Kilo Vermem Durdu

sudevarli

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2015
192
234
31
Arkadaşlar ilk konu açışım olduğu için buraya açıyorum.
Yaklaşık 1 buçuk aydır diyet ve spor yapıyorum. Günde 5 km yürüyorum, en az 3 lt su içiyorum. Ve cardio egzersizleri yapmaya çalışıyorum.
Bu şekilde gayet rahat bir 7 kilo verdim.
Fakat şu son bir haftadır 63 kiloda takılı kaldım bu da benim motivasyonumu çok bozuyor.
Yeme düzenim aynı hatta 5km yürüyüşten sonra 45 dakika bisiklette yapmaya başladım daha fazla kalori harcamak adına ama yok, veremiyorum :)
Bana bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Yoksa bırakıp verdiğim kiloları da fazlasıyla geri alacağım :))

Valla bu kilo verme isi kadar zor is yok su hayatta benimde bu kilo verme olayindan beynim durdu artik bende pesss ettim yeter dedim artik onceki tecrubelerime dayanarak soyluyorum canim herkesi duraksama zamani oluyor sen inatla devam et elbetki kirilma noktasi oluyor sadece sabirrrr

yaptığın şeyleri sakın bırakma. vücudun şimdi yeni kiloya alışmaya çalışıyor. bi ay sonra kilo vermeye devam edeceksin. tebrikler bu arada azmine bayıldım :)

Valla bu kilo verme isi kadar zor is yok su hayatta benimde bu kilo verme olayindan beynim durdu artik bende pesss ettim yeter dedim artik onceki tecrubelerime dayanarak soyluyorum canim herkesi duraksama zamani oluyor sen inatla devam et elbetki kirilma noktasi oluyor sadece sabirrrr

O kadar zor bir durum ki gerçekten. Normalde iradem de çok zayıf ve böyle çaba verip bir farklılık göremediğimde de zor tutuyorum kendimii :)

Bendede oyle olmustu, diyet programini degistirmeni tavsiye ederim. Bi yerden sonra vucud sanki imun oluyor rejime ve spora haha...

Uzun süre kaldığın kiloda takılı kalman normal. Yani uzun bir süre 63 kiloda kaldıysan geçmişte, şimdi orada takılman normal. Tabiii şimdi kilon daha az, ona göre diyet programını yeniledin değil mi? 70 kilo ile 63 kilo diyeti farklı olmalı....Ayrıca kaslandığın için tartıda ağır çekmen de normal, görüntünü ve beden ölçülerini baz al artık...

Son düzenleme:
Bünyenizdeki fazla kiloyu vermişiniz ama gerisi zorlu olacak sabredin devam edin sağlıklı bir şekilde

• Beğen
Reactions: s u
Yaklaşık 1 buçuk aydır diyet ve spor yapıyorum. Günde 5 km yürüyorum, en az 3 lt su içiyorum. Ve cardio egzersizleri yapmaya çalışıyorum.
Fakat şu son bir haftadır 63 kiloda takılı kaldım bu da benim motivasyonumu çok bozuyor.
Yeme düzenim aynı hatta 5km yürüyüşten sonra 45 dakika bisiklette yapmaya başladım daha fazla kalori harcamak adına ama yok, veremiyorum :)
Bana bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Yoksa bırakıp verdiğim kiloları da fazlasıyla geri alacağım :))
diyet yapıyor musun peki?

yaptığın şeyleri sakın bırakma. vücudun şimdi yeni kiloya alışmaya çalışıyor. bi ay sonra kilo vermeye devam edeceksin. tebrikler bu arada azmine bayıldım :)

Yaa canım teşekkür ederim umarım dediğin gibi olur :) Birazda motivasyona ihtiyacım vardı, o yüzden hep forumları okuyup 30-40 kilo vermiş azimli kişilere imreniyorum. Umarım bende hedefime ulaşırım...

bende sık diyet yaparım böyle durumlarda kilo evet duruyor ama hayret edilecek şeyler bir gecede ne oluyorsa oluyor.bir ay 100 gr veremediğimi bilirim hatta diyeti yoğunlaştırıp egzersizleri sıklaştırmama rağmen.o muhteşem meçhul gece sabahında bir anda 2 kiloya yakın gittiği olmuştur hep.sabırla bekle sendede aynı olacaktır.kırılma noktasındasın en çokta pes etme bu noktada oluyor.

birde vücudunu şaşırt çok işe yarıyor bu ara spor yapma bri miktarda yemediğin şeylerden ye.sonra yine devam et bende çok işe yarıyor.

• Beğen
Reactions: s u
Bendede oyle olmustu, diyet programini degistirmeni tavsiye ederim. Bi yerden sonra vucud sanki imun oluyor rejime ve spora haha...

Tam olarak bir diyet yaptığım söylenemez aslında. Pilav yememeye çalışıyorum. Ekmek sabah kahvaltısında yiyorum. Fast food, asitli içecekler ve şekeri de hayatımdan çıkardım. Salata yemeyen ben salata yemeye başladım, 3 ana 3 ara öğün oluşturdum kendime böyle ilerliyorum. Ne gibi bir değişiklik yapabilirim bilmiyorum.

