kimseye güvenmeyelim mi ?(Sahte instagramlar, itiraf grupları...)

yolakes

Guru
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2012
545
339
arkadaşlar merhaba;
konu biraz uzun olacak ama okuyup cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

Cumartesi günü bir kız arkadaşımla buluştum. Bu esnada sevgilime her saat başı şunu yapıyoruz, bunu yapıyoruz tarzında mesaj attım. Fazlasını yapamazdım çünkü zaten 2 kişiydik ve kız arkadaşımı bırakıp da telefona gömülemezdim. Neyse sevgilim bunu saçma buldu.. ve telefona bakmadığım daha doğrusu her dk onunla mesajlaşmadığım için bana tavır yaptı ve cumartesi akşamından pazar akşamına kadar hiç yazmadı.. üstelik sınavlarım yaklaşıyor ve sıkı bir şekilde ders çalışmam gerekirken benim tüm pazar günüm bu gereksiz olayı düşünüp sinirlenerek geçti. Neyse pazar akşamı biraz instagram hesaplarına bakiyim dedim. beni tüm hesaplarımdan iş için olan vs engellemiş ben tabi şok oldum. ortak bir erkek arkadaşımız vardı onun da şifresi bende var ondan bakayım dedim tatata onu da engellemiş.. bu arada instagramı 0 takipçi 0 takip edilendi. bir başka arkadaşımdan baktım ve 1 takip edilen olmuş.

nedir o 1 takip edilen dedim. üniversitenin not sayfası dedi. hemen tüm not sayfalarına baktım ve hiçbir not sayfasında kendisi takipçi olarak yoktu. not sayfalarının ekran görüntülerini attım hangisindesin dedim. uzunca bir süre yazmadı sonra da pardon babam çağırmıştı bir geldim bir sürü mesaj atmışsın ben de not sayfasından çıktım dedi. Bir kere bu saçma çünkü bana ekran görüntüsü vs atmadan eğer o gerçek bir not sayfası olsaydı çıkması mümkün değildi.. Bu yalandı ben de buradan şüphelendim ve okula ait sayfalarda gezmeye başladım hani instagramda bir özellik var ya bilmemkim +1 takip ediyor şeklinde o şekilde buldum

ve 2. bir şoku da orada yaşadım takip ettiği sayfa "itiraf " sayfasıydı. hani seni şurada gördüm uzun boylu çocuk bul beni tarzı sayfalar var ya onlardandı... ona yolladım dedi ki notta paylaşılıyor o grupta. madem öyle sen ilk an yollasana di mi bana o sayfayı al bak bu diye. ama hayır kendi yaptığının yanlış olduğunu bildiği için ölümüne inkar ve saklama peşinde hala..neyse sonra dedi ki ben iş karıştıracak olsam senin bildiğin hesabımdan mı yaparım dedi tabi savunacak ya kendini halbuki ben ve arkadaşlarım dahil herkesi engellemişti bulmam ona göre pek olası değildi.. ayrıca itiraf sayfasında not paylaşımı yapılıyorsa kendisinin adına soyadına olmayan sahte bir hesabı var oradan da üye olabilirdi. ama amaç kendini göstermek ya da okulda beğendiği bir kızı bulması ya da onu beğenen kızların onu bulması olduğunu düşünüyorum.

neyse sonra dedi ki bak yapmak istesem bir hesabım daha var diye başka bir instagram hesabından ama benim bilmediğim kendi adı ve soyadına olan bir hesaptan mesaj attı. tabi kaynar sular döküldü başımdan... yani bu hesabın amacı nedir ne olabilir ? hikayesi ise daha komikti. Güya kardeşi maça onu izlemeye gelmiş o esnada kardeşinin şarjı bitmiş benimkinin telefonundan benimkinin adına instagram açmış ve oradan arkadaşlarıyla yazışmışş kendi facebookuna bağlamış çocuk instagramı... sonra da kardeşi bu instagramında şifresini unutmuş muş muş muş ve o hesap öylece açık kalmış..

1.si bu durumdan rahatsız olan insan hesabın adını değiştirebilir en basitinden değil mi ? kendi adı soyadına tutmasına gerek yok..
2.si sonra ben bu hesabı girip şifremi unuttum yaptım ve tatatatam benimkinin e-posta adresinin ilk ve son harfleri :) hemen kendisine yazdım bu da mı tesadüf ? diye. yoo benim mailimle açmış zaten dedi. e madem öyle sen şifremi unuttum yapıp sıfırlasana di mi ama ? zekamla dalga geçilmesinden hiç hoşlanmıyorum. bu salak yerine koymak değil de nedir ? neyse sonra da kendisi üste çıktı ve engelledi beni. ben de onu engelledim.. en kızdığım nokta da şu kendisi böyle işler çevirirken bana hala arkadaşınlaydın yazmadın bana diye trip atması, muhafazakar havalarında takılıp onu giyme bunu giyme yapması..

