Kese var bebek yok

gul_2602

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2024
68
29
24
Merhaba,bende PCOS var 3 Haziran da kese gözüktü beta 1724 dü.9 Haziran(bugün) beta 8153 çıktı kese 10 mm çıktı 5 haftalık olduğu tespit edildi fakat doktor kesenin küçük olduğunu söyledi son adet tarihime göre 7 haftalık hamile olmam gerekiyor.Cumaya kadar bekleyip bebek gözükmez ise Kürtaj ile temizleyecek oldu sizde cumaya kadar gözükür mü?Geç döllenme olmuş olabilir mi?

Son adet tarihine göre hesaplamamak gerek pcos varsa geç döllenme olmuş olabilir, kese 20mm falan olduğunda bebek görülebiliyo. Ben de 5+4te gittiğimde henüz görünmüyodu mesela 7+2de gördük

Doktor cuma günü gel görmezsek kürtaj yaparız dedi ama geç görülürse boş yere kürtaj yaptırırsam diye korkuyorum.Cuma günü de erken gibi geldi gözükür mü bilmiyorum.

9 haftaya kadar duyulabilirmiş kalp atışı, yani bilmiyorum cuma günü görünmezse hemen kürtaj yapmayın bence başka doktora da görünün en azından

Doktor cuma günü gel görmezsek kürtaj yaparız dedi ama geç görülürse boş yere kürtaj yaptırırsam diye korkuyorum.Cuma günü de erken gibi geldi gözükür mü bilmiyorum.
Acelesİ neymiş doktorun öyle ya. Siz 1-2 hafta falan sonra başka doktora da muayene olun. Benim 5. Haftada sadece keseyi gördüler 1-2 hafta soruna gel bebeği de görürüz o zaman dedi dediği gibide oldu. Ben 2 hafta sonda yani 7 haftalıkken gittim bebekte göründü

Bana da çok hızlı geldi yani cuma gününe kadar 5 gün var normalde böyle durumlarda 1/2 hafta süre biçiyorlar diye biliyorum ama erken davranıp yaşayan bebeğimi öldürmek de istemiyorum fazla bekletip sağlığımında tehlikeye girmesinden korkuyorum

Yani doktor değilim haddime değil bilmiş bilmiş konuşmak ama bu kadar erken neden kürtajdan bahseder onu anlamadım.muhakkak açıklaması vardır. Ama benimde böyle oldu ben nasıl kesede bebek yokmuş diye panikleyip üzülünce, tabi kürtaj vs konusu geçmedi haftan erken daha görünmemesi çok normal demişti, 9 haftaya kadar kalp atışı duyulmayan bebekler var panikleme hemen demişti bana hatta.

Ne güzel benim ki betaya bakmadan nerdeyse bugün alcaktı dedi missed gebelik(kaçınılmış düşük)dedi direk canımı çok sıktı

Ne güzel benim ki betaya bakmadan nerdeyse bugün alcaktı dedi missed gebelik(kaçınılmış düşük)dedi direk canımı çok sıktı
İnşallah hakkınızda hayırlısı nasıl olacak ise o şekilde sonuçlansın durumunuz. Olumsuz bir durum olsa bile üzülmeyin önce sizin sağlığınız iyi olacak ki sağlıklı vücutta tutunsun bebek. Hayırlı haberiniz çıksın inşallah. İyi akşamlar

Amin inşallah, teşekkür ederim.

Pco hastalarinda adet dönemine göre hesaplanmaz , pco hastasi olarak kendimden biliyorum . son adet dönemine göre 12 haftalik olmam gerekirken benimki 8 haftalik görünüyordu . bizim yumurtlama olayimiz normal kadinlar gibi degil. olaki yalanci gebelik yasasiniz bile vücudunuz bunu temizlemek icin atmaya calisir keseyi. herhangi bir kanamaniz baslamadiktan sonra kürtaj olmayin.

Bende o şekilde düşünüyorum ama doktoruma kalsa bugün alcaktı neredeyse.Hiçbir kanamam, şiddetli ağrım hiçbir şeyim yok aksine gebelik belirtilerim var bulantı,beyaz akıntı,hafif kasık ağrısı

vücuduna güven , emin ol yolunda gitmeyen birsey oldugunda bunu hissedeceksin ve bence doktorunuda kesinlikle degistirmelisin , doktorluktan ziyade kasaplik yapmak ister gibi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…