Kıl dönmesi nedir ve tedavisi nasıldır?

ya arkadaşlar malesef bende bu dertten muzdaripim:KK43:(ama benim sadce bir kez yaklaşık 15 ay önce bi ateş ,ağrı ve bi delik oluştu.akıntısız..dr a gittim.çift antibiyotik ile tedavi oldum.ağrısıı,ateş geçti.ama dr.en kısa zamanda ameliyat olmalısın dedi.olmazsam öyle bi şansım yokmu dedim.olmazsan bu böyle hiç bi belirti olmadan ölene kadarda durabilir ,herhangi beklemediğin bi dönem tekrarlayabilir ,kesin çözüm ameliyat dedi.:bbo:senağlamapeki büyür mü?dedim.hayır büyümez kese ile çevrili olduğu için kese olduğu gibi durur.ama içine korumazsanız daha çok kıl gideceğinden kese genişler,dolar dedi.

diğer bir dr da bu kesenin çok büyük boyutlara ulaşabildiğini,hatta omuriğin içlerine kadar kılların sardığını bu durumdada ameliyatın çok büyük boyutlarda yapıldığını söyledi..ve ben bunu bir iki kişiden daha duydum..kafamçokkarıştı:uhm:

şimdi söyleyin kızlar (hiç bi şikayetim yok şu anda .ara sıra çok hafif ağrı haricinde.)siz olsanız ameliyat sonrası tekrarlama riski çok büyük olan bu dertte ameliyatı tercih edermiydiniz? :uhm:

eşim olma boştan yere kestirme kendini diyo.çok kararsızım ameliyat konusunda.ayrıca bel fıtığım var ve anesteziden korkuyorum..aslında ameliyatın tamamından korkuyorum.sezeyan oldum,5 sattlik kulak ameliyatı oldum nedense hiç bu kadar korkmamıştım..ameliyat olan arkadaşlar karar vermem konusunda belki bana yardımcı olurlar?:enbuyukkk:
teşekkürler şimdiden..herkese acil şifalar..

ben 3 kere kıl dönmesi oldum ikisini Türkiyede oldum sadece ıcını boşaltıp pansuman yaptılar.Üçüncüsünü Amerıkadaydım gene aynı yerden cıktı bu kez orda amelıyat oldum kıl yatağını komple cıkartıp aldılar evet okul zamanıma denk geldı ve elımde sısme sımıtle dolastım cunku oturamadım.Ama cok sukur kokunden bıttı ,zaten en guzelı amelıyat olmak komple kurtuluyorsunuz.

ben 3 kere kıl dönmesi oldum ikisini Türkiyede oldum sadece ıcını boşaltıp pansuman yaptılar.Üçüncüsünü Amerıkadaydım gene aynı yerden cıktı bu kez orda amelıyat oldum kıl yatağını komple cıkartıp aldılar evet okul zamanıma denk geldı ve elımde sısme sımıtle dolastım cunku oturamadım.Ama cok sukur kokunden bıttı ,zaten en guzelı amelıyat olmak komple kurtuluyorsunuz.

geçmiş olsun sizin adınıza sevindim.ama ameliyat olalı ne kadar oldu?.yani ameliyat sonrası tekrarlama riski neredeyse%90 mış.komple kurtuldum dediğinize göre tekrarlamadı galiba değilmi?birde hangi yöntemle oldunuz ameliyatı,flepmi?kusura bakmayın çok sordum galiba ama tekrarlamasından korkuyorum.sürekli ameliyat ol ol nereye kadar demi ..

