Kendisine ilgisi olan kadınla samimi fotoğraf çekinen erkek

yorgunargin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2016
25
10
32
Merhaba arkadaşlar. Bu başlığa yazıyorum umarım doğru yerdeyimdir. İlk mesajım bu.

5 senelik aşkla emekle başlayan bir ilişkim var.
Bana çok desteği olan emeğini esirgemeyen güzel bir insan. Ben de o bana yardımcı oluyor diye değil ,kendim de sevdiğim için hep destek olmaya çalıştım.

Ben hala öğrenciyim, o başka bir ilde çalışıyor(çalıştığı sektörü söylemeyeyim olayı bundan bağımsız değerlendirelim ifşa da olaması açısından) Yoğun çalışıyor. Sık konuşamıyoruz çünkü ortama adaptasyon süreci vs derken zor günler geçiriyor, ona çok yüklenmemem gerektiğini düşünüyorum.

Lakin birkaç hafta önce ona ilgisi olan bir hanımdan söz etti. Hatta olayı biraz geyiğe vurduk. Erkek arkadaşıma yemek yapıp getiriyor, sürekli ilgi gösteriyor, hatta olayı abartıp flashlı cep telefonu kamerası ile fotoğrafını çekiyor. Erkek arkadaşım bu hoş olmaz diyince ikisi fotoğraf çekiniyorlar. Ben de sakin durmaya çalışıp sen dikkat et bu kadına sana yaklaşıp öpmeye falan kalkarsa tokalaşmaya çevir diyerek olayı kapattım ( Saf bir insan değilim fakat düşünmeden tepki vermemeye çalışırım) İş yerindekiler de bu ilgiyi farkedince erkek arkadaşım benim başım bağlı diyerek fotoğrafımı vs göstermiş ordaki hanımlara. Bunu da ekleyeyim.

Bu kadın abartıp erkek arkadaşımın annesine kendini göstermeye vs çalışmış fakat erkek arkadaşımın annesi ile aramız iyi ve akıllı bir insan kendisi. O yüzden iplememiş tabi.

Erkek arkadaşım gerçekten bu kadının ilgisinin fazlalaştığını söyledi, haftaya gidiyor diye ekledi. (Kadının elektriği benim anladığım cinselliğe kadar gidebilecek bir elektrik-yaşadığım yere gel ben seni dinlendiririm diyormuş...)

Yine takılmamaya çalıştım.

Fakat bugün erkek arkadaşımla konuştum, o kadının bugün gittiğini, toplu fotoğraf çekindiklerini söyledi. Telefonu kapatınca atarım dedi. Attı da. Erkek arkadaşım, kız, diğer çalışanlar, sorun yok.

Bu attığımı çok kıskanıcan dedi. At bakıyım ne diyosun anlamadım dedim

Bir selfie attı. İnternet yavaş diye bulanık geliyor foto yavaş yavaş tam yüklenmedi. O arada ben de maşşallah başı da omzuna yakın vs espri yaptım ( tam anlamadım da mesafeyi)

Fotoğraf yüklendi. Olay şu.
Kafa kafayalar neredeyse, kızın eli erkek arkadaşımın göğsünde(!) erkek arkadaşımın eli anladığım kadarıyla kızın belinde(!) ve erkek arkadaşım felaket mutlu.

Bir saat falan dondum kaldım. Çok yakışmışsınız, Allah mutlu etsin dedim.
Cevabı 'Kıskandın mı minnoş' türevi bir şey oldu.
O kadar tripsiz bir insan olmaya çalışmışım ki yıllardır, o bunun kızma olduğunu bile anlamadı.
'Ben ciddiyim' dedim.
Sanırım mesajı görmedi.

Daha önce sosyal medyadaki kızların ondan hoşlanabileceğini ucu açık şeyler yazmaması gerektiği noktasında sık tartışmalarımız olmuştu. ''Ben seni seviyorum. Birileri benden hoşlanabilir. Ben aldatmıyorum ya. Bak Twitterda vs tüm konuşmalarım açık meydanda iş çevirmiyorum'' diyip kendini savunmuştu. Fakat gerçekten üslubu karşısındaki kızlara bir nevi ümit veriyordu. Telefonlaşıp, buluşmasa da bu bir nevi flörttü ( Tabi ki bilemeyiz aldattı mı aldatmadı mı ama ben olayı anlatıyorum) Daha sonra hesabını kapatmıştı ( 3 sene boyunca belli aralıklarla bu sebeple kavga çıkmıştı)

Özet: Ben o fotografta uygar iki insanın bi anı olsun diye çektiği bi fotoğraf görmedim,sanki eski erkek arkadaşımla yeni sevgilisi sarılmış da ben uzaktan izliyorum gibi bir his yaşadım...