şimdi size tarafsızca soruyorum. siz olsanız ne yapardınız ? yorumlarınızı da bekliyorum.

ayrıca yaşı da 26 küçük değil.

bir de annesi var. annesi benim varlığımı bildiği halde hala oğluna kız bakıyor. neymiş gidip tanışmamışım beni ciddiye almıyorlarmış. ben de ortada ciddi bir durum olmadan tanışmayacağımı söyledim. annesi hem muhafazakar hem usul nedir bilmiyor. muhafazakar usulde oğlumun sevgilisi gelsin benimle tanışsın ailemize girsin diye bir olay var da ben mi bilmiyorum ? olay tamamen benim onların aile yapısına ters açık giyinen vs biri olmam bulduğu tüm kızlar kapalı çünkü.. abisi de onlar yüzünden evden kaçtı istediği kızla evlendi gitti bu arada o adammış sahip çıkmış diyorum şimdi başta tepki göstersem de..

Bu nedir ya senin okulun dersin varmis ne diye sevgilim diye casusluk peşindesiniz ki 6 senelik evliyim vallahi böyle bakmadım karistirmadim yok oraya baktım yok bana trip attı zaten büyümemiş sevgilin daha belli hala ne vakit kaybediyorsun ki bu adamla anlamak zor

Haklısın bnde sevmem salak yerine konmayi ki sen hertürlü yakalamissin daha neyin cabasinda itiraf et zaten engellemissin sorun çözülmüş bence böylesine yalancı insanı bence daha hayatına alma anneside istemiyormus zaten yaşam tarzinizda uymuyo sınavına çalış boşver neler cikar karsina

Bu nedir ya senin okulun dersin varmis ne diye sevgilim diye casusluk peşindesiniz ki 6 senelik evliyim vallahi böyle bakmadım karistirmadim yok oraya baktım yok bana trip attı zaten büyümemiş sevgilin daha belli hala ne vakit kaybediyorsun ki bu adamla anlamak zor
çünkü salak yerine konmak hoşuma gitmiyor. teşekkürler cevap için. karıştırmayacak kadar güven vermesi süper bir şey.

Haklısın bnde sevmem salak yerine konmayi ki sen hertürlü yakalamissin daha neyin cabasinda itiraf et zaten engellemissin sorun çözülmüş bence böylesine yalancı insanı bence daha hayatına alma anneside istemiyormus zaten yaşam tarzinizda uymuyo sınavına çalış boşver neler cikar karsina

teşekkürler..insan üzülüyor ama :/

Bu kadar stalk, bu kadar hesap sorma çok fazla. Kaç kere nefes alıyorsunuz onuda aranızda belirleyin bari.

Sevgilisine bir erkek neden “annem bana kız bakıyor” der? Hem boş boğaz, hem aşırı baskıcı, hemde sinsi. İnşallah annesi bulur yeni bi kızda seni kurtarır ne diyeyim.

Bu kadar stalk, bu kadar hesap sorma çok fazla. Kaç kere nefes alıyorsunuz onuda aranızda belirleyin bari.

Sevgilisine bir erkek neden “annem bana kız bakıyor” der? Hem boş boğaz, hem aşırı baskıcı, hemde sinsi. İnşallah annesi bulur yeni bi kızda seni kurtarır ne diyeyim.

güven verilmeyince böyle oluyor işte. heh aynen annem bana kız bakıyor neden der di mi aynısını söyledim ben de beni kışkırtmaya çalışıyorsun dedim. olaylar olaylar... bir de annesi sinsice hareket ediyor . annesi kendi arkadaşından mesaj attırıyor bir kız fotoğrafı snei uygun gördük diye.güya annesinin haberi yokmuş. burda mı yiyim paket yapar mısın evde yerim ? :)

Ayyy o instagram bu hesap bu itiraf bu bilmem ne... gerçekten hiç olgun bir ilişki değil yaslariniz için. Sanki 16 yasinda ergenler gibi her seyi vıcıklamışsiniz yahu.

