş yavaş düzelicektir tabi bunlar senin kalbinde iz bırakıcak ama minik bebegine bak ve allahtan sabır dile.Canım benim çok konuştum ama mesajını görünce için de birşeyler depreşti.Allah anneli babalı büyütmenizi nasip etsin bebişinizi a.s.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kayınvalidenin annene olur olmaz seyler söylemesi hiç hoş degil,en az senin eşine anneni istemiyorum demen kadar.

Kayınvalide problemi gercekten zor,özellikle hamilelik döneminde yeterince hassaslaşan biri için daha zor,anlarım ama her ne olursa olsun eşinin annesi,kontrölü yitirmeden,sonradan pişman olacagımız sözler söylemeden ve en önemlisi haklıyken haksız duruma düşmeden üstesinden gelinmeli.

Umarım yakın zamanda yoluna girer hersey.
:Saruboceq:

ne demek eşinize anneni eve istemiyorum onun da annesi gelsin sizin de anneniz gelsin ne var yani bi de boşanma sebebimi diyorsun bu kadar kolay mı boşanmak adam napmış sana ki hak etmişsin ayrıca küçücük bebek babaanne ziyaretine gidiyor çünkü babaanne eve istenmiyor çok ayıp bence.

kayınvaliden yanlış yapmış ama eşinde onun yanlışına yanlış eklemiş tabi sende bak nasıl diyosun evde küçücük bebegimle tekim diye hem annen kalsaydı hem kayınvaliden kalsaydı ah canım onlarda bizleri ne zorluklarla yetişdirdiler evet kayınvaliden çok büyük hata yapmış annene sölmekle o senin annen annene rahat oldugun gibi kayınvalidene olamazsın büyük bi terbiyesizlik yapmış bak ne oldu sonuç herkes perişan oda babanne olarak torununu görmek istiyo ki en dogal hakkı kızma ama bence biran önce orta yolu bulun sen eşinin annesini istemezsen eşinden senin anneni istemez ve haklıdırda
allah bebegine uzun ve güzel günler yaşatmayı nasip etsin canım.

kayinvalideniz annenize cok ayip etmis. ben anneni evimde istemiyorum demeseydin veya bunu daha uygun bir dille anlatsaydin esine bence cok daha iyi olurdu sonucta sizde anne olmussunuz anneligin ne demk oldugunu anlamissiniz...ayrica evinize gelsinler fakat sizde tavrinizi koyardiniz fazla icli disli olmadan sürdüre bilirdiniz iliskinizi kayinvalidenizle..ayrilmakta ne yeni bi bebeginiz var bu kadarcik sebepler yüzünden bosanmayimi düsünüyorsunuz hayret valla bir yuva kolaylikla kurulmuyo kolayda yikilmamali... Bu aradada bebeginizi saglikli , mutlu bir sekilde büyütürsünüz insallh ...........

Son düzenleme:
Kayınvalideniz bir yanlış yapmış.ama siz de yanlışa yanlışla cevap vermişsiniz.Siz anneni istemiyorum derseniz eşiniz de size der anneni istemiyorum diye..Daha ılımlı davranıp bu daha ılımlı söyleyebilirdiniz madem rahatsızsınız kayınvalidenizden.Ayrıca sizin anneniz bebeğin anneannesiyse o da babaannesi.Ne yapmış olursa olsun gerçek bu.

Bence kimsenin senin anneni istemiyor deme gibi bir lüksü yok!!

nasil bir cümle bu ya?benimle evlendiyse,onunla evliysem sevsekte

sevmesekte ikimizinda ailesi gelicek evime..!mesafeli olurum o ayri konu ama

evimde istememek bana ters geliyor..Esinizin yaptigida hic hos diil,zaten lohusalik

sendromu diye birsey var,tam o anda sizinle bu tür tartismalara girmesini kinadim acikcasi.

bu konularda birbirinizi inat yapip tavir aldikca emin olun evinizin huzuru daha bir kacicak..

iki mantikli insan gibi oturup konusmayi deneyin.

İki dünürün çekişmesi malesef hemen hemen her evlilikte oluyor, birde ortada torun varsa sorun iyice büyüyor. Kimseye kabahat bulmuyorum çünkü torun evlattan daha çok seviliyormuş. Babam "evlat ceviz torun ceviz içidir" demişti.
Tabiki kayınvalidenizin annenize laf etmesi iyi bir şey değil, ancak toruna illaki kız annesi bakar diyede bir kural yok, her ikiside ortaklaşa bakabilirlerdi.
Gelelim anneleri istememe olayına, kusura bakma güzelim eşim bana tutup anne anneni istemiyorum deseydi inan büyük olay çıkartırdım. Kimsenin kimseye böyle bir lüksüde yoktur. Siz böyle söylerseniz eşinizde sizin ailenizi istemez.
Kolayca halledilecek sorunlar basit kaprisler yüzünden malesef büyümüş. Bence siz her iki tarafında arasını bulmalı ve bu küslüğü bitirmelisiniz.
Bebişiniz küs bir ailede değil herkesin birbirini sevip saydığı bir ailede yetişmeli bence.

Kayinvalidenizin annenizi bir köseye cekip laf söylemesi elbette cok ayip ama bu bosanma nedeni olmamali bu.
Esinize karsilikli oturup bu durumu konusun. Her ikinizde büyüklerinizin ellerini öpüp barisin. Evet suclu kayinvalideniz olabilir ama büyüklük yine sizde kalsin. Büyükler yüzünden sizler yuvanizi dagitmayin, cok sacmaca olur. Zaman gelir kayinvalidenize yaptigi hatayida yüzüne söylersiniz.
...

Son düzenleyen: Moderatör:
incitanem sana cani gonulden katiliyorum canim. sen esine bunu soyleyebiliyorsan oda soyler gayet normal

Aslında ilk başta kayınvalideniz hata etmiş ama olayı bu kadar büyütüp restleşmek
yerine bir orta yol bulunsaydı şimdi çok daha huzurlu olurdunuz. Doğum yapıldığında
illaki kız annesi kalacak, o bakacak diye bir şart yok. Eşinizde sizde bence fevri
davranışlarınızı bırakırsanız doğru olacak. Annelerinizi istememeniz aslında yanlış
bir tutum sonuçta bir ömür kimse kimsenin ailesiyle görüşmeyecekmi? Olan aslında
yine en çok size oluyor bu durumda lohusalık psikolojisiyle emin iyice yıpranmışsınızdır.
Allah yardımcınız olsun. Ama boşanacak gibi ağır bir sorun olarak görmedim ben bunları.

hayır canım tabi ki boşanma sebebi değil
kayınvalidenin ayıbı çok büyük öncelikle eşinin bunu görmesi lazım
buna karşılık sende sinirlenip annen gelmesin demişsin eşin hassasiyetini anlamalıydı ama olmamış
eşin aklı sıra kendince annelerle görüşmeme gibi bir yöntem bulmuş buda çok yanlış
öncelikle eşinle konuşup uzlaşmanız lazım eşinin yanlışlarını düzeltmesi lazım
bebeğini de güle güle büyüt canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…