Kiracı Sorunsalı

Yazdıklarımı dikkatli okumadığınızı düşünüyorum.

Bence çıkartın. Banyo tavanı falan neyse de kapı raydan çıktı diye sizin tamir ettirmenizi istemesi çok çirkin geldi.

Tamirci çağırma gibi bir yukumlulugunuz yok.
Yapilan tamiratın faturası ibraz edilir kiradan düşer.
Her tamirat değil...
Mesela klozet Kapagini sağlam teslim ettiniz ve kırıldı bunu kiracı öder.
Firtinadan çıkan kapıyı da kiracı öder. Siz teslim ettiğinizde kapı rayda duruyordu. Fırtına çıktıysa kapıyı kapatacaksin uyanık kiracı.

Yani parasini gectim de oturduğu eve usta getirememesi ciddi sorun bence de. Anlamam diye bir sey yok, o zaman otele geç. Bir ustayi arayip getirmeyi beceremiyor mu

Valla bende ne ev sahipleri biliyorum

Evi yikmis dõkmūs kendi başına is yapmış diyen bir sürü ev sahibi var

Belki cidden bilmiyor anlamıyor dediğim gibi mal sahibi sizsiniz ev sizin
Size haber veriyor onunda yapıcagi bir telefonla tamirci çağırmak sizinde aynı basit bir şey
Kendi yapsa para ondan gidicek ama kiraya yansıtacak değişen bir yok ama sıkıntı çok gibi

Bence çıkarın kesinlikle ugrasilmaz...5 yıldızlı otel sanmış evi. Oda servisi çağırın der gibi.

ust komsudan su akmıs ev zarar gormus tabıkı sız karsılayacaksınız
evın demırbası kapı , sızın evınız kıraya da vermıs olsanız kendı malınıza yatırım yapıyorsunuz

tamırcı usta bulmak konusunu sıze bırakması aslında ıyı bırsey
benım basıma gelenı anlatayım kıracımız vardı kendısı bızım tanıdık usta var demıstı bızde tamam dedık o tanıdıgı ustaya daha fazla para tutmus gıbı fatura kestırmıs kıradan dusecegız ya kotuye kullanmıstı
en azından sızın tuttugunuz usta kullanıcı hatası mı nedır dogruyu da soyler

benımde kıracı oldugum donem evde oturan benım dıye ustume dusmeyen cok seye masraf ettım yatırım yaptım resmen
zerre degmedı hatta keske yapmasaydım dedıgım oldu
kıracı yapmak zorunda degıl sızın odemenız gereken seylerı kastedıyorum
yapıyorsa gonlu genısmıs elı comertmıs yapmıs ,yapmak zorunda olmamasına ragmen yapmıs sagolsun derız ama ev sahıbı olarak sızın yapmanız gereken seylerı tabıkı aslında yapmak zorundasınız

sız baska sehıre tasındınız ama o sehırdekı ustalardan haberınız var bı anda hafıza kaybına ugramadınız sonucta ... dedıgım gıbı bı yandan ıyı bırsey usta işini size bırakması
o sehırden tasınmadan once muhattap oldugunuz ustanın numarası vardır veya adresı arar konusursunuz geregı neyse yapar sonra da ya kıradan dusulur ya ustanın hesabına parayı gonderırsınız

