Keske yok olsam

Ruhurevani

Kafesteki kuş misali.
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2015
173
252
Geçen pazar günü kpssye girdim . 3. Girişim çok çalıştım çok dua ettim Allahım yine basiretim bağlanmasın sınav anını iyi yöneteyim diye ... Zamanı yönetemedim bildiklerimi değiştirdim ya da boş bıraktım. O an sanki kör oluyorum. 10 gün sonra alan sınavım var halen toparlanamadım . Düşündükçe nefes alamıyorum . Tekrar koskoca bir yıl evde olacam . Tek vasfım ders çalışmak. Sınav çıkışı ailemin heyecanlı sorularına kötü geçti demekten bıktım . Odama bakıyorum her yer kitap . Neyse sınavın %50 si duruyor diye kendimi teselli ettim . Sonra hakkımda söylenenleri duydum. Bu yaşımda halen sınava giriyormusum benden bi cacık olmazmış bu yaştan sonra evlenemezmişim evlensem çocuğum olmazmış.... Kime selam versem evlen diyorlar ... Kimseyle muhatap olmuyorum hiçbirine zararım dokunmadı ama benim hayatımı eleştirmekten vazgecmediler. Artık onlara hak vermeye başladım aynaya baktığımda mosmor göz altları ve çizgiler ... Saçlarım hep seyrekti ama bu süreçte çalışırken istemsizce kopardım belirgin açıklıklar var . Beyazlarım çoğalmış. Gençliğim 4 duvar arasında ders çalışmakla heba oldu . Eskiden kahkaha atardim şimdi bir tebessüm yüzüme ağır geliyor. Hep yerimde saydım ne kendime ne aileme bi faydam oldu . İntihar etmeyi düşündüm ama anneme bu kötülüğü yapamam . Keşke hiç bu dünyaya gelmemiş gibi yok olsam ...

Biraz ara verip kafa dağıtmaya ihtiyacınız var. İnsan tek bir şeyi kafaya koyup hayatını ona göre şekillendirince, o konuda başarısız olduğunda çok etkileniyor. Sınava hazırlanırken ben de yaşadım. Kaaaaç defa üniversite sınavına girdim yani. Zor bir dönemdi

Stres yönetimi için psikolog desteği, zaman yönetimi ve dershane takviyesi alarak denedin mi hiç? Bu kadar üst üste sınav psikolojisine girince stres katsayın da artıyor.kendi Kendini yerin dibine sokmaktansa belki de bir şeylerde ufak değişiklikler yapmalısındır. Elalemin ne dediğine takılma, ağzı olan konuşuyor. Elalem sen kraliçe olsan da konuşacak.

Ops kendine gel arkadaşım. Dur bi kere alan sınavı çok önemli daha hiçbir şey bitmiş değil. Velev ki bitti ve kazanamadın çok mu önemli sağlığın yerinde gençsin daha ne olsun. Bakma sen o elalem denen terör örgütüne onlar söyleyecek bir şeyler bulurlar hep. Atansan atandığın yeri beğenmez, evlensen yaptığın düğünü beğenmez. Bırak konuşsunlar, tek bildikleri bu çünkü.. kimseyi sallama sen. Hiçbir şey senden daha önemli değil. Lütfen saçmasapan şeyler düşünme..

Ya kıyamam okurken sarılmak istedim resmen..
Lütfen elalemin ne dediğine kulak asmayın. Emin olun siz kazanıp atansanız atandığınız yere kulp bulurlar. Elalem sadece konuşur bildikleri başka hiçbir şey yok çünkü.
Siz kendinize yatırım yapıyosunuz öyle düşünün. Evlenmek çocuk sahibi olmak değil, kendini geliştirebilmek için çabalamak asıl marifet.
Sizin sadece biraz uzaklaşmaya, dinlenmeye ihtiyacınız var. Eğer mümkünse bulunduğunuz ortamdan çıkın birkaç gün. Gidebiliyosanız ufak bi tatile gidin. Çok iyi gelicek.
Asla vazgeçmeyin kendinizden.

Ya bi sınav için mi tüm bunlar

Benim evladım olsaydınız ve böyle düşünseydiniz kahroldum herhalde

Oğluma da hep söylüyorum size de söyleyeceğim
Önce sağlık ve mutluluk diğer hersey hallolur
Benim oğlumun benim hayatıma katkısı gülen yüzü ,gözleri ve sağlığı
Sizin aileniz içinde öyledir
Hersey yolunu bulur lütfen üzelmeyin bu düşüncelerden arının vardır bir kısmetiniz nasibiniz kpss olmaz belki güzel bir iş olur

Haklısınız. Her şeyi atandıktan sonra yaparım diye erteledim tek amacım buydu. O da nasip olmuyor.

