Poğaçalar Kırıntılı Poğaça

Refiye

Eda & Utku'nun annesi :)
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2009
4.602
12
41
hamur malzemelerinin hepsini aldığı kadar unla birlikte yoğuruyoruz... içli köfte gibi oyarak harçtan dolduruyoruz.. ve yine aynı uzunlamasına içli köfte şeklinde kapatıyoruz.. çırpılmış yumurta beyazına batırıp, kurutulmuş ekmek kırıntısına buluyoruz.. tepsiye dizip önceden ısıtılmış 175 derecede fırında kırıntılar kızarana kadar pişiriyoruz... afiyettt olsuunn...

ben evde bayatlayan ekmekleri robotta çekerek tapside ara sıra karıştırıp kurutuyorum.. bu tarifte ve diğer birçok tarifte kullanıyorum.. ayrıca ağzı kapalı kavanozda buzdolabnda muhafaza ederseniz 2-3 ay bozulmadan saklayabilirsiniz...

----hamuru için----
1 paket margarin
2 çay bardağı sıvıyağ
2 çay bardağı yoğurt
2 yumurta sarısı
2 paket kabartma tozu
4 yemek kaşığı sirke
1 tatlı kaşığı tuz
aldığı kadar un
---- iç harcı için----
lor
maydanoz
----üzerine----
2 yumurta beyazı
kurutulmuş ekmek kırıntısı

içine isteğe göre lor ve maydanoz değil de kıyma v.b harçlar da denenebilir...

hatta aynı tarifin şekerlisi tarafımdan denenip içi marmelatlı,nutellalı birçok şekli yapılıp afiyetle yenmiştir... :)))

canim cok ilginc birt tarif keske fotosunuda ekleseydin merak ettim inan ben icli köfte yapmadimki hic bunuda becerebilcemi hic sanmiyorum malesef ama ellerine emegine saglik canima.s.

yorumun için teşekkürler cnmm... inan ilk yaptığımda fotosunu eklicem..çok güzel bir tarif.. poğaça ama tuzlu kurabiye gibi kıtır bi hamuru var...
içli köfte yapmamış olmak sorun değil.. çünkü bende hiç yapmadım kaydirigubbakcemile3
ceviz iriliğinde kopardığın hamuru sol elinde tutarken sağ elinin işaret parmağıyla bastırıp içini oymuş oluyosun zaten.. nasıl tarif ettim ama.. kaydirigubbakcemile3
nasıl beceremezsin cnmm.. senin gibi marifetli,becerikli birisi... dene mutlaka becerirsin cnmm.. yerimseniben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…