Devam et :) aslında spor ve düzenli sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirip öyşe devam etmeliyiz ama istediğimi kiloya inince pes edip tekrar kilo almaya başlıyoruz :)

Yediklerinizi değiştirebilirsiniz yada daha farklı spor yapabilirsiniz. vücudunuz şuanki rutininize alışmış. Böyle durumlarda yarım saat spor yapıyorsan daha fazla yapmalısınız yada farklı. Protein ağırlıklı beslenmek önemli. Daha önce 35 kilo vermiş biri olarak tavsiyem bu. Benim her 10 kilo da bir kilo vermem duruyor.:KK66:

Tam olarak bir diyet yaptığım söylenemez aslında. Pilav yememeye çalışıyorum. Ekmek sabah kahvaltısında yiyorum. Fast food, asitli içecekler ve şekeri de hayatımdan çıkardım. Salata yemeyen ben salata yemeye başladım, 3 ana 3 ara öğün oluşturdum kendime böyle ilerliyorum. Ne gibi bir değişiklik yapabilirim bilmiyorum.

Mesela dün ne yedin ne yaptın yaz bakalım ona göre yorum yapalım:confused:

Uzun süre kaldığın kiloda takılı kalman normal. Yani uzun bir süre 63 kiloda kaldıysan geçmişte, şimdi orada takılman normal. Tabiii şimdi kilon daha az, ona göre diyet programını yeniledin değil mi? 70 kilo ile 63 kilo diyeti farklı olmalı....Ayrıca kaslandığın için tartıda ağır çekmen de normal, görüntüne ve beden ölçülerini baz al artık...

Belli bir diyet programım yoktu aslında sadece zararlı besinleri hayatımdan çıkardım. Pilav, ekmek(daha az kullanıyorum genelde sabah kahvaltısında), asitli içecekler, şeker vb. Bir farklılıkta yapamadım yeme düzenimde o yüzden. 6 gibi akşam yemeğini yemeye çalışıp, en son meyve ile yaptığım ara öğünümde meyveyi yoğurtla yemeye başladım. Daha az şeker emilimi için bunuda okudum diyet yapanlardan başka neler yapabilirim bilmiyorum aslında.

Mesela dün ne yedin ne yaptın yaz bakalım ona göre yorum yapalım:confused:

Sabah kahvaltısında; geceden beklettiğim yulaf ezmesi ile süt karışımını yedim tarçın muz kivi ve birkaç badem ekleyip.
Sabah kahvaltısından sonraki ara öğünü dışarıda olduğum için atladım :)
Öğle; 4-5 köfte, bulgur pilavı, ayran ve mevsim salata.
Ara; 7-8 ceviz
Akşam; tarhana çorbası, fırında yapılmış 3 kanat, 1 kase yoğurt.
Ara; 1 kivi ve 1 çay bardağı süt.

Genelde öğünlerim bu tarzda oluşuyor.

diyet yapıyor musun peki?

Belli bir diyet programım yoktu aslında sadece zararlı besinleri hayatımdan çıkardım. Pilav, ekmek(daha az kullanıyorum genelde sabah kahvaltısında), asitli içecekler, şeker vb. Bir farklılıkta yapamadım yeme düzenimde o yüzden. 6 gibi akşam yemeğini yemeye çalışıp, en son meyve ile yaptığım ara öğünümde meyveyi yoğurtla yemeye başladım. Yeme düzenimi böyle oluşturdum.

bende sık diyet yaparım böyle durumlarda kilo evet duruyor ama hayret edilecek şeyler bir gecede ne oluyorsa oluyor.bir ay 100 gr veremediğimi bilirim hatta diyeti yoğunlaştırıp egzersizleri sıklaştırmama rağmen.o muhteşem meçhul gece sabahında bir anda 2 kiloya yakın gittiği olmuştur hep.sabırla bekle sendede aynı olacaktır.kırılma noktasındasın en çokta pes etme bu noktada oluyor.

birde vücudunu şaşırt çok işe yarıyor bu ara spor yapma bri miktarda yemediğin şeylerden ye.sonra yine devam et bende çok işe yarıyor.

Dediklerinizi uygulayacağım kesinlikle. Akşam yemeğinde daha az yemeyi seçtim ben ama o da etki etmedi onun yerine abartmadan karbonhidratı arttıracağım birkaç gün belki öyle şaşırtmış olurum.

Belli bir diyet programım yoktu aslında sadece zararlı besinleri hayatımdan çıkardım. Pilav, ekmek(daha az kullanıyorum genelde sabah kahvaltısında), asitli içecekler, şeker vb. Bir farklılıkta yapamadım yeme düzenimde o yüzden. 6 gibi akşam yemeğini yemeye çalışıp, en son meyve ile yaptığım ara öğünümde meyveyi yoğurtla yemeye başladım. Daha az şeker emilimi için bunuda okudum diyet yapanlardan başka neler yapabilirim bilmiyorum aslında.

normal görünüyor. Belki yağ ve tuza dikkat edebilirsin. Belki ödem vardır. Maydonoz kürünü araştır çok etkili. Ev yapımı yoğurtların yağ yakıcı özelliği var. aralarda yemek iyi oluyor. meyvelerin porsiyonları fazla değilse oradada sıkıntı yok.
Ekte bir kaç diyet listesi var:)

Diyetisyen listesi. Farklı yeme şekli vücudu şaşırtıp kilo sabitlenmesini kırıyor. Deneyebilirsin.

Eklentiler

• DSC_0504.JPG
    DSC_0504.JPG
    60,8 KB · Görüntüleme: 383
  • DSC_0510.JPG
    DSC_0510.JPG
    51,9 KB · Görüntüleme: 283
  • DSC_0490.JPG
    DSC_0490.JPG
    52,4 KB · Görüntüleme: 249
  • DSC_0493.JPG
    DSC_0493.JPG