Kilo veremiyorum çıldırıciiim

Selam kizlar.gecenlerde bi konu acmistim oglumun sunneti diyerekten.6. ayda sunnet fazla kilolarim var veremiyorum ben ne yapacam sıkıntıdayım ya.68 kilo ne demek boy da yokki hay aksi:dondurma::hamarat::KK50:.inanin diyet rejim az yemek deyince daha cok kilo aliyorum ya.yesil cay sonra marketlerde satilan müsli falan aldim.igrencler ama yinede uymaya calisiyorum yok arkadas yok bir gram veremedim.şu bendeki istahi alin yaaa :kk77:.bana zorlanmadan hic ac kalmadan oturdugum yerde kilo vermem icin tavsiyeye ihtiyacim var ama yokki oyle bisey yinede.:KK15: Kolay kilo vermeme yardimci bilgiler paylasirsaniz memnun olurum Saygilarr:KK200:
Karatay +düşük glisemik indeksli beslenme hayatınızdan şekerli ,unlu gıdaları kesin

Endokrin bölümünden randevu alin. Kilo alımına neden olan bir rahatsızlığınız var mı öğrenirsiniz. D vitamini eksikliği, pko, demir eksikliği, troit vb.
Asansör kullanmayı bırakın.
Yemeklerinizi kendiniz pişirin. Daha az dışarıda yemek yemeyi tercih edin.
1.5-2 litre daha fazlası kış ayı için zararlı olabilir su için.
Bol bol yoğurt yemelisiniz. Imkanınız var ise kendiniz yapin.
Tatlı isteği oluşur ise tarçın + süt ya da kuru meyve tercih edin.
Haftalık tartılın
Yürüyebileceğiniz her yere yürüyün.
Hayatınızdan çıkaramayacağınız yiyecekleri azda olsa yemeye devam edin. Diyet bitince bazi yiyecekler tekrardan yenildiği için kilo alımı hızlanıyor.
Aylık 7-8 kilo gibi uç hedefler yerine 3-4 kilo gibi hedefler belirleyin.
10-15 dk ile başlayarak sıkılaştırıcı egzersizler yapın. Ilk haftadan bir saat spor ağrılara buda sizin erkenden sporu bırakmanıza neden olur

Yiyerek oturduğun yerden kilo vermenin tek yolu ramazanda tek öğün beslenmektir ,oruç tutup sadece iftar yaparak.3 4 gunde bunye alışıyo mide küçülüy.Rahat 10 kilo verirsiniz.Aç kalmadan veya hareket etmeden asla kilo gitmez.Acıkınca sade nescafe içmenizi önerebilşrim iştah kesiyor.

Öncelikle Abur cuburu kes ,az karbonhidrat tüket . et , süt , yoğurt ,meyve, sebze ye. Yağlı yiyecekleri hamur işini ve tatlıyı kes . Mutlaka ama mutlaka spor yap . Bunların birini eksik yaparsan çok zorlanırsın . Benim kilom çok yoktu 172 boy 60 kiloydum .bu şekilde 5 kilo verdim . Şimdi daha sağlıklı hissediyorum :KK52:

3 beyazı kes spor yapamıyorsan da her gün en az yarım saat tempolu yürüyüş yap. Baktın bir değişiklik yok hormonlarına baktır.

Bir dahiliye uzmanina gidin aclik tokluk sekeri ,troid ,b12 ,kansizlik,demir ve kortizol hormonu baksin ,
Gi diyeti yapin ,ac kalmazsiniz ama tika basa doymazsiniz ,
Bu sorunlarin tamami bence mevcut 1 ayda 7 kilo verdim ,
Tarcin ,yesil vay vs metabolizmanizi bozar ,bosuna yuklenmeyin onlara
Tarçın,yeşil çay metabolizmayı bozar mı?anlamadım :/

Yiyerek oturduğun yerden kilo vermenin tek yolu ramazanda tek öğün beslenmektir ,oruç tutup sadece iftar yaparak.3 4 gunde bunye alışıyo mide küçülüy.Rahat 10 kilo verirsiniz.Aç kalmadan veya hareket etmeden asla kilo gitmez.Acıkınca sade nescafe içmenizi önerebilşrim iştah kesiyor.
Sade neskafe de beni acaip acıktırıyor.neden acaba:/

Endokrin bölümünden randevu alin. Kilo alımına neden olan bir rahatsızlığınız var mı öğrenirsiniz. D vitamini eksikliği, pko, demir eksikliği, troit vb.
Asansör kullanmayı bırakın.
Yemeklerinizi kendiniz pişirin. Daha az dışarıda yemek yemeyi tercih edin.
1.5-2 litre daha fazlası kış ayı için zararlı olabilir su için.
Bol bol yoğurt yemelisiniz. Imkanınız var ise kendiniz yapin.
Tatlı isteği oluşur ise tarçın + süt ya da kuru meyve tercih edin.
Haftalık tartılın
Yürüyebileceğiniz her yere yürüyün.
Hayatınızdan çıkaramayacağınız yiyecekleri azda olsa yemeye devam edin. Diyet bitince bazi yiyecekler tekrardan yenildiği için kilo alımı hızlanıyor.
Aylık 7-8 kilo gibi uç hedefler yerine 3-4 kilo gibi hedefler belirleyin.
10-15 dk ile başlayarak sıkılaştırıcı egzersizler yapın. Ilk haftadan bir saat spor ağrılara buda sizin erkenden sporu bırakmanıza neden olur
Tesekkur ederim yorum icin dikkate alicam insallah:KK200:

Diyetisyene gidin. İlk etapta gitmeden kendim uğraşıp zayiflayayim diyorsanız,

1. Dahiliye uzmanına görünün, gerekli testlerinizi yaptirin. İnsülin direnciniz olup olmadığından emin olun.
2. Şekeri bırakın. Karbonhidrati olabildiğince azaltın. Yulaf kepegi, yulaf ezmesi gibi sağlıklı karbonhidratlara yönelin. (Internette özellikle yulaf kepeği ile yapabileceğiniz bir çok güzel tarif mevcut.) Ilk bir hafta şeker ve karbonhidrat yoksunluğu çekebilirsiniz. Cok zor evet ama lutfen sabredin, yememek için direnin. İnanın bu isteginiz bir süre sonra sona erecek.
3.protein candır. Tabaginizin temel ögesi protein olmalı. 2. sırada proteinden daha az olacak şekilde sebze olmalı.
4. Su içmek çok önemli. Günde en az 2,5 lt. Sabah kalkar kalkmaz içeceğiniz 2-3bardak su iç organlarınızi harekete geçirecektir. Sonrasinda bir kupa ılık limonlu su için.
5. Düzenli tartılın ve kilonuzu not edin.
6. Ayda 10 kg + verebileceginizi iddia eden şok diyetlerden uzak durun. Haftada yagdan verilen yaklaşık 1 kg candır. Hazirana kadar cillop gibi - 12 kg..
7. Meyve yiyin ama abartmayın. Sandığınız kadar masum degil. Ananas yiyin, ödem atarsınız.
8. Yürüyün. İmkanınız varsa eliptik bisiklet edinin. Spor yapmayı sıkıcı buluyorsanız dans edin, mezdeke açıp oryantal yapın.
9. özellikle instagramda öncesi sonrası fotoğraflarını ve diyet hesaplarını takip edin. Motivasyon önemlidir.
10. Kendinizi zayıflamış ve istediğiniz kıyafetlerin icinde hayal edin.
11. Kendi başınıza yapamadığınızi, kaçamaklarin önüne geçmediğinizi fark ettiginiz anda diyetisyene başvurun. Birine hesap verecek olmak sizi disipline eder.

Bunlar aklıma gelenler.. ben de 67 idim, 1 ayda 63 kiloya düştüm. Daha da devam edecegim. Hedef 55

Diyetisyene gidin. İlk etapta gitmeden kendim uğraşıp zayiflayayim diyorsanız,

1. Dahiliye uzmanına görünün, gerekli testlerinizi yaptirin. İnsülin direnciniz olup olmadığından emin olun.
2. Şekeri bırakın. Karbonhidrati olabildiğince azaltın. Yulaf kepegi, yulaf ezmesi gibi sağlıklı karbonhidratlara yönelin. (Internette özellikle yulaf kepeği ile yapabileceğiniz bir çok güzel tarif mevcut.) Ilk bir hafta şeker ve karbonhidrat yoksunluğu çekebilirsiniz. Cok zor evet ama lutfen sabredin, yememek için direnin. İnanın bu isteginiz bir süre sonra sona erecek.
3.protein candır. Tabaginizin temel ögesi protein olmalı. 2. sırada proteinden daha az olacak şekilde sebze olmalı.
4. Su içmek çok önemli. Günde en az 2,5 lt. Sabah kalkar kalkmaz içeceğiniz 2-3bardak su iç organlarınızi harekete geçirecektir. Sonrasinda bir kupa ılık limonlu su için.
5. Düzenli tartılın ve kilonuzu not edin.
6. Ayda 10 kg + verebileceginizi iddia eden şok diyetlerden uzak durun. Haftada yagdan verilen yaklaşık 1 kg candır. Hazirana kadar cillop gibi - 12 kg..
7. Meyve yiyin ama abartmayın. Sandığınız kadar masum degil. Ananas yiyin, ödem atarsınız.
8. Yürüyün. İmkanınız varsa eliptik bisiklet edinin. Spor yapmayı sıkıcı buluyorsanız dans edin, mezdeke açıp oryantal yapın.
9. özellikle instagramda öncesi sonrası fotoğraflarını ve diyet hesaplarını takip edin. Motivasyon önemlidir.
10. Kendinizi zayıflamış ve istediğiniz kıyafetlerin icinde hayal edin.
11. Kendi başınıza yapamadığınızi, kaçamaklarin önüne geçmediğinizi fark ettiginiz anda diyetisyene başvurun. Birine hesap verecek olmak sizi disipline eder.

