KİŞİSEL GELİŞİM//Manevi Rutinler

Kızlar başladım.
Cuma günü eve gidince güzel bi yıkandım paklandım abdestimi aldım önce ikindiyi sonra öğle ve sabahın kazasını kıldım.
Bolca ağladım hem de hıçkıra hıçkıra 'affet Allahım' diye ağladım.
Ve cumadan beri her vaktimi ezan okunur okunmaz elimdeki işi bırakıp hemen kıldım elhamdülillah.
Çok mutluyum içim kıpır kıpır.
Sizden Allah razı olsun gözümü açtınız gönlümü açtınız.
Hafta içi sadece öğle namazımı vaktinde kılamayacağım iş yerim müsait değil malesef.

allah kabul etsin rabbim devamı nasip etsin

namaz kıldıkça o lezzeti tattın mı hiç birşeyde bulamasın elhamdüllah

bende öğle namazlarını hep kaza yapıyorum benım de işim musait değil rabbim öğle namazlarımız en kısa zamanda

kılamayı nasip ettir inş.

Güçlü Bir Hatırlatma
Allah Rasulu sallahu aleyhi vessellem buyurdu;

“Kıyamet gününde kulun hesaba çekileceği ilk ameli onun namazıdır. Eğer namazı düzgün olursa, işi iyi gider ve kazançlı çıkar. Namazı düzgün olmazsa, kaybeder ve zararlı çıkar. Şayet farzlarından bir şey noksan çıkarsa, Aziz olan rabbi, ‘Kulumun nâfile namazları var mı, bakınız.’ der. Farzların eksiği nafilelerle tamamlanır. Sonra diğer amellerinden de bu şekilde hesaba çekilir.” (Tirmizi)

Dolayısıyla hayatınızda ne olursa olsun, namaz kılın! Belki namazın bir egzersiz gibi hissettirdiği günler, haftalar ya da aylar geçecek. Yine de devam edin. Huzur ve sükunet devamında gelecek, eğer dikkatli ve yaratıcınıza odaklanmış bir şekilde namaz kılarsanız O cevap verecek, her zaman verir. Bu inancınızı sürdürün ve yaşamınızda yankı bulmasına izin verin, hiç kimsenin ve hiçbir şeyin yaratıcımız, yüce, aziz olan Allah’a yakınlık kazanmamıza engel olmasına izin vermeyin!

Hayırlı sabahlar:)
Normalde sabah 7'de kalkıyorum 7.30'da evden çıkıyoruz çocuklarla.
Bu hafta namaza başlayınca sabah namazı,çocukları kaldırıp hazırlanma derken çok koşturuyordum.
Dün gece yatarken dua ettim Allahım sabah 6.30'da kalkmama yardım et namazımı aceleyle kılmayayım diye.
Sabah bi gözümü açtım saat tam 6.27 ben uyandıktan sonra çaldı alarm.Ağlıycaktım nerdeyse mutluluktan.
Hemen kalktım namazımı huzurla kıldım elhamdülillah hatta ardına sabah namazı kazası bile kıldım.
Sonra balkona çıkıp ezanı dinledim.
Rahat rahat huzurla yeni güne hazırlandım.

Sana hamdedebilmem,şükredebilmem ve ibadetlerimi layıkıyla yapabilmem için bana yardım et Allahım!

35AC68E9-23BC-4B3A-AF45-BC55EA70502A.jpeg

Hayırlı sabahlar:)
Normalde sabah 7'de kalkıyorum 7.30'da evden çıkıyoruz çocuklarla.
Bu hafta namaza başlayınca sabah namazı,çocukları kaldırıp hazırlanma derken çok koşturuyordum.
Dün gece yatarken dua ettim Allahım sabah 6.30'da kalkmama yardım et namazımı aceleyle kılmayayım diye.
Sabah bi gözümü açtım saat tam 6.27 ben uyandıktan sonra çaldı alarm.Ağlıycaktım nerdeyse mutluluktan.
Hemen kalktım namazımı huzurla kıldım elhamdülillah hatta ardına sabah namazı kazası bile kıldım.
Sonra balkona çıkıp ezanı dinledim.
Rahat rahat huzurla yeni güne hazırlandım.

Sana hamdedebilmem,şükredebilmem ve ibadetlerimi layıkıyla yapabilmem için bana yardım et Allahım!
çok iyi yaa

ben maalesef tökezledim.bu ara yoğunluğum var bahane olarak sunmuyorum tabiki.acayip strese girdim.pertim çıkıyor.eve gidince üşengeçlik değil bunun adı ayaklarım geri geri yapıyor.oflamak puflamak fayda değil ama

iç dunyam tuhaf.karmaşık.karar vermem gerekn konular var veremiyorum.karar vermeme engel durumlar var.böyle darmaduman bir hal alınca bedenimde darmaduman hal alsın istiyorum sanki.

Şeytan aklını çelmeye çalışıyo nefsinde buna çanak tutuyo.
Üstünden bu ataleti at ve abdest alıp Rabbe yönel.
Bunlar ilk zamanlarda çok normal.
Sabır sabır sabır 40 gün unutma hele regl olana kadar sabret.
Ve sık sık namazla ilgili yazılar oku bana çok fayda sağlyor.

Şeytan aklını çelmeye çalışıyo nefsinde buna çanak tutuyo.
Üstünden bu ataleti at ve abdest alıp Rabbe yönel.
Bunlar ilk zamanlarda çok normal.
Sabır sabır sabır 40 gün unutma hele regl olana kadar sabret.
Ve sık sık namazla ilgili yazılar oku bana çok fayda sağlyor.
sabah kıldım:KK200:

X