kıskanclık krızıne gıren kayınvalıde

Cevabın ıcın tessekkur
ewet cok ayıp babannenın ve damadın gelının annesıne yaptıgı sagısızlık 2 gun yatılı kaldıgı ıcın sabah baskınına ugradı..Ben 1 yıllık evlılıgım suresınce kayınvalıdeme saygısızlık yapmadım kotu soz soylemedım.Babaanne kendı kızı benden 12 gun once dogum yaptı hastanede refakatcı kaldı evıne gıttı 1 hafta yatılı kaldı.

Göya büyüklerimiz göya bize örnek olucaklar, biz cahiliz ya onlar bize dogru yolu ilimli olmayi yapici olmayi ögretmeleri lazim ama gel görki bizden daha cahil ve cocuksu davraniyorlar....:1closedeyes:

Ne diyim canim esinin anneside senin anneninde tornunu görmeye ve ilgilenmeye hakki var ne sen nede esin annen gelmesin istemiyorum diyemez...

Etki tepki olayi, orta yolunu bulman lazim ayrica bu bosanma sebebide degil kanimca..CADIARZU

Bebegin hayirli ugrulu olsun güle güle büyüta.s.

kayınvalidenin annene ters konuşup kırmaya hakkı yok ama sende eşine keşke anneni istemiyorum demeseydin birde çocuğunu yalnız bir yere yollama anlasınlar o senin evladın onu seveceklerse sanada iyi davranacaklar onu 9 ay sen taşıdın kolaymı herkez anlasın ama eşinle kimse için tartışma sakin olmaya çalış ve bişey oluncada tatlı dille hallet canım

sorun burda bence eşinin annene yapılan saygısızlığa sessiz kalması
bence oturup bu konuyu eşinizle güzelce konuşun annenize saygısızlık yapılmasaydı sizin de böyle davranmayacağınızı görümcenizin kayınvalidesinin annesine böyle bişi yapması ve görümcenizin kocasının da annesine hak vermesi durumunda ne hissedeceğini sorun ona sonra da anneni istememezlik etmezdim ama önce sen benim anneme yapılana karşı durmalıydın deyin tatlı dille açıklayacak şekilde konuşursanız eminim sorun çözülür siz de einizin desteğini tam sağladıktan sonra çağırın kayınvalidenizi gelsin bebişi görsün ama bir daha da kimse annenizin size gelmesine karışmaya kalkışmasın

Keske daha once konusulsaymis bunlar
belli ki heveslendi babaanne olarak
keske iki anne de basinda kalsaydi, yada 2 gun annen, 2 gun kayinvaliden
ikisinin de gonlunu alsaydiniz, bence boyle bir durumda kural diye birsey yoktur, daha guzel olurdu

kayinvalidenin annene saydigi laflar çok çirkin hiç hakki yoktu onlari soylemeye,
o an esine daha uygun bir dilde anlatsaydin belki yumsardi,
ama sende bas kaldirinca oda sana santaj yapti iste

aslinda anlasmak kolay da, insanoglu zorlastiriyor herseyi

mesela bizim komsumuzun gelinin annesi dunurunu aradi, dunur doguma sende geliyorsun, bende dedi, kayinvalide yok dunur sen kal simdi gelin yanimda belki utanir dedi, komsumuzda ne demek utanir, onda ne varsa bizde de var deyip sakalasmislardi, ve ikiside yanindaydi
Ben boyle geçinen dunur gormedim vallahi nazar degmesin

kayınvaliden ve eşine sinir oldum
ama gülüm bunlar boşanma sebebi değil kuzum

doğum yapınca kızın annesi kalır yada sonrasında kızın annesi kalır diye bir kuralmı var arkadaşım yanlış anlama ama kaynananda torununun yanında olmak onun doğumunda bulunmak istemiştir. bence sen çağırmalıydın annem gelecek sende gel . ikinizinde bulunmasını istiyorum diye kendi annenin ne kadar doğumda bulunmaya hakkı varsa kaynananında var. sen burda adil davranmamışsın yanlış anlama ama bu tür davranışlar karı kocanın huzurunu bozar .