Demirbaşlar haricinde bozulan herşeyi kiracı yaptırmalı (kiracıyız).
Banyo akar, kombi bozulur ev sahibi yaptırır ama yok vana kırıldı yok ampul patladı bunları kiracı yaptırır. Ev sahibine bu kadar yüklenmeye gerek yok.
Kapının raydan çıkması sizin probleminiz değil fırtına varsa önlemini alacaktı, bu kadar.
10 yılı geçik süredir aynı evde yaşıyoruz ev sahibimiz banyo akması, parke mutfak değiştirmesi dışında hiçbirşey değiştirmedi zaten biz talep etmedik. Sonuçta evde biz yaşıyoruz, yıpratan biziz bizim eskittiğimiz şeyi o neden yenilsin. Bir kere kombimiz elektrikten dolayı yandı, gitti kendisi değiştirdi hatta yarı parasını vermeyi teklif ettik biz eskittiğimiz için onu bile almadı.
Mesela karşı komşunun fırtınada kombi dolabının kapakları uçtu. İnat etti ev sahibi yaptıracak dedi ev sahibi yaptırmadı (ki haklı), sonra o kombi öyle açık açık bekledi yağmur falan geldi bozuldu. Sonra gitti paşa paşa hem kombiyi tamir ettirdi hem kapak taktırdı. Ev sahibi ben nasıl verdiysem öyle alacağım, kombi kapağı benim sorunum değil dedi yaptırmadı.
Herşeyi size kitlemeye çalışması çok sinir bozucu, evine bile bir tamirci çağıracak kapasitesi yoksa gidip otelde yaşasın.

Ev 4 yıllık 0 aldık ve muhatap olduğumuz usta yok. Ayrıca hafıza kaybı falan ne kadar ayıp.

Eger evinizin bulunduğu yerde tanıdığınız varsa onlardan usta bulmasını rica edin bence.

Bizde kiracı olduk ufak tefek şeyler için ev sahibini aramazdık kendimiz yaptırırdık.

Banyo akması gibi olaylarda tabi sizin yaptırmanız gerek doğal gaz olayıda ilk girdiğinde olmuş ama kapı olayında ne kadar ücret çıkar ki fazla çıkmaz bence. kiracının yaptırması gerek onu.

İnanın olay ücret değil şu anda. Herşeyi benden istemesi. Zaten ben yaptırayım kiradan düşelim dese benim için sorun yoktu. Ben tamirci tanımam demesi sinir bozucu olan.

Ev 4 yıllık 0 aldık ve muhatap olduğumuz usta yok. Ayrıca hafıza kaybı falan ne kadar ayıp.
ayıp olan nedır anlayamadım
sehırden tasınırken hafıza kaybı ugramadınız degıl mı dıye cıddı bır soru sordum
belkı sehırı terk etmek zorunda kaldınız da kımseyle muhattap olmak ıstemıyor da olabılırsınız
kısısel olarak ayrıntılarınızı bılmedıgım ıcın bunu sormam soylemem veya dusunmemde ne gıbı bır ayıp olabılır

hayır hafıza kaybım yok ama hıc usta ısımız olmadıgından kımseyı tanımıyorum deyıp gecebılırsınız konusarak anlasabılırız ?

sız evı sıfır aldınız ama kendınız de bunca sene o sehırde oturdunuz hıc mı usta ısınız olmadı tanıdıgınız kımse yoksa sız apartman gorevlısıne soyleyebılırsınız bır usta bulmasını mesela
kıracı usta bulmak pesınde kosmaktan su anlamda da cekınmıs olabılır usta gelır ısını ıyı yapmaz tekrar aynı sorun olur
bu kez de o kadar usta geldı masraf ettı ne oldu dersınız falan bılememıs veya bunları dusunmus olabılır

mesela suan sız yasasanız bunları hıc usta da tanımıyormussunuz ya ev sahıbınız sızı zorlasa sen bul usta dese sız ne yapardınız
oyle dusunun... hıc kımseyı sız tanımıyorsunuz ya onlar da tanımıyor olabılırler ve evın sahıbı sız oldugunuz ıcın bu tarz maddı konularda sıkıntı cıkmasın dıye sıze paslamıs olabılırler . usta tanımıyorum demelerıne sınır olmussunuz oyle dıyorsunuz, ama sızde usta tanımıyorum dıyorsunuz onlar da sıze sınır olmuslardır

sorun cozmek ıstenırse bı yolu bulunur . kıracıyı cıkarmak ıstemenız haksız yere . kıramızı odesın yılı dolunca da cıksın dıyemezsınız sırf ustayı sız bulun ıstedı dıye. onu demek ıstıyorum