Kadın gitti. Telefonu, sosyal medya hesabı var mı bilemeyeceğim. Sözde sorun yok. Ama ben ruhen aldatılmış hissediyorum. Yılların birikintisi de olabilir. Erkeklerin, ben istemediğim sürece bir şey olmaz ama kızlar benden hoşlansın egosundan nefret ediyorum. Tutun ki biriyle birlikte olmasa bile, tutun ki öpmese bile, o fotograftaki yakınlığı farkedip mesafe koyamayacak bir adam beni aldatmış değil midir?

Bu fotoyu bana o atıyor. Belki bu yüzü anlayışlı olarak ona ben verdim. Doğal bir şey gibi atıyor. Şu an net bitti demektense hatasını gerçekten anlasın istiyorum. Bu tam nasıl olur bilmiyorum.Ama düşünmekten, üzülmekten çok yoruldum.

Olayla ilgili her deneyime, fikre, tespite açığım. Şimdiden teşekkür ederim...

merhaba

"belki bu yüzü anlayışlı olarak ona ben verdim". böyle bir şey yok öncelikle. karşınızdaki adam yaşını başını almış koskoca bir adam. bu adamın sınırlarını kendisinin bilmesi gerek, siz tripsiz ve kıskanç olmayan bir kadın olduğunuz için ona yüz vermiş olmazsınız. normali bu zaten

aldatma dersek büyük bir itham olur diye düşünüyorum. sizden gizli saklı iş çevirmemiş çünkü (her şeyin bu fotoğrafla sınırlı kaldığını varsayıyorum)

büyük ihtimalle egosunun okşanması hoşuna gitti. başkalarından ilgi görmek hoşuna gitti. bu yüzden devam ettirdi. size bu fotoğrafı da biraz kıskanmanızı isteyerek atmış olabilir. "yok öyle kıskandırma triplerine girmez" demeyin. ara sıra olur böyle şeyler. biraz kıskanın, başkaları tarafından da arzulandığını ve ilgi gördüğünü bilin istemiştir. bir nevi ego tatmini yine.

ayrılmaya gelince, ben böyle tek bir olay yaşasam ayrılmazdım diye düşünüyorum.
fakaaaaat bu işin öncesi de var baksanıza. yıllarca twitterda kızlara olan yakınlığından dolayı tartışmışsınız.

belli ki adamın bu konuda bi sıkıntısı var. ya sınırları bilmiyor ya da bilse de uygulamak istemiyor. biraz egoist mi acaba? sürekli ilgi hissetmek, beğenilmek istiyormuş gibi.

bu fotoğraf bir kerelik olmuş bir şey değil sonuçta. mesafe koyma problemi yıllardır varmış. bunu çözmeniz gerekli. çözemezseniz zaten bir yerde ipleriniz kopar, bence

Çevremde bile duymadığım kadar mantıklı yorumunuz için teşekkür ederim.. Daha sakin bakabilmemi sağladınız. Tabi ki diğer bakış açılarına da açığım.

arkadasa katılıyorum ilerde yıne aynı tarz bişi yapsa yıne katlanabılıcekmısınız. huzur onemlı kafa rahatlıgı onemldır bı ılıskıde

merhaba

"belki bu yüzü anlayışlı olarak ona ben verdim". böyle bir şey yok öncelikle. karşınızdaki adam yaşını başını almış koskoca bir adam. bu adamın sınırlarını kendisinin bilmesi gerek, siz tripsiz ve kıskanç olmayan bir kadın olduğunuz için ona yüz vermiş olmazsınız. normali bu zaten

aldatma dersek büyük bir itham olur diye düşünüyorum. sizden gizli saklı iş çevirmemiş çünkü (her şeyin bu fotoğrafla sınırlı kaldığını varsayıyorum)

büyük ihtimalle egosunun okşanması hoşuna gitti. başkalarından ilgi görmek hoşuna gitti. bu yüzden devam ettirdi. size bu fotoğrafı da biraz kıskanmanızı isteyerek atmış olabilir. "yok öyle kıskandırma triplerine girmez" demeyin. ara sıra olur böyle şeyler. biraz kıskanın, başkaları tarafından da arzulandığını ve ilgi gördüğünü bilin istemiştir. bir nevi ego tatmini yine.