Sabret canım sakın boşanmayı düşünme, o artık en son ama en son çözüm.Eger boşanırsan bebegin ilerde sana sorular sorucak en azından onun hatrı için sabret.Benim eşim arkamda durmadı beni onlara karşı savunamadı.Kedi yavrusu gibi pıstı ortada mecburen ben dişlerimi göstermek zorunda kaldım.Eger öyle yapmasaydım belki bende boşanmış yada boşanmaya yakın olurdum.Bu olaylar çok üzücü kimse kimsenin annesine laf etsin karşı tarafı kırsın istemez ama olaylar öyle bir noktaya geliyor ki sonunda bir yerden patlak veriyor,belki başka zaman yaşansa bu olaylar bu kadar büyümez ama insanın en önemli ve stresli zamanında bunların yaşatılması çok kötü.Benim agzım çok yandı bu konuda şimdi mesafeli davranıyorum.Önceden deli olurdum gelsin kalsın isterdim şimdi agzımın ucu ile bende beklerim diyorum geçiyorum.Henüz yaşım 23 ama NABZA GÖRE ŞERBET VERMEYİ ögrendim,bunu sizde deneyin.Yoksa bu işlerden çıkış bulmak zor.

En azından bebekleriniz için sabredin arkadaşlar ama taviz vermeden.Mesafeli olun ama asık suratlı olmayın.Kısacası bebişleriniz ve yuvanız için güçlü olun Çok üzgünüm çoook

öncelikle bebeğinizi Allah bağışlasın.

dünür kıskançlığı oluyor maalesef. benim kayınvalidem de sizinkine çok benziyor.
benzer şeyleri kayınvalidem de anneme çok yaptı, anneme açık açık bizim evimize gelmemesini bile söylemişti(evlerimiz çok yakın old halde,neredeyse ayda 1 gelir annem ).
şu an aileler birbiri ile görüşmüyor(düğünde çok sorunlar yaşatmıştılar bize),en rahatı bu.
bebeğimiz yok henüz. ama bebek olunca iki aile aynı anda bizim evde olmayacak,bu kesin. ben sırayla gelmelerini rica edeceğim. iki aile de bebeği görme açısından eşit hakka sahip bence. ama şu da bir gerçek ki; kendi anneme daha rahat isteğimi söyleyebilirim, daha şefkatle yardımcı olur bana. ama kayınvalidem de gelecektir.

siz de ailesini evde istemediğinizi söylemeyin,bebeğinizi size gelip görsünler, sizin aileniz de size gelsin. sadece ortak zamanda sizde olmasınlar.
onun dışında bu sorunlar atlatılır inanın. ama'' ailen gelmesin,istemiyorum'' gibi sözler kullanırsanız; haklı iken haksız konuma düşersiniz. biraz sabredin.

Kusura bakmayın ama sizide en az kayınvalideniz kadar hatalı buldum bu konuda.
Biraz iğneyi kendimize batırmalıyız bence.
Doğumda kız annesi refekatçi olur evde yine en büyük yardımcı kız annesidir demişsiniz Pardon ama bu kuralı kim koymuş.
Ben bunu ayrımcılık olarak görüyorum ve katılmıyorum.
Annemize gösterdiğimiz yakınlığı kayınvalidemize gösteremiyoruz sanırım.
Eşinizin annesine düşkünlüğünü bağlılığını kabullenemezken hem evde hemde hastahanede yanınızda sadece annenizi istemekde sizin annenize olan bağlılığınızı göstermez mi?
Halbuki anneniz annaneyse eşinizin anneside babanne.
Çocuk sadece sizin değil eşinizin de çocuğu oldugu gibi.
Ayrıca yine eşinizin annesini evimde istemiyorum demişsiniz.
Yine tek başına bir sahiplenme yapmışsınız EVİME diyerek.
Orası sizin olduğu kadar eşinizin de evi.
Bir az daha empati... biraz daha ince fikir... bir az daha anlayış... biraz daha paylaşım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…