Kese ve kalp atışı ?

6+2 de hem kese hem bebek hem kalp atısı duymustuk . Onun öncesinde gitmedim . Betahcg de 62000 civariydı

Hcg değeri 3000-5000 olduğunda karından kese görünebilir ben 5+4'te görmüştüm
6+5'te de kalp atışını duymuştum
İnşâllah tekrar sağlıkla hamile kalırım
Hayırlı olsun sizinde bu arada sağlıkla kavuşursunuz inşallah

6+3 te gittim, kese ve yolk sac vardı. Bugün 7+5 "ama eşimin memleketinde yaylada olduğumuz için bir daha gidemedim. Yarın gitmeyi planlıyoruz. Bakalım hayırlısıyla kalp atışı var mı?

5+3kese götündü 6+ 5 kalp atışı dinlendi canım ama her hamili böyle olucak diye birşey yok bazen daha geç görünebiliyo

5+2 de kese göründü içinde milimcik bile zor olan miniği gördü doktor.
Normalde haftaya kalbini duyacaktık ama bayram giriyor araya o yüzden bayramdan sonraya kaldı. 7. Haftada duyacağım inş.

Arkadaslar merhaba benim son adet tarihimin ilk gunu 13 agustos. Beta hcg 2745 cikti persembe gunu. Doktorum vajinal ultrason ile keseyi goremedigini soyledi. Pazartesiye randevu verdi. Mutlaka gormemiz lazim diyor. Korkuyorum.. ben simdi kac haftalik hamileyim neyim ne zaman gorunur bi bilgi de vermedi. Erken mi gec mi anlamiyorum. Bilginiz varsa bana yardim edermisiniz..

5+5 de kese gördük bebek olup olmadığı bile belli diildi görünmüyordu.
7+1 de kalp atışını duyduk.
Beta ile alakalı değilmiş doktorumuz sormuştuktuk

Ben 5.haftamda gittim kese gorundu 6.hafta gel kalp atisina bakalim dedi ama erken mi 7.haftayi mi beklesem acaba

Canim benim de son adetimin ilk gunu 9 agustos ben cok aceleci daveandim 3 haftayken beta hcg baktirdim. Adetin ilk gununu 1.gun sayarak haftani simdilik belirle. 5haftalikken doktor keseyi gordu ama haftani soylemek icin cok erken kucuk daha dedi. Sen benden 4 gun geridesin

O zaman ben 4hafta 4. Gundeyim bugun.. yanlis hesaplamiyorum degil mi bu kese gorunup gorunmeyecegi beta hcg ile mi belirleniyor? Yoksa tamamen adet gununden yola cikilarak haftayla mi belirleniyor. Doktorum bana adet zamanimi bile sormadi. Sadece hcg ye bakip alttan ultrasona aldi.

Gun gun gebelik, banu ciftci gibi programlar var canim indirsene hem gununu soyluyo hem bebegindeki gelisimleri. Doktorun nasil son adetini sormuyo ve neden hemen alttan ultrasona bakiyo. Yanlis anlama ben hamilelikte riskli duurm olmadikca alttan ultrasona cook karsiyim. Benim doktorum teklif dahi etmedi. Bence doktorunu degis ve seninle ilgilenecek bi doktor bul. Ben her gittigimde kilomu olcer tansiyonumu olcer. Butun bilgilerimi doktor gelmeden once sekreteri kaydediyo doktor hemen incelyo

Alttan ultrason kotu bir sey degil. Zaten serviks gibi onemli durumlari kontrol edebilecekleri en saglikli sekil. Kaldi ki cok erken gebelikte kese karindan gorunmeyebiliyor. Karsi olma sebebin ne bilmiyorum ama esinle de iliskiye giriyorsun sonucta ki probu o kadar bile sokmuyorlar.

Cok kucuk oldugu icin bhcgnden tahmin etmistir. Sati sormayabilir. Bhcg dusukse. Bir sonraki gidisinde netlesir.

Annemin de dedigine gore hamile kadina bi aksilik yok ise vajinal ultrason yapilmazmis. Ama bilemiyorum. Doktor pek ilgilenmiyor. Pazartesi duruma bakicam bi de devlet hastanesine gideyim diyorum ya da ozel muayenehanesi olan bir doktora..

Annemin de dedigine gore hamile kadina bi aksilik yok ise vajinal ultrason yapilmazmis. Ama bilemiyorum. Doktor pek ilgilenmiyor. Pazartesi duruma bakicam bi de devlet hastanesine gideyim diyorum ya da ozel muayenehanesi olan bir doktora..

Hangi sehirdesiniz. O sehirdeki iyi doktorlari arastirin. Aynen canim benim bildigimde bi sıkıntı yoksa vajinal ultrason yapilmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…