Göz Çevresi Bakımı Kırışıklık Geçer mi?

begonvillll

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Mart 2019
129
287
Önceki konumda belirttiğim gibi doktoru her yere şikayet ettim. Tutuştu..kendisi özelden beni arıyor şikayetleri geri al diye. Göz altıma morluk için verdiği krem beni 22 yaşında elli yaşına getirdi. O krem göz altlarımı aşırı kurutunca bir günde çatır çatır toprak çatlar ya susuzluktan.. onun gibi oldu. Nur topu gibi derin bir sürü kırışıklıklarım oldu. Ki asla bir çizgim bile yoktu. Günlerdir ağlayıp,aynalara bakamıyorum. Doktor kalıcı değil bu kırışıklık, 2 aya geçer dedi,ama asla asla inanmıyorum ona. Acaba nasıl geçer bunlar? aklımın ucundan geçmezdi bu hale bu yaşta geleceğim.

bir de lütfen doktorunuzu çok iyi seçin,verdiği ilaçları çok iyi araştırın. Benim gittiğim sözde en iyi dermatologdu. Ayrıca verdiği bi hap vardı, günde 3 kez 500 mg.. içseymişim benim organlarımı mahvedermiş, ardından başka doktora gittiğimde "bu hapı içseydin iç organların çok zarar görürdü,Allah korusun uykuda beynine pıhtı atardı" dedi. Düşünün. Dikkatli olun sizlerde.. her doktor bir değil..

Bu göz altı kırışıklıkları nasıl geçer? ya da geçer mi?

Gecmiş olsun aglamayın sakın daha da yorulmasın cildiniz.Bol bol su için .Gözaltları için güzel nem veren ampuller var. Bir arastırın. Ben olsam soguk sıkım gözaltına uygulanabilecek bir yag tercih ederdim.

Bendede asiri morluk var kilo verdikce dahada artiyo (keske versemde morluk sorun degil) benimki gecmeyen cinsten ama senin sonradan olusmus bence caresi vardir baska bir doktora daha gorun kendi uzme

Geçmiş olsun. Profilinize girip mesaj atamadım kısıtlama uyarı veriyor. Doktorun adını mesaj atabilir misiniz bana da rica etsem?

Ben daha önce resim de atmıştım böyle bir konuya.
Bu yaz tatilde öyle kötü oldum ki , resmen Allah çarptı. Ayaklarım 46 numara şişti, derim su topladı... Onları geçtim yuzum güneşten kiristi. Birazı kabuk bağladı. Bazı kısımları simsiyah kaldı,bazı kısımları beyaz. Ağrı kesici krem sürdüğümde bile yakıyordu, konusamayacak haldeydim.
Dedim ki hadi bu yanıklar vücuttan geçer. Ama yüzümde renk farkı kalacak. Çünkü birazim çok pis yandı,birazim kabuktan hiç yanmadi. Kupkuru cildim , kiriskiris oldu.. güzel günlerim buraya kadarmış dedim:)
Ama ne oldu biliyor musun ? Bir hafta kadar acı çektim. En son şehre geldim, doktora gidecek kadar iyilestim. Kadının verdigi kremi sürmemle beraber tüm derim soyuldu ve sıfırdan yenisi parıl parıl parladı :) ne bir iz ne o günlerden bir kırışıklık. Hiçbir şey kalmadı.
Korkma. Cilt kendini çabuk yeniliyor.
Bol bol su iç. Geçmiş olsun

Kullandığınız kremin adını yazar mısınız. Doktoruma danışmak istiyorum. Lutfen.

Benimkisi güneş yanıkları için bir kremdi,sizin derdinize çare olmaz. Zaten adını da hatırlayamıyorum. Bildiğin SSK acilinde doktorun beş dakika muayeneden sonra yazdığı bir ilacti.
Cilt kendini çabucak yenileyen bir organizma. Hele de bu yaşlarda...
Sana bir öncesi resmi atıyorum,moralin yerine gelsin :) inan ki şu anki halinden cook daha kötüydüm^^

Şimdi farkettim siz konu sahibi değilmissiniz. Yine de atıyorum bulup

Son düzenleme:

Çok teşekkür ederim gerçekten vakit ayırıp yazdığın için:)
Ne mutlu,hepsi geçmiş.. Tahmin edebiliyorum ama ne kadar üzüldüğünü o dönem..
Kremsiz bir şekilde kırışıklık geçer mi ki? Daha bu yaşta annemden daha fazla kırışıklığım oldu. Hiç bilmem yüzümde bir kırışıklık bi çizgi.. çok ama çok üzgünüm. Ama yazın beni çok rahatlattı orası ayrı:) fotoğrafı bende merak ettim:)

Sakın göz alti kremleri farklidir yuze sürülen göz altina sürülmez.Gozaltiniza bol nem veren iyi bir göz alti kremi sürün bencede cilt nemlendikçe eski haline döner insan birden bire aniden kırışmaz o geçicidir kurulukdandir.

