kilom kontrolden çıktı...

Meltoo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2008
1.065
6
39
Hanımlar daha 6 haftalık hamileyim ancak büyük bir hızla kilo alıyorum. 59 kg. idim. Şu an 63 kg.olmuşum. Yediklerime dikkat ediyorum. Ekmekte yemiyorum. Folik asitmi acaba bunu yapan ya da bünyemlemi alakalı anlamadım. Böyle gidermi yoksa bi yerde durur mu ne dersiniz???:bbo:

bence folikasitle alakası yok sadece ekmek değil canım tuz nası çok kullanıyomusun ya şeker ve tatlı bunlarda etki eidyo bide bu durumu doktoruna bildir henüz erken ama hamilelikte şeke çıkabiliyo o zamanda hızla kilo alıyosun ilk üç ay almaman daha iyiydi ama olsun bundan sonra dikkat edersin doktorunla konuş gerekiyosa diet listesi versin iştahın çokmu açık çokmu yiyosun yada yiyip yatıyomusun

canim bebegin saglikli olsun karninda kilo sorun degil sonra verirsin geri stres yapma evet sanki biraz fazla olmus kilo ama yemektende kisarsan bebegin beslenmesi sorun olabilir en iyisi doktorunla konusmak saglikli ve mutlu hamilelik donemi gecirmen dilegimle.

bende 2 aylık hamileyken 4 kilo falan almıştım 20yle tamamladım ve hepsini verdim 2 ayda ama canım yinede dikkat et bence dogumdan sonra üzülürsün

yemekten kısıldığında bebekte herhangi bi gelişmemişlik olmuyo zaten o senden alıyo gerekli vitaminleri ama senin depoların bolaşıyo arkadaşım hiç kilo almadı üstelik verdi 9 ay kustu ama bebiş 2800 doğdu ve gayet sağlıklı evet zayıf belki ama çok yiyip çok kilo alıp çok beslenen herkesinde kilolu doğmuyo bebeği

spor yapıyordum haftada 3 gün hem onu bıraktım, hem de aylardır çok düzenliydi öğünlerim. Şimdi öğünlerde fazlalaştı. Bir de gece 11 de azda olsa yediğim oluyor, herhalde bünye çok müsait almaya. Daha kontrollü olmalıyımmm.

sporu bıraktığın için birden şişmiş olabilirsin herhangi bi sağlık sorunundan dolayı değilse endişelenme arkadaşımda 20 kilo aldı doğumda on kilosunu verdi bile

ben de 12.haftaya kadar 5 kilo almıştım bebeğim düştü bana geriye kalan kilolarım ve ... kalmıştı bence biraz dikkat et açıktıkça kalorisi düşük domates salatalık meyve falan ye ama bu durumlarda önemli değil aslında bebeğin iyi olsun da inşallah...

spor yapıyordum haftada 3 gün hem onu bıraktım, hem de aylardır çok düzenliydi öğünlerim. Şimdi öğünlerde fazlalaştı. Bir de gece 11 de azda olsa yediğim oluyor, herhalde bünye çok müsait almaya. Daha kontrollü olmalıyımmm.

slm canım öncelikle bebişin hayırlı olsun çok dikkat et ilk aylar ikiniz içinde çok önemli,bir arkadaşımızın da yazdığı gibi çok yiyip kilolu bebek doğuracağım diye birşey yok az kilo alıp çok sağlıklı doğum yapan anneler var.bir arkadaşım 3,5 kilo aldı ve 3,5 kilo bebek doğurdu kilo almadığı içinde sıkıntısı olmadı hiç.bende 26.haftaya girdim 3 kilo aldım aslında yemek yiyiyorum ama ilk başlarda tatlı hiç cazip gelmiyordu ekmekte pek fazla tüketmedim onun için kilo almamıştım.biraz yediklerine dikkat et benden sana tavsiye tüketebildiğin kadar süt,yoğurt ve peynir ye ama baktın başa çıkamıyorsun doktorunla konuş canım kendinize iyi bakın öpüyoruz siziiiiiiiiiiii :1hug:

