Kilo veremiyorum çıldırıciiim

34pelin34

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2017
43
17
Selam kizlar.gecenlerde bi konu acmistim oglumun sunneti diyerekten.6. ayda sunnet fazla kilolarim var veremiyorum ben ne yapacam sıkıntıdayım ya.68 kilo ne demek boy da yokki hay aksi.inanin diyet rejim az yemek deyince daha cok kilo aliyorum ya.yesil cay sonra marketlerde satilan müsli falan aldim.igrencler ama yinede uymaya calisiyorum yok arkadas yok bir gram veremedim.şu bendeki istahi alin yaaa .bana zorlanmadan hic ac kalmadan oturdugum yerde kilo vermem icin tavsiyeye ihtiyacim var ama yokki oyle bisey yinede. Kolay kilo vermeme yardimci bilgiler paylasirsaniz memnun olurum Saygilarr

Yemeklerden yarim saat once iki kapsul olmak uzere corekotu yagi kapsulu

Kahvaltidan once bi bardak ilik suya yarim limon suyu...uc hurmanin cekirdeklerini cikarip icine corekotu doldur ve zeytinyagina bandirip ye

Yemeklerden yarim saat once iki kapsul olmak uzere corekotu yagi kapsulu

Kahvaltidan once bi bardak ilik suya yarim limon suyu...uc hurmanin cekirdeklerini cikarip icine corekotu doldur ve zeytinyagina bandirip ye
Bi ara yesil kahve diye bisey cikmisti internetten siparis verdim ictim inanin ustune 4 kilo fazladan aldim yalan ya onlar

oncelikle bir dahiliye doktoruna gidin o tahlil yapsın denediginiz halde veremiyorsanız hormonlarla alakalı bir sıkıntıda olabilir o zaten sonrasında diyetisyene yonlendirme yapar

diyetisyene git insülin direncin olabilir

Yemeklerinizde ölçü ile yağ kullanın 1 maksimum 2 yemek kaşığını gecmesin..
Protein ağırlıklı Beslenmeye çalışın..köfte et vs. Yağsız pişirin yanına bol salata..
Ekmeksiz duramayanlardansaniz en azından beyaz ekmekten uzak durun..
Makarna seviyorsaniz yağsız şekilde sos ile tüketin..
Aslında hiç aç kalmadan çok rahat kilo verebilirsiniz..

Yorum icin tesekkurler

Sabahları ılık ballı limonlu su ile açılış yapın

Öğünlerinizde tam tahıllı 1-2 dilim ekmekten başka ekmek tüketmeyin.

Yeşil çayı limonlu için.

Her açlık krizinde 1 büyük bardak su içip içtikten sonra 5 dakika birşey yememeye çalışın, iştahınız büyük ölçüde azalır.

Yine de azalmıyorsa bol kalorili atıştırmalıklar yerine salatalık ve yeşil elma gibi düşük kalorili atıştırmalıkları tercih edin.

Yoğurdun gücünü farkedin. Ara öğünlerinize dahil edin( Önerim zencefil-zerdeçal-tarçın karışımlı yoğurdu deneyin. Tadı berbattır ama çok iyi yağ yaktırıcı ve çok faydalı bir karışımdır.

Şekerden, kızartmalardan ve unla pişirilen herşeyden uzak durun.

Her hafta bir kaşık azaltarak porsiyonlarınızı küçültün.

Diyet için bir telefon uygulaması edinin, yediğiniz içtiğiniz herşeyi kalorisiyle birlikte kaydedin. Ağzınıza attığınız her lokmanın kalorisini kaydetmek yeme dürtünüzü azaltabilir.

Klasik olarak hareketi artırın. Yediğinizden fazla harcayacak şekilde hareket edin ve onları da kaydedin.

Burda ya da başka forumda diyet gruplarına katılın ve motivasyonunuzu yükseltecek arkadaşlar edinin.

Asla pes etmeyin.

Oturduğun yerden kalkıyorsun ardına bakmadan koşuyorsun. Koşuyorsun koşuyorsun... Tığ gibi oluyorsun.

Şaka bir yana diyetle değil de sağlıklı beslenme ve sporla 6 ayda 10 kilo verebilirsin.
Veeee

Bunlara hayır Bunlara evet

Anca spor ve diyet paklar bizi .. Yigenim uni icin yanimda kaldi sabah iki saatline cocuguma bakti bende sporuma gitim.. 75 den 69 inmistim.. Yigenim uni bitirip giti, benim spor iside kaldi.. Incelme + kilo kaybi cok beli eti.. Tavsiye ederim spor salonlarini.. Kucuk kizim anaokuluna baslacak yazdan sonra, insallah sporuma baslicam.

klasik diyetisyen diyetleri aynen dediğin gibi kilo verdiriyo eski tarz ama bence bunlar kalıcı kilo verdirmiyor, malesef bazı şeylerden sonsuza kadar vazgeçmen gerekir tatlılar gibi, tatlılara bakışını değiştirerekte bunu yapabilirsin mesela kendine ödül olarak tatlı almaman gibi

bence 16:8 intermitten fasting denen diyeti dene, mesela 12 ve akşam 8 de yemek ye sadece, tabii unlu şekerli şeyler yok

ya da karbonhidrat fakiri diyetleri, sıfır un, şeker, hazır paket gıdaların yasak olduğu karatay diyeti gibi, paleo diyeti gibi...

Bir dahiliye uzmanina gidin aclik tokluk sekeri ,troid ,b12 ,kansizlik,demir ve kortizol hormonu baksin ,
Gi diyeti yapin ,ac kalmazsiniz ama tika basa doymazsiniz ,
Bu sorunlarin tamami bence mevcut 1 ayda 7 kilo verdim ,
Tarcin ,yesil vay vs metabolizmanizi bozar ,bosuna yuklenmeyin onlara

İradeli olacaksın öyle iştahın var diye her an her canının çektiğini yemeyeceksin.Hem bol bol yiyeyim hem kilo vereyim yok.Ayrıca hareketli olman gerekiyor.Uzman birinden destek almakla da başlayabilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…