Sanırım bu işte ben ustayım delikafadulden
ilk ablam yaşadı kuyruk sokumunda bi şişlik acile gittiler onu patlatmışlar ama canlı canlı ablam bayılmış senağlama
annem zar zor kıl dönmesi olduğunu öğrenmiş ve dr demişki ameliyat şart
neyse düzelmiş ama 2 ay sona tekrarları ve maleiyat oldu allahtan kist küçüktü hemen iyileşti ablam

ben anlatayım :çok üzgünüm:
ablamın düğününe 2 ay kala kuyruk sokumum ağrıdı çok oturamadım günlerce
sona bi gün banyoda elimle bi yoklayayım dedim baya bi iltihap aktı elime meğer kist patlamış ve geçti:lepi: daha doğrusu ben öyle sandım.2 sene sona nette gezerken kıl dönmesini okuyodum tesadüf o ya dikkatimi çekti
en belirgn özelliği o bölgede milimetrik delik olmasıymış. :1shok:
Akşama eve gittim anneme bak bakalım dedim delik varmı bi baktı 2 minik delik delikafadulden hemen dr a gittik dr ameliyat şart dedi ama benimki 2 yıl içinde ilerlemiş ve baya büyük bi kist olmuş
neyse 7-8 iğneyle o bölge uyuştu ameliyat 1 saat kadar sürdü ama sonrası brz zordu ağrım oldu ara ara ve ilik dikişi denen bi şekilde diktiler senağlama çünkü yaram çok genişmiş ve popomun etine doğru baya bi parça et almışlar.hatta orayı yaktı bide dr çünkü kist olmuş yaranın etrafı dikili ortası açık bi et parçasıydı 20 gün kadar raporluydum.
Sona 3 ay pansuma na gittim haftada 3 gün.düşünsenize 3 ay yıkanamadım hiç hep sildim vucudumu erkek dr du 3 ay popomu açtım haftada 3 gün sapolsun çok iyi bir doktordu ahbap olduk resmen :1rolleyes:
dikişlerin alınması çok acıtıcıydı kanadı brz bi bağırdım ki sormayın canın çok tezdir acıya dayanıksızım ben.
bigün banyoda düştüm bide aklm çıktı popoma bişey olcak diye :roflol:
çoook ama çook uğraştım ama şükür 3 yıl oldu bi şikayetim yok. a.s
Tek şikayetçi eşim popomu asla alletmiyom korkudan :roflol:
oda iyiki bi amleiyatın var diyip kızıp duruyo lülülülülülü
korkuıyom napayım aylarca savaştım ben o deliğin kapanması için
annem ilk görünce çok korkmuş bu koca delik kapanmaz diye
buna şükürki geçti hihoyyyt

.................................................

şimdi şikayeti olan arkadaşlar sakın ihmal etmeyin mutlaka iyi bi doktora gidin yoksa tekrarlıyo.ilerleyince çook daha zor korkulacak bişey yok
çekmektense tedavi olun daha iyi

Sanırım bu işte ben ustayım delikafadulden
ilk ablam yaşadı kuyruk sokumunda bi şişlik acile gittiler onu patlatmışlar ama canlı canlı ablam bayılmış senağlama
annem zar zor kıl dönmesi olduğunu öğrenmiş ve dr demişki ameliyat şart
neyse düzelmiş ama 2 ay sona tekrarları ve maleiyat oldu allahtan kist küçüktü hemen iyileşti ablam

