Kıl dönmesi nedir ve tedavisi nasıldır?

anladım canım çok ama çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.
napalım başa gelen cekilecek

Son düzenleme:
Üzme canını.keşke olmasaymış ama oluncada care yok.Bırde ben ılkkez ufakta olsa bı amelıyat gecırıyo oldum,son ıkı gun kala kasmıstım o yüzden biraz kaydirigubbakcemile3

Allah yardımcın olsun,doktorun ıyıyse cabuk atlatırsın,ama dedıgım gıbı belkı ömrunce dıkkat etmen gerekıcek devamlı.Ben sımdı koltuktan kalkarken bıle yavas yavas kalkıyorum yoksa onun acısı cok kötü biliyorum yanı.sende mecbur sakınıcan kendını,ayrıca dedıgım gıbı bol bok ıstırahat et,cunku ağrın olur.Benım dızlerım tıtrerdı ayakta dururken,sandalyeye fılan cıkamazdım,bıraz yürüsem belim ağrırdı..

Allah şifa versın bacım. :1hug:

çok çok saol arkadaşım verdiğin bilgilendirmeler için..
artık atlatınca paylaşırım seninle inşallah..
sağlıcakla kal :)a.s.

ben daha randevu almadım canım ya. önce içini boşaltılar tedavi oldum.
en kısa zamanda olucam ama. 2 ay sonrada düğünüm var offff

Benımde düğün ıkı ay sonra kaydirigubbakcemile3

Düğün için tam tarıhın ne?

Ayrıca madem öyle bıran once ol amelıyatını,cunku ıstırahat edıceksın,e hazırlıklarda var,yetısemezsın sonra hasta hasta dolanmak zorunda kalırsın.Hangı hastane?

:))) canım benim düğünüm 4 temmuz da. ben acıbadem hastanesinde ameliyat olmayı düşünüyorum.
doktorum istersen düğünden sonrada olabilirsin dedi. ben de nası yapsam acaba diye hala onu düşünmekteyim.. senin düğün tarihin ne zaman peki :)

Çevremde iki insan da tam kalça arasından ameliyat oldu. 1-2 hafta dinlendiler ve şimdi rahatlar. Ameliyat sonrası dikişler alınana kadar üzerinde oturamıyorsun. Dikişler batıyormuş sanırım. Bir süre sürekli yatıyorsun. Sonra dikişler alınıyor ve kurtuluyorsun. Bu hastalığı olan arkadaşlara acil şifalar diliyorum. Ama ameliyat lazımsa geciktirmeden yapılmalı. Çevremdeki iki kişi de hızla düzeldi şükür.

Ben senden bı hafta once evlenıyom 27 hazıranda kaydirigubbakcemile3

Evlılıkten sonrasına bırakma derım,cok daha zor olur,babanın evındeyken ol kurtul bence

Annenden ıyı kımse bakamaz sana emın ol.Hastanende güzel,sorunsuz olur ıns.

haklısın aslında arkadaşım evet.. inşallah sorunsuz olur çok teşekkür ederim.

çok teşekkür ederim canım verdiğin bilgiler için...

Arkadaşlaaaaaaar moralim çok bozuuk canım sıkkındı buda üstüne tuz karabiber oldu, ağladım ağlıcam şimdi senağlama

Geçen yıl temmuzda kıl dönmesi ameliyatı oldum, 13 dikişle.. Tam kuyruk sokumunda..

Dünden beri ağrı vardı. Bugün baktım iç çamaşırım iltihap olmuş senağlama

Tekrarlamasından, bir daha aynı eziyetleri çekmekten çok korkuyoruuumm :çok üzgünüm:

Ameliyat olduğumdan beri hiç bi zaman rahatlayamadım zaten.. Hep oturduğumda bi ağrı hissediyordum.. Özellikle kabızlık yaşadığım zamanlarda..

Var mı aranızda birdaha olan, yada ağrısı sızısı olan?

