Kilom gebeliğe engel mi?

loveinnovember

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2019
4.118
6.561
Hanımlar merhaba bugun genel muayene oldum. Sonuçlar 2 güne çıkacak. Boyum 1.70 kilom evlenirken 61di şimdi 10 kg falan aldım. Doktor da ilk bunu sordu çünkü 6 aydır denediğimizi kalamadığımı söyledim. 10 kg aldım evlenince deyince sanki obez olmuşum gibi tepki verdi. 😄Sizce çok mu yani gebeliğe engel olacak kadar mı kilom var?

Kilo değil değerlerle alakalı olabilir örneğin birinde insülin direnci pcos vardır bu kişi 65 kilodur kilo verip hamile kalır biri 90 kilodur hamile kalabilir kalır bir sürü etken var. Ama ben olsam zayıflar hamile kalırım. Ki 10 kilo falan diyorsunuz kesin 10 kilo mu bir tartılın

Hanımlar merhaba bugun genel muayene oldum. Sonuçlar 2 güne çıkacak. Boyum 1.70 kilom evlenirken 61di şimdi 10 kg falan aldım. Doktor da ilk bunu sordu çünkü 6 aydır denediğimizi kalamadığımı söyledim. 10 kg aldım evlenince deyince sanki obez olmuşum gibi tepki verdi. 😄Sizce çok mu yani gebeliğe engel olacak kadar mı kilom var?
Kilo artışı hormonları etkiliyor. Doğal olarak yumurtlama vs de etkileniyor. Adet düzenini etkiler. Yüzde yüz diyemem ama olma ihtimali yok da denemez.
Kilo verilir değerlerimizi kontrol ettirin. Gebelikte de Kilo alınıyor :) çok yuları gitmesin sonra vermesi zor olur
İnşallah kavuşursun en hayırlı zamanda

Kilo artışı hormonları etkiliyor. Doğal olarak yumurtlama vs de etkileniyor. Adet düzenini etkiler. Yüzde yüz diyemem ama olma ihtimali yok da denemez.
Kilo verilir değerlerimizi kontrol ettirin. Gebelikte de Kilo alınıyor :) çok yuları gitmesin sonra vermesi zor olur
İnşallah kavuşursun en hayırlı zamanda
İnşallah sağolun
Vericem inşallah. Doktor da yağlar kadınlık hormonunu bastırır gibi bir şeyler de söyledi. Anladığım kadarıyla böyle o ara ağlıyordum bunu anlayabildim😅

İnşallah sağolun
Vericem inşallah. Doktor da yağlar kadınlık hormonunu bastırır gibi bir şeyler de söyledi. Anladığım kadarıyla böyle o ara ağlıyordum bunu anlayabildim😅

Sen onu bırak doktor bana karnında ki yağlar yüzünden çocuğu göremiyorum dedi🤣 hep kilo hep kilo dedi🤣

9 kilo aldım 2 verdim güncel kilom 98 boyum 176🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Sen onu bırak doktor bana karnında ki yağlar yüzünden çocuğu göremiyorum dedi🤣 hep kilo hep kilo dedi🤣

9 kilo aldım 2 verdim güncel kilom 98 boyum 176🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Evet fazla kiloda görünmüyor ultrasonda bebek sadece bebek değil diğer ultrasonlarda da görünmüyor kolay kolay

Yani bende pko ve insülin direncim var bende kalamadım doktorların bildiği var. 5 kilo da alsan aşırı hormonları değiştiriyo kilo hiç pko olmayan arkadaşıma bile doktorum kilo ver hamile kalacaksın demişti vitaminlerle destekledi ve 3 ay içinde hamile kaldı. Tabi ki eşli verdiler kilo sigarayı bıraktılar alkol felan oldu. Ama hormonlar ve yumurtalık durumları önemli eşinin sperm testi önemli .. bunlar etkileyen faktörler

Bide bir arkadaşım var 100 kilo üzerinde kızın göbeği artık nasıl desem tarif edemiyorum obezitenin üzeri düşün hamile kaldı sonra ikincisi bile oldu ben 66 kiloyla bitane meydana getiremedim çünkü neden ? Pko var insülin direncim var eşimin sperm testi kötüydü 🤷🏻‍♀️

X