KİŞİSEL GELİŞİM//Manevi Rutinler

İkindi yi bekliyorum.
Zikir nasil cekilir?
Yani Allahu Ekber Allahu Ekber gibi sade tekrarmi yoksa baska kuralli mi?
Yada El Aziz mi Ya Aziz mi?
Birde abdestsiz ve ortusuzde esma zikirleri çekilir mi?
Çok oldu sorula4im.
Allah sizlerden razi olsun.
Cevaplarinizi okuyup hemen yazamazsam kusura bakmayin.cok koşuşturmaca bir ev ortamim var.
Hasta annem
20 aylik kizim.
15 yaşinda ergenlik atakli kizim
Calişan emektar bir eşim var çok şukur Allah a

hayatta herkesin bir telaşı bir gayesi mutlak vardır
sen önce namazları oturt

Yanlış bilgi vermek istemem ama ben elimden geldikçe bunları yaparım
sonra namazlardan sonra çekebildikçe çek

1-La havle ve la kuvvete illa billahil alliy yil azim.
2-Allahüme salli ala seyidina Muhammedin ve ala ali Seyyidina Muhammed
3-Estağfurllah el azım
4-Sübühanellahi ve bihamdih
5-Ya Allah
6-La illahe illellah
7-Ya hayyü-ya Kayyum
8-HAsbunallah ve nımel vekil
9- Rabbiyesir vela tuassir Rabbi temmim bil-hayır

Şimdilik aklıma gelen bunlarrr

gün içinde çekebildiğini çek

SUHAN SUHAN nasıl gidiyor namazlar canım

sen önce namazları oturt

3-Estağfurllah el azım
5-Ya Allah
6-La illahe illellah
7-Ya hayyü-ya Kayyum

yavaş yavaş oturacak inş.sabahları çok istekliyim.ikindi de öyle.yatsı da biraz zorlanıyor gibiyim.

yavaş yavaş oturacak inş.sabahları çok istekliyim.ikindi de öyle.yatsı da biraz zorlanıyor gibiyim.
Yatsıyı geç vakte bırakınca rehavet çöküyor insana, nasılsa vakit geniş diye ertelememek ve ezan okuduğunda mümkünse hemen kılmak lazım. Ben bir ara böyle bir çözüm bulmuştum:)

waow bu adam beni çok etkilemişti.odam müsait olunca hemen izliyeceğim .merak ediyorum

benide çok etkiloyor bu hoca
vido çok güzel bitirdi uğur hoca
allahım herşey senin elinde
allahım benım senden gelecek herşeye ihtiyacım var çünkü ben senden gelecek herşye muhtacım ben bana ne lazım onu bile bilmiyorum yarın benım neye ihtiyacım olcak onu bile bilmiyorum.Nefesi çektiğim havanın içinde oksijenın miktarını bile bilmiyorum hiçbirşey bilmiyorum öyle ise rabbim verdiğin nimetler için sonsuz şükürler olsun.......

sen önce namazları oturt

3-Estağfurllah el azım
5-Ya Allah
6-La illahe illellah
7-Ya hayyü-ya Kayyum

Allah razi olsun.

merhaba arkadaşlar kapalı biriyim, evliyim. lise yıllarından beri sözde namaz kılıyorum üniversitede kapandım. lsedenberi hiçbir zaman düzenli namaz kılmayı başaramadım bir hafta kılsam sonra üşendim bıraktım falan hep düzensiz gitti. oğlum olduktan sonra da yani bir senedir alnım secde yüzü görmedi :KK43: üşengeçim tembelim bir türlü namaza başlayamıyorum, sadece farzını kılayım diyorum onu bile kılmak içimden gelmiyor. suçluluk bile duymuyrum artık namaz kılmadığım için kalbim nasıl karardıysa.... lüften beni kendime getirecek bir şeyler yazın, kendime gelmem lazım...

merhaba arkadaşlar kapalı biriyim, evliyim. lise yıllarından beri sözde namaz kılıyorum üniversitede kapandım. lsedenberi hiçbir zaman düzenli namaz kılmayı başaramadım bir hafta kılsam sonra üşendim bıraktım falan hep düzensiz gitti. oğlum olduktan sonra da yani bir senedir alnım secde yüzü görmedi :KK43: üşengeçim tembelim bir türlü namaza başlayamıyorum, sadece farzını kılayım diyorum onu bile kılmak içimden gelmiyor. suçluluk bile duymuyrum artık namaz kılmadığım için kalbim nasıl karardıysa.... lüften beni kendime getirecek bir şeyler yazın, kendime gelmem lazım...
ben başladım hemen arkasına regli oldum.kızların paylaştığı videolar var.onları mutlaka izle.sayfaları gözden geçir.baya etkili yazılar var.ben kıldığım vakti not alamaya çalışıyorum.daha bi düzene oturacak gibi.sende deneye bilirsin

