Göz Makyajı kirpik uzar mı

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
bende duydum kesmeyi ama hiç denemedim sanırım denememde doktora danışmak en mantıklısı

Kirpik uzar tabi ki de, uzamasa dökülen kirpikler nasil yerine gelsin... :KK1:
Ömrü kisa oldugu icin bir miktar uzadiktan sonra dökülür ve yerine yenisi cikar, bu yüzden hep ayni boydadir kirpiklerimiz.

Kızlar benim erkek arkadaşım çok streslenince istemsiz eli kaşına kirpiğine gidiyor ve yoluyor :) Ama inanırmısınız bir kaş kirpik var Allahım yarısı bende olsaydı razı olurdum:) Kaşımı kirpiğimi yolasım geliyor:KK70::KK52::KK52:

ben kirpiklerin uzayacağına inanmıyorum artık gerçekten genetik birşey kirpiğin boyu:KK14:

bir hastalik yada sorun soz konusu degilse vucutta cikan her tuy uzar.

vucut tuyleri iki cesittir.

sonsuza kadar uzayabilen tuyler (saclar, pubik ve kol alti tuyleri)

belli bir olcuye kadar uzayabilen tuyler( kaslar,kol tuyleri, bacak tuyleri, kirpik ,gobek tuyleri vs)

siz kirpiginizi kessenizde genetiginize kodlanmis uzunlugun haricinde , 1 mm dahi uzamazlar. yani 1 cm'se kessenizde uzadiginda 1 cm olur.

onun disinda asiri dokulmeden kast ettiginiz miktar nedir? kirpikler saclar gibi degildir , oturup saymak isterseniz sayabilirsiniz bir gunde toplam kirpik miktarinizi.

o yuzden asiri dokulme hemen fark edilir ve 1 haftada asiri dokulmeden kirpiklerinizi kaybedebilrisiniz var mi boyle bir durum?

ayrica kirpiklerde saclar gibi yenilenir, yasli kirpikler dokulur, yerine bebek kirpikler cikar. bunu da hesaba katin.

ayrica , rimel, kirpik uzatici urunler, kirpik masalari tabiki birer tehdit .

birde hepimiz yapiyoruz, makyaj malzemesi ortak kullanimi asla kimseyle olmamali.

malzemelerin denendigi magazlarda yeni firca dahi verseler , denenmemeli, tupun icindeki malzeme ayni nihayetinde , arpacik ,goz neslesi vs 'nin en yaygin bulasma seklidir.

onun disinda gozlerinize ilik demli cay ile her gece kur yapin.

ve bugune kadar gecmediyse bi dermotologa gidin, bulasici bir enfeksiyon olabilir.

Genetiğimizde kodlanan uzunluktan daha fazla uzamıyor kirpikler tamam,peki bir göz tansiyonu ilacı var o nasıl uzatıyor? :44:

Genetiğimizde kodlanan uzunluktan daha fazla uzamıyor kirpikler tamam,peki bir göz tansiyonu ilacı var o nasıl uzatıyor? :44:
vivianduygu'cum;

dogrudur. ancak;

tansiyon ilaclarinin insan vucudundaki tuyleri uzatmasina dair calismalar hala var.

minoxidil, rogaine, manarex ,vintop , loniten vs bunlar da hep bu amaca uygun hazirlanmis ve esasinda tansiyon ilacindan uretilmis malzemeler. aslinda tansiyon ilacinin yan etkisi diyelim daha uygun olur sanirim.

hatta sadece kirpik degil, erkek tipi kellik, kadinlarda sac incelmesi, crown areadaki sac kayiplarini etkin sekilde durdurugu icin su an piyasada bu anlamda en cok ilgi goren urunler bunlar.

ammaa ,henuz tam olarak insan uzerindeki etkileri uzun vade de bilinemiyor.

bu gibi urunleri kullandiginiz surece kullandiginiz alandaki tuyler uzar, biraktiginiz da uzama durur, dahasi dokulur. ve yeni tuyleriniz cikar , onlarda yine eskisi gibi cikmasi gerekenler kadar cikar ne gurlesir, ne daha cok uzar. kisacasi omrunuz boyunca bu ilaci ,ilac diyorum cunku" ilac" omrunuz boyunca kullanmaniz gerekir.

burda gecici bir etkiden bahsediyoruz anliyacagin.

dahasi bu tarz urunleri kullanmaya baslayanlarin cogunda ilk etapta ciddi , sac kaybi yasanmis. kirpiklerde ayni sey soz konusu mu bilmiyorum.

yinede uzun vade de goturusu, getirisinden cok olur bunu soyleyebilirim.

ha birde bunlar sac, kirpik vs uzatip cikarirken, vucudunuzdaki ayva uylerinde kalinlasip, siyahlamasina yol acar.:KK31:

sonsuza kadar biraz amiyane bi tabir :)
istediginiz kadar demem lazimdi aslinda. nihayetinde saclarinda yasi var.

ilacin uzatmasinin mekanigini de usenmedigim bi gun yazicam soz :)
(turkcem berbat , kelime hazinemin darliginin kusura bakmayin)

ben artık kirpik uzatmaya çalışmıyorum eğer mümkünse gürleştirmek için uğraşırım:KK55:nemlendirmek,dökülmesini engellemek için falan

kirpik uzar.... acı bir şekilde öğrenmiştim üniversite yıllarımda. kirpik kıvırıcı makas kullanırken arkadaşım elime vurdu benim bütün kirpiklerim masanın üzerindeydi... 1 hafta sonra tekrar çıktı aynı şekilde...:KK51:

Son düzenleme:
kirpik uzar.... acı bir şekilde öğrenmiştim üniversite yıllarımda. kirpik kıvırıcı makas kullanırken arkadaşım elime vurdu benim bütün kirpiklerim masanın üzerindeydi... 1 hafta sonra tekrar çıktı aynı şekilde...:KK51:

uzamaz derken dökülenler uzamaz demiyoruz ki kirpik bir şekilde dökülür yerine yenisi çıkar ve uzar ama genetik boyu neyse o kadar uzar bundan fazlası olmaz eğer kirpik uzamasa kirpiksiz kalırdık zaten çünkü kirpik de saç gibi dökülüyor yenisi çıkıyor uzuyor

X