kimine göre dert kimine göre değil...

canım aslında hiçte boş değilsin bence hiç bir ev hanımı boş değil şöyle düşün uykudan kalkıyorsun kahvaltı temizlik çamaşır ütü vs..bunların hepsini para karşılığı yapan bayanları düşün..eşinden aldığın her kuruş bence zaten emeğinin karşılığı bi de bu işlere sevgini katarak yapman ayrı bişey zamanla monotonlaştığı için sıkıcı gelebilir yada iş gibi gelmeyebilir.bana da zaman zaman böyle geliyor.ev içinde yada dışarda yeni uğraşlar bul spora git mesela el yeteneklerini dene..yada pc den zevk alıyorsan değişik bilgisayar programları nı öğren mesela ben fotoğraf çekmeyi severim bi ara fotoshopa merak sardım herşeyden az bişey öğrensen hem yanına kar hem meşgale hem eğlence oluyor.dışarda çalışmak ilk zamanlar hoş ama zorunluluğa dönüştümü sıkıyor gene..gelecek kaygın varsa ev hanımları için olan sigorta dan yaptırabilirsin mesela başlangıç olarak...hem evede hem dışarda çalışma zamanla inan zor geliyor insana 2.evliliğim bu benim ilkinde evde de dışarda da çalıştım zor oldu hele çocuk varsa daha da zor ayrıldıktan sonra ayakta kalmak için çalıştım tbiki mecburen..tekstildeydim bi süre 1 gün geç kalkmak için can atar olmuştum mesela..şimdi ev hanımıyım ama gene iş bitmiyor..hiç bişey olmasa şu pc ye geçip kadınlar kulübü formalarını okumadan duramıyorum mesela..okuduğum formlara cevap yazabileceklerim yardımcı olabileceklerim varsa bile bi işim varmış gibi geliyor..bişeyler yaptığım hissini veriyor bana...mesela...kendimi iyi hissediyorum bununla bile...kendine yeni meşgaleler bulmaya çalış bişeye sabitlenip kalma yani isteklerin çok güzel ama takıntı haline getirirsen eşinde bi müddet sonra ben yetmiyormuyum diye düşünmeye başlar yada yaranamıyorum gibi...yada gelecek kaygın varsa kendine güvenmediğini bile düşünebilir.evet boş kalma hergün kendini geliştir denemekten yorulmaktan bıkma tabiki..hayat ne getiriyo bilinmiyor.ama kendini de bu kadar yıpratma.evde kalınan süre bi avantaj fırsat aslında bişeyler öğrenmek için...biri olmuyosa birini denemek için imkanın var bol bol..
herşey gönlünce olsun sevgiyle kal

Aslinda periprensesi gerceklerden bahsetmis sadece uslubu sert. Bu ulkede universite bitirip hatta iki universite bitirip bile issiz dolasan yada baska isler yapmak zorunda kalan o kadar cok insan varki.. Calismak demek sadece memur olmak demek degildir. Yapabileceginiz bir suru is var kucuk bir is olsun ama hakkiyla paranizi kazanin illaki memuriyet diyorsaniz demekki bunu hakketmek icin verdiginiz emekler yeterli degilmis..

eğer bugün kpss' ye lise memurları da girebiliyorsa demek ki lise mezunundan da memur oluyormuş.
saydığınız işler dahil bütün çalışanlar -istisnasız beyaz yakalıdan, temizlik
işçisine kadar- emek verilerek yapılır. emek vermek illa okul okumakla olamaz. bi yerden başlarsın emek vererek çalışırsın ve karşılığını alırsın.

size uygun iş
diye saydığınız işi yapan üniversite mezunları da var ayrıca. saydığınız meslek gruplarını aşağıladığınız kanısına ise beğenir de yaparsanız şeklindeki yaklaşımızdan vardım. yanlıştır ya da doğrudur ama bana öyle geldi.

lise mezunu olarak ne memurluğu yapacaksınız, ne emek verdiniz ki karşılığını istiyorsunuz dediğinizde ise lise mezunlarının çalışma hakkı olmadığını ifade ettiğinizi düşünüyorum. o zaman hepsi çıksın işten sizin tabirinizle emek veren üniversite mezunları girsin yerlerine de.

sonuçta hangi düşünceyi savunduğunuzun çok da önemi yok. burda herkes kendi fikrini söylüyor. ama üsluplara dikkat edip gerekli gereksiz saldırgan davranmadan, kimseyi küçük görmeden..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…