Hayır denemedim . En son online rehberlik denedim istediğim verimi alamadım. Şuan aklıma gelen tek şey uzun bi ara vermek , sınavı düşünmemek. Ama pek mümkün olmuyor nereye gitsem de kafamın içindekiler benimle ...

ara verip kafanızı dağıtmaya çalışın.
İnsanlara bakmayın onlar her durumunuza uygun söyleyecek kötü şey bulurlar. evlilik ve çocuğun sınır yaşı artık yok, eskidenmiş o.
Ücretli öğretmenliğe başvurun isterseniz, hem aklınız dağılır, çalışmak değer duygunuzu arttırır, size iyi gelir.
Bu durumda olan ilk kişi değilsiniz, sonda olmayacaksınız maalesef.
Kolaylıklar diliyorum.

O elalem pusuda bekliyor. Bugüne kadar sevmediğim insanlar konuştu onları hic takmazdım. Çünkü beklediğim bir şey konusmasalar şaşırırım. Ama sevdiğim ,saygı duyduğum yakınlarım böyle konuşunca yerle bir oldum . Hep dedim ki onlara başarımla cevap vericem nasip olmadı ...

Insanlar hep der der der çünkü der beyinler baskalari ile kendi hayatlarinin berbatligini unuturlar
diyen der der insanlar genelde kendi dertlerinden kacmak icin başkalarına sarar onlarin dedikodusuni yapar bu net
35 40 yasina kadar devlet sana atama hakki verirken elalemi unutacaksın ayakta durman gerek
Bi tane akrabamiz tam 39 yasinda atandi öğretmen kadin hic vazgecmedi calisti ozelde ama 39da atandi sonra 1 yilsonra evlendi

Merhaba,
sınav anında titreme gibi fiziksel durumlar oluyorsa doktor size uygun ilaç verebilir.

Bir de kimseye faydanız olmak zorunda değil, kendiniz için çalışın ya yeni bir hedef belirleyin ya da bu sınav için gerçekten yaklaştığınızı hissediyorsanız normal şartlarda ben bu sınavı yaparım diyorsanız sadece kendinize güvenemediğiniz için olmuyor. Aşırı umursuyorsunuz ve bu da siz de stres yapıyor.
Benim iptal edilen sınavda başıma geldi yüzüm yanıyordu, son 30 dk çok gereksiz geçmişti. Neredeyse hiç soru yapamamıştım.
2. sınavsa artık nispeten kaybetmiş ya da kazanmış gözüyle girmedim sadece öylesine giriyorum dedim ve sınav anı yine de o duraksamayı ve yüzümdeki yanmayı yaşadım ama hep telkin verdim daha önce yapıyordum yine yaparım diye denemelerde netlerim iyiydi o şekilde kendimi sakinleştirmeye çalıştım.

Tek yol kpssmi bunca sene sadce kpss calismasaydiniz ozelde bir ise girseydiniz keske belki cok daha mutlu olurdunuz ayrica sinav stresiniz hep varmis terapi yada ilac alabilirdiniz sinavdan once tabiki dunyanin sonu degil olmazsa artik hayata atilin sizde birkain calismayi olmuyosa olmuyodur bende bu illede kpss kafasini anlamiyorum

Hayatın tek amacı sınav olmuş sanki. Bir müddet ara ver, seni mutlu eden şeyleri yap, çık dolaş gez, doğaya git temiz hava al, bir sevgili adayı da kalbini ve düşüncelerini değiştirebilir.

Çok teşekkür ederim sıcaklığınız için. Öyle bir hal aldı ki kendimden vazgeçtim ben değersiz değilim vazgecmeyecegim kendimden . Belki bir gün hayatım da istediğim yönde gelişmeler olur buraya yazarım . :)

Belirsizlik zaten stresi artıran en büyük sebep.
Kimi ilk sınavda istediğini alır kimi beşinci kez de..
Çoktan seçmeli sınavlar her öğrenciye hitap etmiyor bu yüzden kendinizi kötü hissetmeyi bırakmalısınız.
Yaşamda karşılaştığımız sorunlarımızın genellikle tek doğru cevapları yoktur ve yanlış cevapların arasında da kalite farkları vardır. Fakat çoktan seçmeli sınavda yanlışların tümü aynı değerdedir.

Çevreye odaklanmayın gerekirse uzman desteği alın. Bu süreçten geçen kişileri takip edin. Herkesin aynı olduğunu gördüğünüzde rahatlayacaksınız. Benim sınav da iyi değildi bu arada.

BBir var
Bir sÖz varya nasipten ötesine gidilmez diye gerçekten de öyle sen elinden geleni yap taktir Allahın insan neyi çok isterse o olmuyor kaç defa yaşadım inşallah atanırsınız ama bu kadar üzülmeye değeceğini düşünmüyorum

Yaşınız kaç ki bu kadar tefe koyuldunuz "elalem" tarafından?

Hayatta herkesin bir b planı olmalıdır. Belki de olmuyorsa bir sebebi vardır. Sen gene sınavlara girmeye devam et dene vazgeçme ama bu sırada ya bir işte çalış ya da başka şeylerle de meşgul ol.

Hayatını odasına kapanıp ders çalışarak geçiren ve hayatı bundan ibaret olan bir kişi ne derece sağlıklı bir psikolojide olabilir? Evet belki atanır ama sağlık da önemli, hayattan zevk almak ve insan ilişkileri kurabilmek de önemli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…