Belki de nemsiz kaldığından kirişmiştir. Yani dipten derinden gelen bir kırışık değil de sadece nemsizlikten -ilactan kaynaklanan bir büzüşmedir (benim güneş yanığı gibi)
Eğer ikinci seçenekte merak etme, her şey duzelir

çok iyisin, ilgilenip mesaj bile atmışsın.. çok çok teşekkür ederim
kremi sürdükçe gözaltım büzüşmüştü gerçekten, sonra iz kalıp öylece çizgi çizgi olup o çizgiler derinleşti. Gülmeden 22 , gülünce 50 yaşındayım:) Umarım düzelir, içime su serptin

Ya kaç konudur valla üzülüyorum hem de doktoruna çok sinir oluyorum
İyi yapmışsın şikayet etmekle, geri çekme bence

Normal kırışıklık geçmez ama seninkisi ilaçtan olmuş bir şey bence o yüzden toparlayabilir diye düşünüyorum
Başka bir doktora mı sorsan
Bir de ben olsam eczaneden c vitamini falan alır kullanırdım
Hani sürülüyor ya yüze toparlasın diye
Onlar toparlayabilir belki?

Canım geçti mi yüzündeki kırışıklık merak ettim bende aynı durumdan müzdaribim

Canım görünce nolur cevap verebilirmisin bende daha 20 yaşındayım aynı durumdan müzdaribim hayatım bitmiş gibi hissediyorum umarım geçmiştir de bana da umut ışığı olursun

Gözaltı derimiz cok hassas,morluklarin sebepleri var
Esmerlerde daha da mor oldugunu gördüm ben. Uykusuzluk vs
Morluk icin keske doktora gitmeseydin. Çünkü bende de var aynı durum, birkac gun duzene girince uykum toparliyor . Bol su icmen lazim. 22 yas çizgi olusumu icin erken bir yas zaten olmamasi normal 25ten sonra baslaniyor gece kremlerine biraz sansliysan eger 30 sonrasi mutlaka gozalti kremi kullanman lazim
Olusmus cizgileri gecirecek bir urun oldugunu zannetmiyorum ama uygulama yapiliyor. Güzellik merkezlerinde. 50 yaşında oldugunu tahmin ettigim birinin baya bir açılmış cizgileri. Bende sasirmistim ve ignesiz bir yontem oldugu yaziyor ınstagramda bi arastirin derim. Ayni sekilde gunluk hayatina da devam edebiliyormussun. Yalniz islemin adini bilmiyorum.

Canım görünce nolur cevap verebilirmisin bende daha 20 yaşındayım aynı durumdan müzdaribim hayatım bitmiş gibi hissediyorum umarım geçmiştir de bana da umut ışığı olursun

Maalesef geçmedi çok üzgünüm. Geçmesi için de çok etkili şeyler kullandım 2 ay olacak, fakat hala aynı duruyor. Doktorun verdiği krem kalıcı bir hasar bırakmış göz altı hassas olduğu için. Umarım senin geçer üzülme lütfen.. herkeste aynı olacak diye bir şey yok. Kuşburnu yağı sanki çok çok az hafifletti çizgileri.. tabi iki göz altına toplam 1 damla masajla sürmek kaydı ile.. sadece bunu önerebilirim.

arkadaşlar ayni şey benimde başıma geldi 3 sene önce soguktan etkilendi göz çevrem lütfen banada yardim edin kendimden soğudum

Merhaba goz altı kırısıklık ve morluk ıcın salatalık bı mucıze salatalıgı rendeleyıp suyunu sık bı kucuk saklama kabı yada kucuk kavonoza makyaj pamuklarını ortadan kesıp yerlestır uzerıne salatalık suyunu dok agzını kapat buz dolabında muhafaza et. Aksam ları cıkartıp pamukları göz altlarına koy kuruyunca alırsın gozunden tek uygulamada bıle gozke gorulur degısım oluyor. Bu ıslemı bı gun dur bı gun tekrarka. Yapmıs oldugun karısımı bı haftalık hazırla. Dolapda hıc bısey olmuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…