Sanki bu aylarda başlasak yaza kadar iyice alışsak daha iyi olur.
Yazın insanın nefsine daha ağır geliyor bence.
Sabah ezanı okunmadan 10 dakika önce kalkıyorum her vakitte ezan okundukça hele ki sabah ezanında içime bi suçluluk düşüyor için için hıçkırarak ağlamak istiyorum.
Rabbim çağırıyor beni biliyorum gel affedeyim günahın çok diyor ben niye gidemiyorum O'na bilmiyorum.
Özellikle şu son 2 aydır hep aklımda hep içimde özelikle regl dönemlerimde daha çok düşüyor içime.
Üstümdeki ağırlığı atıp bi başlayamıyorum.
Bana da yer verin dualarınızda nolur.

Sabah ezanı okunmadan 10 dakika önce kalkıyorum her vakitte ezan okundukça hele ki sabah ezanında içime bi suçluluk düşüyor için için hıçkırarak ağlamak istiyorum.
Rabbim çağırıyor beni biliyorum gel affedeyim günahın çok diyor ben niye gidemiyorum O'na bilmiyorum.
Özellikle şu son 2 aydır hep aklımda hep içimde özelikle regl dönemlerimde daha çok düşüyor içime.
bende de aynı şeyler vardı.ağırlık çöküyordu.iç huzursuzluğum vardı.artık dur demenin vakti gelmişti sanırım benim için. başladım. sende başlayabilirsin.önemli olan oturtmak bence.bi başlarsan gerisi geliyor gibi.destekleyici videolar bende çok etki etti

Son düzenleme:

Bi zamanlar bende aynı durumu yaşadım. Sonra zor da olsa abdest alıp bismillah dedim. O içinde ki huzursuzluk göz yaşlarınla akıp gidiyor.
Namaz ruhun gıdasıdır. Bedenimizi beslediğimiz gibi ruhumuzuda beslemeliyiz.
Tavsiyem vakit buldukça namazla ilgili videolar izle. Sonra kılmak için can atarsın :KK200:

bende de aynı şeyler vardı.ağırlık çöküyordu.iç huzursuzluğum vardı.artık dur demenin vakti gelmişti sanırım benim için. başladım. sende başlayabilirsin.önemli olan oturtmak bence.bi başlarsan gerisi geliyor gibi.destekleyici videolar bende çok etki etti

Bi zamanlar bende aynı durumu yaşadım. Sonra zor da olsa abdest alıp bismillah dedim. O içinde ki huzursuzluk göz yaşlarınla akıp gidiyor.
Namaz ruhun gıdasıdır. Bedenimizi beslediğimiz gibi ruhumuzuda beslemeliyiz.
Tavsiyem vakit buldukça namazla ilgili videolar izle. Sonra kılmak için can atarsın :KK200:

Kızlar başladım.
Cuma günü eve gidince güzel bi yıkandım paklandım abdestimi aldım önce ikindiyi sonra öğle ve sabahın kazasını kıldım.
Bolca ağladım hem de hıçkıra hıçkıra 'affet Allahım' diye ağladım.
Ve cumadan beri her vaktimi ezan okunur okunmaz elimdeki işi bırakıp hemen kıldım elhamdülillah.
Çok mutluyum içim kıpır kıpır.
Sizden Allah razı olsun gözümü açtınız gönlümü açtınız.
Hafta içi sadece öğle namazımı vaktinde kılamayacağım iş yerim müsait değil malesef.

Kızlar başladım.
Cuma günü eve gidince güzel bi yıkandım paklandım abdestimi aldım önce ikindiyi sonra öğle ve sabahın kazasını kıldım.
Ve cumadan beri her vaktimi ezan okunur okunmaz elimdeki işi bırakıp hemen kıldım elhamdülillah.
Hafta içi sadece öğle namazımı vaktinde kılamayacağım iş yerim müsait değil malesef.
Hayırlı olsun canım, çok sevindim. Rabbim bir yol gösterir mutlaka, öğle namazını da eda edersin. :dua:

Kızlar başladım.
çok sevindim.bende bugün tekrar başlıyorum regli arasıydı.bi hafiflik geldimi sanada

X