Bunlar aklıma gelenler.. ben de 67 idim, 1 ayda 63 kiloya düştüm. Daha da devam edecegim. Hedef 55
Cok tesekkur ederim cansın :KK200:

Protein agirlikli beslenip, ekmeği azaltınca kilo veriliyor ya aslinda. Ne zaman bunu uygulasam 4-5 kilo gidiyor 1 ayda ama uygularsam Hoppa

Keske kilo vermek o kadar kolay olsaydi, dünyada bir tane sisman insan kalmazdı degil mi?
Diyet yapmam, spor yapmam, oturdugum yerden kilo vereyim derseniz ya kusarak ya mushille yediginiz gibi cikararak verebilirsiniz, onlarin sonucunda da olebiliyorsunuz iste oyle kucuk bir sıkıntı oluyor. Yok onemli degil derseniz deneyin.

A
Selam kizlar.gecenlerde bi konu acmistim oglumun sunneti diyerekten.6. ayda sunnet fazla kilolarim var veremiyorum ben ne yapacam sıkıntıdayım ya.68 kilo ne demek boy da yokki hay aksi:dondurma::hamarat::KK50:.inanin diyet rejim az yemek deyince daha cok kilo aliyorum ya.yesil cay sonra marketlerde satilan müsli falan aldim.igrencler ama yinede uymaya calisiyorum yok arkadas yok bir gram veremedim.şu bendeki istahi alin yaaa :kk77:.bana zorlanmadan hic ac kalmadan oturdugum yerde kilo vermem icin tavsiyeye ihtiyacim var ama yokki oyle bisey yinede.:KK15: Kolay kilo vermeme yardimci bilgiler paylasirsaniz memnun olurum Saygilarr:KK200:
Ah be tatlım oturduğu yerden kim kilo verebilmiş aslında seni ateşleyen bir olay var oğlunun sünneti eee ne güzel işte spor yap yoksa işin zor yani sporsuz diyette 1 verirken sporlu diyette 5 verirsin önce kendine inanman lazım ki bi yola cikasin o müsli ler bi ise yaramiyor onun yerine yulaf ezmesi al elma ye eksi tatlı farketmez bol bol su iç bol hareket et hayatından şekeri filan unlu şeyleri çıkart gerisi gelir ama en önemlisi spor asla sporsuz diyet yapma canım

Kendinizi ilk etapta asiri diyetlere vurmadan once ufak tefek degisikliklerle de kilo verebilirsiniz. Cok extrem olmayan seyler bunlar sonucta. Kolayi, fantayi ve asitli icecekleri kesinlikle birakin. Bunlarin yerine su tuketin, buna alistirin kendinizi. Ben kafeinden de uzak durmanizi tavsiye ederim yani koyu turk cayini ve kahveyi de mumkun oldugunca aza indirmek en iyisi. Ben yillardir limonlu yesil cay tuketiyorum. Zayiflattigindan degil ki zatiflattigini dusunmuyorum, ama bunyemi rahatlatiyor turk cayi 10 yil oldu icmiyorum. Simdi icsem acayip agir gelir mesela. Yemeklerinizi ayri yapmayi deneseniz? Salca katmayin yemeklerinize. Onun yerine domates katabilirsiniz ben salca katmiyorum. Hatta salcali yemekler agir geliyor yersem de. Ben kendimi salcasiza alistirdim ve boyle daha lezzetli. Beyaz pilavi tuketmeyin. Bulgur pilavi iyidir. Ben içine domates, biber, patlican katiyorum cok leziz oluyor. Her zaman mutlaka salata. Yag katmamaya calisin. Dönerdi kebapti mc donalds idi. Bunlari hayatinizdan cikarmalisiniz.

Beyaz ekmegi birakmak lazim. Esmer ekmek en iyisi. Cok aclik kriziniz tutarsa da boyle kendinize saglikli bir sandvic hazirlayabilirsiniz. Evinize abur cubur almayin. Evde olursa yemek istersiniz cunku. Cips felan almayin. Ketcapti mayonezdi bunlarda cok basit birakilabilecek seyler. Olmazsa da olurlar.

Zor kolay degil ama ufak tefek seyler bile fark ediyor. Zayiflamak ama en önemlisi saglikli bir sekilde yapnak lazim bunu. Kilo verdiginizde o kilolari geri almamak icin jet diyetlerden uzak durmak lazim. Yeme biciminiz yasam biciminiz olmali ve oyle devam etmelisiniz. 2 ay diyet yapayim yeter dememelisiniz. Tabiki de spor olmalı. Ben gunluk bisiklet surulen bir ulkedeyim, 1 saat bisiklet suruyorum hergun. Siz de yuruyus yapsaniz. Benim halamin yuruyus arkadaslari var cikip yuruyorlar. Mahallenizde var mi oyle yakin oldugunuz komsulariniz? Beraber yurumeyi teklif edebilirsiniz.

Kolay gelsin:)

X