İnanın olay ücret değil şu anda. Herşeyi benden istemesi. Zaten ben yaptırayım kiradan düşelim dese benim için sorun yoktu. Ben tamirci tanımam demesi sinir bozucu olan.
Haklısınız bencede. Site tarzı bir yerse apartman görevlisi bulur aslında bizim apartman görevlisi o konularda çok yardımcı oluyor.

sız evı kıralarken saglam olan esyalar onlar evı tuttuktan sonra bozulduysa (priz ,ampul,kapı kulpu vs...) bunları tabıkı kıracı yaptırmalı
oyle basıt seylerı yapmayın tabıkı

Tabiki sizi arayacak, evle ilgili bir seyde kendi basina karar vermesi dogru olmaz. Bizde bilgilendiriyoruz, tamirci istemeyiz ama demirbaslarda sorun varsa marka vb tercihler ev sahibinindir. Bizim ev sahibi de uzakta, gel evde dur gor demem ama odemeler konusundada asla taviz vermem
Muslugu dusakabini alip goturecek halim yok..

usta cagıracak kapısıtesı vardır ama belkı bır tecrube edınmıstır o yuzden cekınıyordur

bızım kıracımız tanıdık ustasıyla her sorunu halledıyordu kıradan dusuyorduk bızde
meger fazladan kestırıyormus faturayı 2 yıl dolandırıldık resmen

aynı zamanda da kıracı oldugum donemdı bu... bana da ders oldu bu tarz seylere sebebıyet vermemek ıcın kendı ustam var ve kıracı oldugum donemde de ev sahıbımden rıca ettım tanıdık ustam olmasına ragmen sız tanıdık ustanızı gonderın dedım masrafı ev sahıbı yapacak cunku onun tanıdıgı olsun ıstedım ozellıkle :) yarın bırgun benım buldugum usta ıyı yapmaz bır aksılık olursa ev sahıbı ıle aram gerılsın ıstemedım

evın demırbasları ev sahıbıne aıt ama onun dısındakı hıcbırseye ev sahıbı masraf etmemelı tabıkı

Çıkarmalısınız

Ama kadın ben anlamam ben bilmem ben tanımam diyormuş. 22 yaşındayım 17 yaşımdan beri sayısız usta çağırdım başlarında durdum. Yani ağır kanlı olmamak lazım bu durumlarda, girişken olmalı insan bence.
Bizde hep öyle yaparız, demirbaşlarda o kendi ustasını çağırır, normal zamanlarda gelen usta farklıdır. Fazla fazla fatura kesen uyanık çok, Allah bildiği gibi yapsın.
Demirbaşlar dışında kalan bir durum bu, o yüzden ev sahibinin usta bulma zorunluluğu yok, deseydi ki kombi yandı tamam bunu ev sahibi yaptırabilir ama rayından çıkan kapı için ev sahibine söylemeye gerek yok, alsaymış önlemini olmasaymış böyle.

Evde bir şey bozulsa ne usta çağırırım ne tamirci telefonum var nede anlarım nede yaparım ıyice kötü edicem diyede yaklaşmam apartman görevlisine evet derim ama evsahibinede söylerim böyle böyle oldu diye

Kiracı değilim yinede bilmeli bana göre

ben konu sahıbının yerınde olsam apartman gorevlısınden rıca ederdım
kıracımıza da tamır ıcın gelen usta kapıdan mı yoksa kullanıcıdan mı kaynaklanıyor sorun hem bakacak hem yapacak ona gore odemeyı konusuruz derdım sahsen :)

usta bakınca anlar zaten , mentesesı ıyı oturmayan bır kapı ruzgar cıktıgında carpmıs kırılmıstır kıracıda bılmedıgınden buyuk bırsey sanmıstır bunlar halledılebılecek seyler :) ıyıkı ustalar var ısın uzmanı onlar bakar soyler

normalı olması gerekenı sızın yaptıgınız tabıkı ınsan gırısken olmalı usta bulabılmelı , ev sahıbı ıcınde gecerlı bu :) ıkı taraafında bu konularda yapabılecegı seyler olmalı. ev sahıbıde tanıdıgım usta yok dıyor kıracıda
buradan ben usta tutup yaptıracagım neredeyse :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…