Ayrıca insan dışarıya çıktı ve her an mesaj atmıyor diye ne bi muamele? Kocan mi anan mi baban mi? Ki kocan da olsa bu igrenc bisey. Ben arkadaşlarımla dışarı çıkarım eşim bi defa aramaz rahatsız etmemek için. Sen ararsin hayatım bisey olursa der kapanır konu. Bu böyle gitmez bence. Ömrünüzü tüketmeyin azcık huzur istemiyor musunuz Allah aşkına

Ordayım , burdayım , surdayım tarzında mesajlar attımdan sonrasını okumadım .

Bari çip , sensör falan taktırın zor olmasın

Ayyy o instagram bu hesap bu itiraf bu bilmem ne... gerçekten hiç olgun bir ilişki değil yaslariniz için. Sanki 16 yasin da ergenler gibi her seyi vıcıklamışsiniz yahu.

Ayrıca insan dışarıya çıktı ve her an mesaj atmıyor diye ne bi muamele? Kocan mi anan mi baban mi? Ki kocan da olsa bu igrenc bisey. Ben arkadaşlarımla dışarı çıkarım eşim bi defa aramaz rahatsız etmemek için. Sen ararsin hayatım bisey olursa der kapanır konu. Bu böyle gitmez bence. Ömrünüzü tüketmeyin azcık huzur istemiyor musunuz Allah aşkına
bence de öyle işte ama anlatamıyorum hala kendisini haklı görüyor.

Ordayım , burdayım , surdayım tarzında mesajlar attımdan sonrasını okumadım .

Bari çip , sensör falan taktırın zor olmasın

bu mesajlar bile ona yeterli gelmiyor. her dk onunla mesajlaşmamı istiyor. arkadaşımla başbaşayken bile..

bence de öyle işte ama anlatamıyorum hala kendisini haklı görüyor.

bu mesajlar bile ona yeterli gelmiyor. her dk onunla mesajlaşmamı istiyor. arkadaşımla başbaşayken bile..
Kendine saygı duymayan sensin , karşındakinden neden bunu bekliyorsun ki ?
Böyle heriflere yular emanet edip ve bunu sevgi adı altında da gösteren bizleriz .
Kıskançlık sevgi göstergesi değildir .
Haa bu hesap verme olayınada kkskançlık değil diyorsanız ona da saygı duyarım .
Fakat seni iki mesaj fazla atmadığın için engelleyen adam
Yarın öbür gün evlendiğinde neden kapıyı geç açtın diye üst üste boşar .

Tiye bile alınmayacak biri yani .

güven verilmeyince böyle oluyor işte. heh aynen annem bana kız bakıyor neden der di mi aynısını söyledim ben de beni kışkırtmaya çalışıyorsun dedim. olaylar olaylar... bir de annesi sinsice hareket ediyor . annesi kendi arkadaşından mesaj attırıyor bir kız fotoğrafı snei uygun gördük diye.güya annesinin haberi yokmuş. burda mı yiyim paket yapar mısın evde yerim ? :)
Ay kızların huylardan haberi olsa bence çocuğu pek uygun görmezler. Hani lise çağında olsa anlayacağım ama şuan karakteri oturmuştur. Arkadaşlarına bile saygısı yok, bangır bangır hayatını zehir edeceğim diyor.

Ay kızların huylardan haberi olsa bence çocuğu pek uygun görmezler. Hani lise çağında olsa anlayacağım ama şuan karakteri oturmuştur. Arkadaşlarına bile saygısı yok, bangır bangır hayatını zehir edeceğim diyor.
hahaha buna çok güldüm çünkü aynısını ben de ona söyledim seni dışarıdan gören birşey sanıyor boylu poslu yakışıklı ama içerik yok 0 ...

Kendine saygı duymayan sensin , karşındakinden neden bunu bekliyorsun ki ?
Böyle heriflere yular emanet edip ve bunu sevgi adı altında da gösteren bizleriz .
Kıskançlık sevgi göstergesi değildir .
Haa bu hesap verme olayınada kkskançlık değil diyorsanız ona da saygı duyarım .
Fakat seni iki mesaj fazla atmadığın için engelleyen adam
Yarın öbür gün evlendiğinde neden kapıyı geç açtın diye üst üste boşar .

Tiye bile alınmayacak biri yani .
haklısınız zaten küsme ve herşeye trip atma huyu çok baydı.. şakadan bile anlamıyor tribe geçiyor hemen. ve sürekli beni suçluyor bana trip atıyor öyle olunca da huzur olmuyor tabi.

X