ben anlatayım :çok üzgünüm:
ablamın düğününe 2 ay kala kuyruk sokumum ağrıdı çok oturamadım günlerce
sona bi gün banyoda elimle bi yoklayayım dedim baya bi iltihap aktı elime meğer kist patlamış ve geçti:lepi: daha doğrusu ben öyle sandım.2 sene sona nette gezerken kıl dönmesini okuyodum tesadüf o ya dikkatimi çekti
en belirgn özelliği o bölgede milimetrik delik olmasıymış. :1shok:
Akşama eve gittim anneme bak bakalım dedim delik varmı bi baktı 2 minik delik delikafadulden hemen dr a gittik dr ameliyat şart dedi ama benimki 2 yıl içinde ilerlemiş ve baya büyük bi kist olmuş
neyse 7-8 iğneyle o bölge uyuştu ameliyat 1 saat kadar sürdü ama sonrası brz zordu ağrım oldu ara ara ve ilik dikişi denen bi şekilde diktiler senağlama çünkü yaram çok genişmiş ve popomun etine doğru baya bi parça et almışlar.hatta orayı yaktı bide dr çünkü kist olmuş yaranın etrafı dikili ortası açık bi et parçasıydı 20 gün kadar raporluydum.
Sona 3 ay pansuma na gittim haftada 3 gün.düşünsenize 3 ay yıkanamadım hiç hep sildim vucudumu erkek dr du 3 ay popomu açtım haftada 3 gün sapolsun çok iyi bir doktordu ahbap olduk resmen :1rolleyes:
dikişlerin alınması çok acıtıcıydı kanadı brz bi bağırdım ki sormayın canın çok tezdir acıya dayanıksızım ben.
bigün banyoda düştüm bide aklm çıktı popoma bişey olcak diye :roflol:
çoook ama çook uğraştım ama şükür 3 yıl oldu bi şikayetim yok. a.s
oda iyiki bi amleiyatın var diyip kızıp duruyo lülülülülülü
korkuıyom napayım aylarca savaştım ben o deliğin kapanması için
annem ilk görünce çok korkmuş bu koca delik kapanmaz diye
buna şükürki geçti hihoyyyt

.................................................

şimdi şikayeti olan arkadaşlar sakın ihmal etmeyin mutlaka iyi bi doktora gidin yoksa tekrarlıyo.ilerleyince çook daha zor korkulacak bişey yok
çekmektense tedavi olun daha iyi

çok geçmiş olsun canım.darısı başıma..a.s
ameliyatı olmadan önce yöntemleri falan arştırmadınmı hiç?en iyisi flep yani doku kaydırma yöntemi diyolar.bu yöntemde delik açık yara kalmayıp öyle 3 ay pansuman falan gerektirmiyomuş.ama tekrarlama riski fazlaymış.benim dr. bu yöntemle ameliyat ediyorum dedi..
ama benim şuanda hiç bi probelmim yok.sıkıntı yaratmıyo ve hiç iltihap akmadı.ne yapsam ya.ameliyat olsammı sorun çıkarmasını beklesemmi?2 sene içinde kist büyümüş diyosun ya ne dercede büyümüş.kistin büyüklüğü hakkında bi ölçü vermişmiydiki dr sana büyüdüğünü anladınız?aydınlatırsan sevinirim canım...

:roflol::roflol:yazık kocana :roflol:hala acıyomu da elletmiyosun?:1rolleyes:

Gülme kısss acıdan değil korkuom delikafadulden işte malum 3 ay dr a popomu gösterince psikolojim bozuldu laelaelaelaelae
şimdide orası çok ince bi deri açılır diye korkuyom 3 senedir naniknanik
kocişime de elletmiyom bu nedenlee sevemiyom diye kızıyo o da :asigim:

yakında sana kaydirigubbakcemile Şeniz şutarafagitti böyle yaparsa şaşma..adam yetr ne kıymatlı popon varmış diyecek bir gün...-tatlicadiarzu-

bu arada dr nası anladı kistin büyüdüğünü ya..önceden ki büyüklüğünü nerden biliyodu yani?anlatsana yaaaa...fisfisfis.

Son düzenleme:
yakında sana kaydirigubbakcemile Şeniz şutarafagitti böyle yaparsa şaşma..adam yetr ne kıymatlı popon varmış diyecek bir gün...-tatlicadiarzu-

bu arada dr nası anladı kistin büyüdüğünü ya..önceden ki büyüklüğünü nerden biliyodu yani?anlatsana yaaaa...fisfisfis.

kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 SALDIRCAK YAKINDA
İÇİNİ AÇINCA ANLADI KİSTİN BÜYÜKLÜĞÜNÜ HATTA KENDİ DEDİ
BİDE KİST OLUŞMUŞ ALDI VE YERİNİ YAKTI
O BRZ CANIMI ACITTI UYUŞUK OLDUĞU HALDE ACIYI HİSSETTİM
AMAN BİDAHA OLMASIN ZOR Bİ SÜREÇTİ :a015:

aminn...aman olmasın..yoksa kocan içinde süreç uzayack..delikafaduldenyazık adama..:roflol:

sen kurtuldun dert beni sardı şimdi.napsam diye kara kara düşünüyorum.:Saruboceq:ama pc başında böyle oturmaya dewam edersem tetikleyecem kurtulamayacağım bu illetten..:çok üzgünüm::1closedeyes:

bende oldum 6 sene önce kıl dönmesinden ameliyat. allah kimseye vermesin adı kolay ama çekmesi zor bir hastalık. sırtıma doğru aşırı iltihap oluşmuştu benim tabi kuyruk sokumundada başparmak büyüklüğünde sivilce olmuştu yürüken bile çok acıyordu. 1 hafta çektim sivilceyi çok acılar çektim en sonunda kendiliğinden patladı. patladıktan sonra gittim doktora ameliyatla alıyoruz dedi. popo arasını tamamen aldılar ama doktorum dikiş atmadı kendi et örecek eski haline gelecek dedi. 8 ay sürdü normale dönmem ama çektiğim 1 haftanın yanında 8 ayın hiç lafı bile olmazdı. allaha şükür şuana kadar hiç bir şikayetim olmadı. doktor dedi 1000de 1 tekrarlama ihtimali var iyice aldım hasta bölgeyi dedi. tekrarlamada olmadı şükür ama sert yerde uzun süre oturamıyorum hala acı hissi oluyor. allah kimseye vermesin olan arkadaşlarada geçmiş olsun a.s.

eger öyle bir durumunuz varsa gecikmeyin ben bir kere olunca hemen gidip aldırdım. yoksa ameliyat bölgesi dahada genişleyebiliyor ilerlediği için

çok geçmiş olsun cnm.:teselli:a.s.sanırım ben bu kadar problem yaşamadığım için üzerinde durmadım şimdiye kadar..bende gözle görülür bişey hiç olmadı.öyle sivilec ilt,ihap falan yaşamadım..(çok şükür)iğne ucu kadar bi tane delik var sadce. ve bi ara ağrı ateş sıtma yaptı bi gece.antibiyotikle geçirdi dr..

ameliyat için sıra aldım tahlillerimi yaptırmama rağmen vazgeçtim.korkumdan..niye korktum ben bu olaydan bu kadar anlamadım yaa. okadar büyük ameliyatlar geçirdim hiç bu kadar tırsmamıştım..bi kere bıçak yedinmi eskisi gibi olmuyor..sanırım asıl korkum ameliyat sonrası..

büyüyecek aklım öle başıma gelecek herhalde...kaçıyorum şimdilik ameliyattan bakalım...ne zaman cesaretimi toplayacağımm..:çok üzgünüm:

BıranÖnce topla ve ıyı kalıtelı bı doktora gıt cnm
tekrarlama yapabılıyo ÇÜnkÜ
sen tedbırını al ve uzatma arası
ben gıbı olma

çok geçmiş olsun cnm.:teselli:a.s.sanırım ben bu kadar problem yaşamadığım için üzerinde durmadım şimdiye kadar..bende gözle görülür bişey hiç olmadı.öyle sivilec ilt,ihap falan yaşamadım..(çok şükür)iğne ucu kadar bi tane delik var sadce. ve bi ara ağrı ateş sıtma yaptı bi gece.antibiyotikle geçirdi dr..

ameliyat için sıra aldım tahlillerimi yaptırmama rağmen vazgeçtim.korkumdan..niye korktum ben bu olaydan bu kadar anlamadım yaa. okadar büyük ameliyatlar geçirdim hiç bu kadar tırsmamıştım..bi kere bıçak yedinmi eskisi gibi olmuyor..sanırım asıl korkum ameliyat sonrası..