Off ya bu kıl dönmesi ne biçim bi şey ya ... benim de 2-3 yıl kadar önce kuyruk sokumumda ağrı ve akıntı olmuştu . ben hiç kıl dönmesi olabileceğini düşünmemiştim , doğduğumdan beri kabızlık problemi çektiğim için herhalde ona bağlı bişeydir diye doktora gittim , bana kıl dönmesi dedi . hatta o bölgede 3 tane delik açılmış , Allah ' ım ya , nasıl bişeydir bu..
Ameliyat olman lazım dedi , ben de valla hiç ciddiye almadım , güldüm geçtim .
Bişey olmaz diye ...
Ama o kadar zamandan sonra son 2 gündür daha da şiddetli bi şekilde aynı sorunu yaşıyorum.Geçen gece bir damla uyku girmedi gözüme . Nasıl bir ağrıdır bu ya, tuvalete gidip oturamıyorum bile . Eğilemiyorum ,kalkamıyorum . Bir de bayrama denk geldi , tam süper oldu. Tekrar doktora gidip göstereceğim ,ameliyat olmam gerekiyorsa olacagım bu sefer .Gerçi tam anlamıyla geçmiyomus ya :sinifsinif:

yardım istiyorum konum buraya taşınmış.. benim kıl dönmelerim kasık bölgemde ve koltuk altımda oluyo. nerdeyse 6senedir bunlarla yaşıyorum.acayip şişiyo . sıkınca yara oluyo. kocaman leke haline geliyo. sonra aynı yerde tekrar çıkıyo.bunun tedavisi için cilt doktoruna mı gidicem? bilenler yaşayanlar varsa yardım istiyorum. jiletle alıyodum oluyodu.3 senedir ağda yapıyorum gene oluyo. temizliğime de dikkat ediyorum neden oluyo anlamıyorum

Ben de nihayet pazartesi günü oldum ameliyatımı.Dün büyük dikişlerim alındı , pazartesi küçük dikişleri alacaklar.Belimden iğne vurarak yaptılar ameliyatı , yaklaşık 1 saat sürdü .
Valla hiç bişey anlamıyosunuz, korkmayın sakın .
Başıma da asistan doktorları verdiler , konuşa konuşa geçirdik 1 saati :))
Ama belden aşağınızı hissetmeye başlayınca ağrılar başlıyor .
Ben 1 gece kaldım hastahanede , oldukça fazla ağrım oldu . 2 gün sürdü ağrılarımın geçmesi.
Ağrı bir yana , sırt üstü yatamamak beni sinir etti , hep sağ ya da sol yanıma yattım ya da yüzüstü . Hala daha aynı şekilde devam ...

Merhaba arkadaşlar, bu dertten muzdarip tüm arkadaşlarıma geçmiş olsun diyorum.
Malesef benimde kasık bölgemde var ve aylardır ihmal ediyorum, sizlere birşey sormak istiyorum, önce cildiyeye mi gitmeliyim, yoksa direk genel cerraha mı ?

valla hangi doktora gideceğimi ben de sordum ama cevap veren olmadı. bide felil diye bi krem varmış herhalde. bilen var mı aranızda

arkadaşlar bende kıl dönmesinden ameliyat oldum yalaşık 2 yıl önce benimki kuyruk sokumumdandı ama hala korkuyorum nüksedecek diye...ameliyat yerim de hala kasılmalar uyuşmalar falan oluyor çok oturunca rahatsız oluyorum belki psikolojik bilmiyorum ameliyat geçiren arkadaşlar da aynı mı hissediyor meraktayım

Bende bu dertten cok cektim.Yaklaşık dokuz sene agrıyla sızıyla ugraştım En sonunda dayanamadım ve yaklaşık 3 sene önce ameliyat oldum ve keşke önceden yaptırsaymışım diye pişman oldum kızlar.Şuan iyiyim.Agrım yada sızım olmuyor.Sadece cok oturdugım zaman sancı giriyor o kadar.Sormak istediginiz soru varsa seve seve cevaplarım.Bu tür olaylarda hastanelerde genel cerrahi bakıyor.sinifsinif:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…