Kekler - Pastalar Kırmızı Erikli Kek- Sütaş Yoğurt Sponsorluğunda

xnobodyx

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2019
8.397
32.215
Merhaba canlar uzun bir aradan sonra yine çok lezzetli bir tarif ile geldim
Kıvamı tadı dokusu ile kapış kapış gidecek kekimin tarifine geçmeden önce şunu söylemek istiyorum, bu hamura istediğiniz her meyveyi ekleyip ortaya şahane tarifler çıkarabilirsiniz.

Malzemeler:

●1 kg kirmizi erik
●125 gr tereyağı
●1 su bardağı tozşeker
●3 adet yumurta
●2 yemek kaşığı yoğurt
●2 su bardağı un
●1 paket vanilya
●1 paket kabartma tozu
●Pudra şekeri
□Üzerindeki hamur (crumble) için 1 yemek kaşığı tereyag/margarin iki yemek kaşığı un.

Yapılışı:

●Öncelikle erikleri güzelce yıkayıp ardından çekirdekleriniçıkarıp doğrayıp bir kenara alıyoruz.
●Margarin, vanilya ve şekeri karıştırıp sonrasında teker teker yumurtaları ve iki kasik yogurdu ekleyip karıştırıyoruz.
●Unu ve kabartma tozunu eleyip kontrollü bir sekilde karistirmaya devam ediyoruz. ●koyu kıvamlı bir kek hamuru elde ediyoruz bu sizi korkutmasin.

●Kalıba yayıp üzerine erikleri diziyoruz üzerine birazda toz seker ekliyoruz.
●Kenara ayirdigimiz un ve tereyagini parmak ucuyla yogurup kek hamurumuzun üzerine serpiştirip kekimizi önceden isitilmis 180 derece fırına veriyoruz.
●Kekimiz pistikten sonra üzerine pudra şekeri ekliyoruz ve kemimiz hazir.
Afiyet Olsun

Bu keki aşırı merak ediyorum ama çokta korkuyorum yaparken yapışır diye cookkk güzel olmuş canım amanitosumm, renkler harika bayıldım cıvıl cıvıl bahar gibi

Hayır değil
Ama kek krema olmadan nasıl süslenir görmüş olduk
Crumble ve meyve kurtarıcı oldu
Ellerine sağlık canım benim
Teşekkür ederim
Bu keki aşırı merak ediyorum ama çokta korkuyorum yaparken yapışır diye cookkk güzel olmuş canım amanitosumm, renkler harika bayıldım cıvıl cıvıl bahar gibi
Hayırr asla yapışmaz mutlaka dene
Çokzel, tam bir Amanati işi.

Teşekkür ederim canlar vallahi kararsızdim uzun zaman oldu katilmayali yorumlarınız çok mutlu etti benj

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…