büyüyecek aklım öle başıma gelecek herhalde...kaçıyorum şimdilik ameliyattan bakalım...ne zaman cesaretimi toplayacağımm..:çok üzgünüm:

bence hiç korkma. bana uyuşturma şeklini sordular ben uyumak istedim uyandığımda herşey bitmişti.benimle olan bir hasta onda 3-4 gün tampon takılı kaldı geciktiği için. bir hastalığı çekmek ameliyattan daha zor. şimdide bacağımda da var yani iç çamaşırın lastık kısmının geldiği yerde 3 aydır geçmiyor bacağımı ağrıtıyor bir genel cerrahla görüşüp onuda aldırcam inşallah. korkma bence biran önce tedavisine bakıt. geçmiş olsunopuyorumnanaktan

kızlar kasığımla genital bölgem arasında yaklaşık 1 yıldır kıl dönmesi var.hiç bir ağrı yok ancak biraz kurcaladım ben orayı oldukça uzun bir tüy çıktı sonra dayanamadım bıraktım bir an önce bir doktora gitmek istiyorum artık .izmirde bildiğiniz ,bu işi iyi yapan bir doktor varmı ? acil tavsiyelerinizi bekliyorum :KK43:

kızlar kasığımla genital bölgem arasında yaklaşık 1 yıldır kıl dönmesi var.hiç bir ağrı yok ancak biraz kurcaladım ben orayı oldukça uzun bir tüy çıktı sonra dayanamadım bıraktım bir an önce bir doktora gitmek istiyorum artık .izmirde bildiğiniz ,bu işi iyi yapan bir doktor varmı ? Acil tavsiyelerinizi bekliyorum :KK43:

ay sanırım bozyakadaydı erdal bey var ben ona oldum ama ozaman özel muaynehanesi vardı ihmal etmeden git

çok sağol yaman.bugün randevu aldım ama senin dediğin doktordan değil özel bi tıp merkezinden.bakalım yarın gidicem ne diyecek,çok korkuyorum valla bu gece uyyamam heralde :KK43:

çok sağol yaman.bugün randevu aldım ama senin dediğin doktordan değil özel bi tıp merkezinden.bakalım yarın gidicem ne diyecek,çok korkuyorum valla bu gece uyyamam heralde :KK43:

hadi bakalım inşallah bişey yoktur varsa bile tek kesin çözümü ameliyat bilesin
sen biraz şanslısın benim kuyruk sokumunda olması baya uğraştırdı :a015:
gelişmeleri bizede yaz geçmiş olsun cnm

evett şimdi doktordan geldim ,haberler iyi :KK70: çok büyük olmadığı için krem ve hapla geçicek bir şey dedi doktor.eğer lazer epilasyon yaptırırsam da buna kesin çözüm olacağını söyledi , ki ben son 2 aydır izmirde iyi bir yer araştırıyorum .ve sanırım medislimle anlaşıcam. çok şükür ameliyat olmayacağım yani :KK66:

evett şimdi doktordan geldim ,haberler iyi :d çok büyük olmadığı için krem ve hapla geçicek bir şey dedi doktor.eğer lazer epilasyon yaptırırsam da buna kesin çözüm olacağını söyledi , ki ben son 2 aydır izmirde iyi bir yer araştırıyorum .ve sanırım medislimle anlaşıcam. çok şükür ameliyat olmayacağım yani :KK66:

çok sevindim cnm dikkat et aman olmasın
lazer içinde medislim var alsancakta oarayı öneririm nette araştır çok iyi bi yer

valla canım ben de çok sevindim çok korkuyordum çünkü .evet uzun süredir araştırıyorum aklıma tek yatan medislim oldu,pek çok seçenek var gibi ama açıkçası çok içime sinmedi diğerleri.bakalım bir kaç gün içinde randevu alıcam medislimden umarım kurtuluruz şu dertlerden :KK66:

X