Ben de aynıyım, 48 ile başladım su anda 57 kiloyum. Sadece 10 haftalık hamileyim.Hiç midem bulanmadı şimdiye kadar.... 3 ögünden fazla yemiyorum.Porsiyonları da azalttım.Eskiden ekmek hiç yemezdim şimdi günde 3 dilim kepekli ekmek yiyorum. Kalan ara öğünlerde sadece meyve ve domates, salatalık yiyorum.Ama yine de kilo aldım.Fakat ben hep evde uzanarak ve dinlenerek zaman geçiriyorum dr riskli dedi diye. Eskiden haftada 2 kez spor yapardım. Onu da bıraktım. Umarım sonra bu aldıklarımı veririm.Ama dikkat ettiğim halde nerden alıyorum anlamadım.
Neyse bebek sağlıklı doğsun da sorun değil.Kilo verilir sonra.

Son düzenleme:
spor yapıyordum haftada 3 gün hem onu bıraktım, hem de aylardır çok düzenliydi öğünlerim. şimdi öğünlerde fazlalaştı. Bir de gece 11 de azda olsa yediğim oluyor, herhalde bünye çok müsait almaya. Daha kontrollü olmalıyımmm.

tatlim hiç üzülme bulantilarin bi başlasin ki zaten yakindir benm ozaman görürüm seni bulantidan bişi yiyemezsin ozamanda verirsin zaten en az 2 kilo

trakyalı illa bulantı başlıcak die bişey yokki benim hiç bulantım kusmam olmadı mesela ve böle hamile çok var

Ben şu ana kadar 10 kilo aldım malesef 4 kilo birden geçen ay almışım yoksa gayet yavaş gidiyordum ama geçen ay gerçekten abartmıştım sende tatlıya tuzluya hamur işine filan dikkat et canım çünkü ilerleyen aylarda mecburen daha fazla kilo alacağın için şimdilik yavaş git herkese sağlıklı ve kolay doğumlar dilerim...

trakyalı illa bulantı başlıcak die bişey yokki benim hiç bulantım kusmam olmadı mesela ve böle hamile çok var

Nazocum bulantım olmadı dedinya bebişinin cinsiyeti belli oldumu? Benimde 8 hafta 3 günlük oldum ama bulantım yok. Herkes oğlan yorumu yapıyoda ondan merak ettim canım bakalım istatistik tutacakmı?yerimseniben

Nazocum bulantım olmadı dedinya bebişinin cinsiyeti belli oldumu? Benimde 8 hafta 3 günlük oldum ama bulantım yok. Herkes oğlan yorumu yapıyoda ondan merak ettim canım bakalım istatistik tutacakmı?yerimseniben

mrb canım benimde hiç bulantım kusmam olmadı herkes erkek dedi ve istatistik tuttu:))hayırlısı olsun illaki herkesin olacak diye bir şartı yok zaten bu metabolizmayla alakalı birşey.hayırlı olsun canıma.s.

eğer tansiyon albumin gibi şikayetler yoksa ve sende sorun etmiyosan sorun yoktur.şahsen benim öle il 3 ayda 9 kilo aldm:)arada 1 ayda sadece 6 kg aldım ve şua nada 37 haftalığım 23 kg aldımama zayıftım boyum baya uzun kaldırdım gbi bi şy olmasada pek takmadım.dr.um beni her aygördüünde titriyor:))ama şükür tansiyonum düşük albümin çıkmadı hantallaşmadım ben memenunum hayatımdan ama sakın bebek alsın die yeme çünkü hiç alaksı olmuo önemli olana ikinizin sağlığı gerisini boşver..

belki farkında olmadan kilo aldırıcak şeyler yiyorsundur
abur cubur ya da yağlı yemekler filan
hoş ben 12.haftamdayım 7 kilo verdim bu haftaya kadar henüz kusmaktan alamadım :)

ben 6 aylık hamileyim ben de iki kilo kadar aldım bebeğimin kilosu normal çok şükür bende mi bir anormallik var acaba neden kilo almıyorum ki??

hiç hamile gibi bile durmazsın değil mi boyun kilon kaç bı iki kilo sadece göbek mi biraz daha yemeyi artır bence...

hayır bukeyçim malesef henüz belli değil daha iki haftamız var öğrenmeye :))) tabi gittiğimizde gösterirse :)))

X