Kilo verme çabalarım, süreç ve psikolojim..

kararsizyengec

Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2022
5
15
Merhabaaa. Kilo vermek istiyorum ve aslında bu benim için çok zor bir şey değildi yani istediğimde iradeli olup yapabildiğim bir şeydi. Fakat sevgilimin kilomla ilgili ettiği laflar yüzünden kendimi baskı altında hissediyorum ve sanki zihnim inadına iyice kilo almamı söylüyor, daha çok yiyesim geliyor ;( Aslında öyle ağır konuşmuyor kırmamaya çalışarak sık sık söylüyor ama konusunu açmasından bile rahatsız oluyorum. Çünkü kendimi böyle de sevmek istiyorum kilo verirken baskı altında olmak değil kendimle barışık olmak istiyorum ama konu açıldıkça galiba özgüvenim düşüyor. Bu yüzden de karar vermekte, bu konuda istekli olmakta ve iradeli davranabilmekte çok zorlanıyorum. Normalde kendim de kilo vermek isterken o söylediğinde bunun için çabalamak gelmiyor içimden, moralim bozuluyor. Ama biliyorum ki o söylediği için değil kilo vermeyi kendim istediğim için, daha sağlıklı ve iyi hissedeceğim için yapmalıyım. Bugün böyle düşünerek kilo verme kararı aldım, uygulayıp uygulayamayacağım konusunda çok endişeliyim.. Her ne kadar zihnimle savaş içerisine girsem de bu süreci başarıyla atlatmak istiyorum. Buraya bu süreçle alakalı şeyler yazmak istedimm, ben burada kendimi takip ederken sizlerden gelebilecek hem psikolojik destek hem diyet önerilerine hem de kilo konusunda sevgilime karşı sergilemem gereken tutum önerilerine açığım :))
Başlangıç, 1 Temmuz, kilo:59,5 boy:1,55.

Buna benzer bir durum bende yaşadım. 76 kilodan 59 kiloya düşmüştüm erkek arkadaşım için. Sonra beni haketmedigini düşündüm ve kendisini terk ettim (çok kolay oldu). Bir seyler yapacaksam kendim için yapmalıyım. Şuan 63 kiloyum ve şimdiki erkek arkadaşım kilom hakkında hiç yorum yapmadı. Beni böyle olduğum gibi seviyor. Ve muhakkak bana gelirken çikolata alır 😂😊😊😊😄😄

X