Kılıçdaroğlu: Başkanlık sistemini kan dökmeden bu ülkede gerçekleştiremezsiniz

O zaman başka ülkeye hadi bakayım :))))

Demokrasi ile geldi cb demokrasiyi savunmuyor musun yoksaaaaaa :))))

Iste israrla baskanlik sistemi diye dayatilmasinin nedeni bu kurdistan in kurulmasina zemin hazirlayarak israil devletinin sinirlarini genisletmek tabi isin bu kismi uzun vadede.

Iste israrla baskanlik sistemi diye dayatilmasinin nedeni bu kurdistan in kurulmasina zemin hazirlayarak israil devletinin sinirlarini genisletmek tabi isin bu kismi uzun vadede.

Bunu ne iktidar yanlısı ne de muhalefet yanlısı çoğu insan bilmiyor. Yaratılan suni gündemlerle her gün birbirine giriyor insanlar. Halbuki asıl meseleyi görseler ve buna göre davransalar bugün bu halde olmayacaktık. Bir gün anlayacaklar ama zaten iş işten çoktan geçti.

Bir de ben büyük israil projesinin çok da uzun vadede gerçekleşeceğini sanmıyorum. Bence kısa bir dönemde olacak bitecek herşey. İnsanlar o derece koyunlaştı çünkü.

Sence israil devletinin sinirlarimiza kadar gelecegini biz görür muyuz Kürdistan i gorecegimiz malesef muhtemel israil suriyeye tampon bolge kurdu zaten o topraklarda yasayanlari da bizim ulkemize zorunlu olarak göç edildiler adini da ensar muhacir kardesligi koydular açık açık bop eşbaşkanıyim dedi ama dedigin gibi nasil gorulmuyor hayret ediyorum

Kan dökülmesine razısın yani,başkanlık olmaması için
Hayır başkanlık sistemi bu sekilde rejim degisikligine gider. Rejim degisikligi de kan dökülmeden olmaz.

Bizler musade etmeyiz ille de olacak diyenlerdir kani dokecek olanlar da. Kan dokulecek derken bizim dokulcek kanimizdan bahsediyoruz. Siz musterih olun.

Karşılıklı kovma eylemlerine başlamayalım yine ve konuya yorum yazalım, birbirimizle en uzağa ben yaparım kavgasına girmeyelim

Zaten israil vatandaşları yıllardan beridir doğuda konuşlandırılmış durumda. Oralar boşuna mı karıştı? Boşuna mı kürt türk birbirine düştü? İş sadece resmileştirmeye kaldı. Bunun için de başkanlık = eyalet sistemi = özerlik şart ki bölünebilelim. Yani ben görürüz diyorum canım.
Ama şunu da belirteyim bu iş burada bitmez. Devamı da gelir, yanlarına kalmaz lakin işte bunu göremeye biliriz.

Mevcut sistemde yapılamayan ne var ki başkanlık peki?
Başkanlık isteyenlerin hiçbiri şu sorunun cevabını veremiyor ya.
Bırakalım onu şu an ne şekilde yönetiliyoruz, yönetim şeklimizin eksikleri nedir desek basmakalıp medyadan duyulan 3 cümleden başka bir şey çıkmıyor.
Bunun aynısı laiklik/ şeriat tartışmasında da oldu.
Herhangi bir şeyin adına takılıp peşinden gitme durumu var bizde. Başkanlık istiyorsun tamam ama niye?

Açılın en birinci batı hayranı geldi ah canlarım benim kendilerini Amerika ile de kıyaslarlarmış, yerim yerim... Canlarım benim Amerika'da Teksas elden giderken adamlar düğün-dernek yapıp başkanlık konuşmuyor yalnız, hani söyleyeyim dedim.. mesele kan dökülmesiyse daha ne kadar dökülecek ki zaten? kilis kan ağlıyor, A haber haricinde farklı kanallara da bakın azıcık ısırmıyorlar..

Batı hayranı ofiş bildirdi..

O zaman başka ülkeye hadi bakayım :))))

Demokrasi ile geldi cb demokrasiyi savunmuyor musun yoksaaaaaa :))))

Laikliği anayasadan çıkarmak isteyenlerin örnek gösterdiği hangi ülkeler ? Peki başkanlık için örnek gösterilenler ?

Laikliği anayasadan çıkarmak isteyenlerin örnek gösterdiği hangi ülkeler ? Peki başkanlık için örnek gösterilenler ?

Laikliği çıkarmak ? Sen haber dinlemiyorsub sanırım

Söylentilere bakma arkadaş kişilerden dinle sözcü oda tv o bu dan okursan böyle yanılırsın

Selametle :)

Sebebi çok belli değil mi? Ortaya atılan siyasi talebi kısa vadeli düşünüp değerlendiriyoruz, başkanlığı istiyorum çünkü desteklediğim siyasi şu an yönetimde, o istiyor bende evet diyorum, eee peki ya sonrası ne olacak? Sonrası Allah Kerim.

Şu an partili Cumhurbaşkanı konuşuluyor, tamam diyelim ki 10 yıl kadar Cumhurbaşkanı'yla temsil ettiği siyasi parti iktidara geldi, Cumhurbaşkanı'yla iktidar partisi aynı oldu, iddia edilen çift başlılık ortadan kalktı, 10 yıl sonra Cumhurbaşkanı'yla iktidar partisinin aynı olacağının garantisi var mı? Yok.

Seçimler mi birleştirilecek sorusu geliyor hemen akla, cumhurbaşkanı seçimi kaldırılacak veya hükümet, vekil seçimi kaldırılacak, yerel genel seçimlerin hepsi tek bir seçimle olacak ve belediye başkanından, vekile bakana kadar hepsi tek partiden mi olacak?
O zaman iktidar olana oy vermeyenleri kim temsil edecek? Tek partili sistemden şimdiye kadar şikayet edenler bunu demokratik mi bulacak birden bire?

Hadi dönelim yine partili Cumhurbaşkanı mevzuna, 10 yıl sonra iktidar başka, Cumhurbaşkanı başka partiden olursa dedim, olursa ne olacak? Yine iddia ettikleri gibi bir yönetim sorunu yaşanmayacak mı? Halkın 10-15 yıl sonra fikir değiştirip çok başka birini seçmeyeceğinin garantisi var mı?
En felaket senaryo şu olabilir mi? İmralı'daki 15 yıl sonra partili Cumhurbaşkanı olabilir mi mesela?
Ki benim en korktuğum senaryolardan biridir bu, hayal mi? Bilemiyorum bu ülkede çoğu şey için hayaldi gerçek oldu diyor siyasilerimiz, olmaz olmaz dememek lazım, siyasi liderlere sevgi ve saygı bir yana istenilen sistem değişikliklerini gelecekte ne olur acaba diye derin ve geniş düşünüp ona göre karar vermek lazım.

EeeEee ne alaka şimdi ?

Bu kadının konuşması ne alaka :) :)Cb veya bb ne dedi bu kadın mı cb ))
Ayrıca evet inşaallah bir gün şeriat gelir yanı Allahın kanunları gelir de laiklik zart zurt yok olur

Yok bana söylenti falan dediydiniz de neyse ilk soruma cevap vermediğinizin de farkındayım hangi ülkeler konusunda .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…