kilo verdim ama...

Lilibett

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2014
435
286
Kızlar yaklaşık on yedi gün önce hadı bı zayıflayayım dedım ve haftanın uc gunu spora yazıldım.sadece ekmek tatlı ve kızartmayı kesıp aksam altıdan sonra bır şey yemedım.elbıse gıydıgım ıcın farkında degıldım en fazla ıkı uc dıyordum ama tam sekız kılo vermısım.bugun apar topar tahlıl yaptırdım demır eksıklıgı çıktı sadece.yıne de korktum.bu kadar kısa sürede kılo verıp sağlık problemi yasayanlar var mı aranızda?ben de bas donmesı başladı dun aksam.doktorda bır şey demıyor demır hapı verıp yolladı.sporu bıraksam mı?karacıger ıflas edermıs hızlı verınce.sız sorun yasadınız mı?

kilonuz ne kadar bilmiyorum ama kilosu fazla olanların hızlı kilo verdiği söylenir yani ilk etapta hızlı gidermiş kilolar. Sizin durumunuz nasıldı? Bikaç kilo fazlalık mı yoksa daha fazla mı?

Daha önce hep 55 60 cıbarıydım ilk kez bu kadar kılo almıştım ama çok çabuk gıttı çok endıselendım

Telaşa gerek yok, demir depolarınız hele bir dolsun, başka bir şey varsa ona göre değerlendirilir. Vücudunuzdaki ödemi atmışsınızdır belki. Spor derken bir hoca denetiminde mi yapıyorsunuz?

Telaşa gerek yok, demir depolarınız hele bir dolsun, başka bir şey varsa ona göre değerlendirilir. Vücudunuzdaki ödemi atmışsınızdır belki. Spor derken bir hoca denetiminde mi yapıyorsunuz?
Evet spor salonuna gidiyorum .bu kadar surede vermek sasırttı.ben ıkı ay sure vermıstım normalı odur

Çok değilmiş hatta normal bile sayılır, o zaman bi süre demir takviyesiyle bir deneyin sporu da yorucu olmayan şekilde normal tempolu ayarlayın eğer düzelmezse tekrar doktora görünün bence
Doktor bır sorun gormedı sımdılık ama sarkma vs olacak mı onu da bılmıyorum keşke yapmasaydım

Doktor bır sorun gormedı sımdılık ama sarkma vs olacak mı onu da bılmıyorum keşke yapmasaydım
Bence ağır spr veya ağır egzersiz yerine tempolu yürüyüşle sarkma bile olmadan daha sağlıklı verirsiniz inşallah olumsuz bir durum yoktur

Sporu birakmayin bence, vucudunuz alisir zamanla. Sporla demirin bir alakasi yok, demirin beslenmeyle alakasi var.

Kirmizi et yiyin, ispanak, brokoli yiyin, demir hapini kullanin.

Diyet yapicam diye her oglen tavuk izgara yediyseniz mesela o yuzden olabilir. Izgara kofte yiyin.

Ekmek, makarna yememekten demir kaybetmezsiniz lakin dikkat etmezseniz B vitamini kaybedersiniz, o çok tehlikeli. Ceviz, badem vb yiyor musunuz yerlerine ? Balık ve yeşillik yemek de önemli.

Son düzenleme:
Canim bende kisa bi surede 15 20 kilo kadar verdim herkes kizdi cok hizli diye sagliksiz bi bicimde verdim bende tahlil yaptirdim kan ve b12 eksikligi cikti ilac verdi onlari iciyorum sanada vermistir heralde kan ilaci sporunu yap yagli seyler yeme saglikli beslen cevizini baklagil ye sabah mutlaka haslanmis yunurta ye yogurt ye sut ic kansizlik icin mutlaka kirmizi et ye saglikli beslen sporunuda yap korursun formunu hemde saglikli olursun

aç kalarak zayıflamamışsın ki, sadece kilo yapıcı besinleri bırakmışsın. proteini kesmediğin sürece kastan erimezsin. karbonhidratı kesersen yağ ağırlıklı zayıflarsın.
korkma, survivor'dakiler kadar kısa sürede hızlı kilo veren yoktur.

Spor ile sarkma olmaz korkma. 70 kiloymuşsun 17 günde 8 kilo vermen oldukça hızlı olmuş ama bunun muhtemelen 3 kg si zaten su. Demir eksikliğine gelince, eğer şu 17 günlük dönemde ağır bir kanama geçirmediysen zaten var olan demir eksikliğin gün yüzüne çıkmış demektir. İlaçlarını düzenli kullan. Bazı durumlarda hap veya şuruplardan yeterli performans alamadığımızda demir iğnesi yaptırmak daha pratik olabiliyor, aklında olsun.

Vücudunuzda çok ödem varmış demekki. Bu kadar sürede o kadar kiloyu yağdan vermeniz mümkün değil. Ne olursa olsun. Korkulacak bir şey olsa tahlillerde çıkardı zaten.

Ben de bir haftada 4 kilo vermiştim. Ancak vücutta ödem olduğu için öyle çabuk gidiyor ilk kilolar. Hamilelik sonrası kilolarda veya çok kilolu insanlarda ilk kilo verişte sıklıkla karşılaşılıyor. Sonraki kilolar ise iyi bir diyetle ve egzersizle haftada bir kiloya kadar mümkün. Yani muhtemelen verdiğiniz kilo değil ödem atımı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…