KİŞİSEL GELİŞİM//Manevi Rutinler

canımm tefsir araştırmalarım sırasında gördüm mesajlarını..
Rabbim senin işlerini kolaylaştırsın..
paylaşmış olduğun 2020 yılı yapılacaklar listesi çok hoşuma gitti..
bende artık elimden geldiğince vaktimi ayırmaya çalışacağım..
çok güzel düşünmüşsün Allah yolunu açık etsin :KK36:

canımm tefsir araştırmalarım sırasında gördüm mesajlarını..
Rabbim senin işlerini kolaylaştırsın..
paylaşmış olduğun 2020 yılı yapılacaklar listesi çok hoşuma gitti..
bende artık elimden geldiğince vaktimi ayırmaya çalışacağım..
çok güzel düşünmüşsün Allah yolunu açık etsin :KK36:
amin teşekkür ederim.çok mutlu ettin beni.paylaşımlara beklerim

amin teşekkür ederim.çok mutlu ettin beni.paylaşımlara beklerim
Tefsir çalışmaları olarak neler yapıyorsun canım ?
Benim çocuklar olduğu için aktif olarak Kuran derslerine katılamıyorum.. İnternetten bazı hocaların tefsir derslerini dinleyerek yola çıkayım dedim.. Rabbim işimizi kolaylaştırsın,ilminden faydalandırsın..

Tefsir çalışmaları olarak neler yapıyorsun canım ?
Benim çocuklar olduğu için aktif olarak Kuran derslerine katılamıyorum.. İnternetten bazı hocaların tefsir derslerini dinleyerek yola çıkayım dedim.. Rabbim işimizi kolaylaştırsın,ilminden faydalandırsın..
çok bir ilerleme kaydedemedim canım.sadece dediğim kitabı arada okuyorum.akşama kadar işte olunca bişey yapamıyorum dinleme adına.bir arkadaşın attığı videoda hafif bir tefsir gibi gelmişti bana.biraz kendimi manevi olarak doldurmam lazım.tefsir benim açımdan iki tık ileride gibi gözüküyor.daha yalın şekilde ilerliyorum.nasıl tarif edilir bilemedim.basitmi desem.basit ilerliyorum.

çok bir ilerleme kaydedemedim canım.sadece dediğim kitabı arada okuyorum.akşama kadar işte olunca bişey yapamıyorum dinleme adına.bir arkadaşın attığı videoda hafif bir tefsir gibi gelmişti bana.biraz kendimi manevi olarak doldurmam lazım.tefsir benim açımdan iki tık ileride gibi gözüküyor.daha yalın şekilde ilerliyorum.nasıl tarif edilir bilemedim.basitmi desem.basit ilerliyorum.

Rabbim ilmimizi artırsın canımm.. Bende yeni başlıyorum açıkçası çok bişey ya da hiçbişey bilmiyorum işin özü :KK43:
Yolum çok uzun,ömür bilinmez... Allahın razı olduğu kullardan olmak dileğiyle :KK36:

Su gunlerde fil suresini okuyorum.tefsirini arastiriyom netten.farkli farkli sitelerden.kitaptan foto atacaktim yapamadim.
korona virusle benzerlik vs.gunumuz olayiyla sureye bakmak.farkli pencereler acti.bakarken dursun ali erzincanlinin 52 gun adli siirine denk geldim.mutlaka dinleyin.fil suresini siirlestirmis gibi.dinlerken icim urperti .yuregim dayanamaz gibi oldu ama nefisti.
'Ebrehe maglup galip olan Allahtir.'....

2-7 şubat listesi
-10 syf kk
-5 vakit namaz
-esmaul hüsna?
-1000 salavat
-1000 tevbe istiğfar
-2 yasin
-en az 2 litre su
-kişisel bakım günlük
-amigurami(hobi)

kitap eklemedim.kitap bakıyorum bu hafta netten alır haftaya okumaya başlarım.ayrıca bu içsel bakım için kendime ajanda bakıyorum.günlük rutinler için ajandam var ama bu iş için özel bişey olsun istiyorum.dini ajanda kullanan önerecek olan varmı

***15.03-21.03*****
***haftalık**
..700 salavat
..700 tevhid
..700 tevbe istiğfar
..7 yasin
...15 sayfa meal
****Günlük*****
..41 defa Ali imran s. 37. ayet
...istenilen esmaul hüsna
-yasin suresi dinleme
-2 litre su

Bende düzene girme adına muslimwalk ın tarihsiz ajandasını, Ramazan ajandasını, hicri miladi takvimini aldım.
Geçen yıl da almıştım ama etkili kullanamadım. Bu yıl çok daha iyi olacak inşaallah. İnanıyorum.🥰
Senin de programını merak ediyorum.☺

OCAK AYI PLANIM

KK..............................60 Syf
Meal.......................60 syf
SLV..........................3000
TVBE.......................3000
TEVHİT......................3000
YASİN........................12
VAKİA........................4
NEBE.........................4
MÜLK........................4
SABAH NAMAZI KAZASI....
SAHABİ HAYATI
1 KISA SURE EZBERİ
TEVBE N...........................10 R
KK DİNLEME....................15
GÜNLÜK ESM. HÜSN.......sayısana uygun
kehf suresi...................4 (cuma geceleri)

bunu haftalara günlere böldüm.toplamını yıl üzerinden pay ettim.
yıl boyunca 1 sure seçip onun üzeinde bolca araştırma yapacağım.video,kitap.ben fatiha suresini seçtim
video olarakta.tefsir derslerine bakacağım ayda 2 hedefim.uygulayabilirsem ne ala
evde günlük sünnet uygulamasına gideceğim.hafta bazındada olabilir.belirlediğim 50 sünneti uygulayacağım.
hadis ezberleyeceğim.bunların üstesinden gelirsem inş

Gitmek, gidememektir kendimden,
Amentünün arasatında bir tedirginim ben,
Aklımın köşe bucak ilticaları sevgilide kaldı,
Hangi gaflete büründü ki, ellerim sızlatıyor dokunduğu tenleri ah
Haydin felaha,
Haydin felaha

bu yılda ne büyük hedefim namaz.
namazın beni , hayatımın her alanında düzene sokutğuna inanıyorum

'SEN NAMAZ KILMAMAKLA NEFSİNİN RAHATINI BOZMADIĞINI SANIRSIN AMA ASLINDA ALLAH SENİ KENDİ HUZURUNA LAYIK GÖRMÜYORDUR'

bu burda dursun

Son düzenleme:
X