ayrılmaya gelince, ben böyle tek bir olay yaşasam ayrılmazdım diye düşünüyorum.
fakaaaaat bu işin öncesi de var baksanıza. yıllarca twitterda kızlara olan yakınlığından dolayı tartışmışsınız.

belli ki adamın bu konuda bi sıkıntısı var. ya sınırları bilmiyor ya da bilse de uygulamak istemiyor. biraz egoist mi acaba? sürekli ilgi hissetmek, beğenilmek istiyormuş gibi.

bu fotoğraf bir kerelik olmuş bir şey değil sonuçta. mesafe koyma problemi yıllardır varmış. bunu çözmeniz gerekli. çözemezseniz zaten bir yerde ipleriniz kopar, bence

Kendisiyle yıllardır
1)Olgunca konuşma
2) sinirinden ağlayarak konuşma

vs gibi birçok konuşma stilini denedim.

Bu olay bu samimiyet beni yaralıyor desem: Seni aldatmadım, zaten sana fotoğrafı ben attım, kız gitti,sen olay çıkmasına bahaneye bakıyosun diyip yavuz hırsızı oynar biliyorum.

Hiç aramayayım, o arayınca da bir süre açmayayım diyorum. Vay niye açmıyosun diye trip atar ayrılırsa amenna. Eğer çemkirirse ben bitiririm zaten. Tek ümidim gerçekten benim mesafemden hatasını anlaması.

Lütfen tokalaşmadan öteye gitme diye rica etmenize rağmen elini kadının beline koyup sarılarak fotoğraf çektirmiş ve pişkin pişkin atıyor. Zaten flörtöz bir tip erkek arkadaşınız, kadından da aynı elektriği almış. Kadın eve bile çağırmış üstü kapalı. Çok sakin geldiniz bana geniş çerçeveye bakınca...

Lütfen tokalaşmadan öteye gitme diye rica etmenize rağmen elini kadının beline koyup sarılarak fotoğraf çektirmiş ve pişkin pişkin atıyor. Zaten flörtöz bir tip erkek arkadaşınız, kadından da aynı elektriği almış. Kadın eve bile çağırmış üstü kapalı. Çok sakin geldiniz bana geniş çerçeveye bakınca...

sanırım kendimi sakin tutmak için özel efor sarfediyorum, haklısınız. acı bi durum bence de
kadın başka bir yerde yaşıyor, erkek arkadaşım da oraya gitmedi sonuçta, ki erkek arkadaşımın annesi vs de durumu biliyor, iş arkadaşları da beni varlık olarak biliyor diye kendi kendimi telkin etmeye çalışsam da haklısınız.

bu fotoğraf benim ''tokalaşmadan ileri gitme'' dememden önce, kadın il dışına çıkmadan önce yani ''bugun fotoğraf çekindik beni tek çekmeye kalktı sil diyince beraber çekindik'' dediği fotoğraf aslında. Ama amiyane tabirle açık seçik ona yürüyen kişiyle kafa kafaya el göğüste pozu nasıl çekinebiliyor onu anlayamıyorum.

Bana zaten kadının gidişinden önce toplu anlattı olayı. Kız var,ilgisi var, fotoğraf çekindik diye. Basit ve komik bir şeymiş gibi. En son da kızın gidişini haber verdi işte.
Ne akla hizmetse o ilk selfieyi de attı son gün ''çok kıskanıcan asdfgh'' diyip cıvık bi gülüşle.
Hani özür dilerim ama olay şeye döndü. Bak yanımda taş gibi kız vardı, bende gözü vardı ben bunla bi iş pişirmedim hehe.(yani bence o fotodan bu anlam çıkıyor)

Cinsel olarak aldatmamak tek erdemmiş gibi davranmak, benim kırılacağımı düşünmemek, beni kaybetmekten korkmamak bence bu...

Bilmiyorum.

Olay bana da çok tuhaf geliyor emin olun...

Şuan ki durumunuz nedir?
Küs
Ayrı
Sevgili

Sanırım kendisi olayı idrak edemedi. Allah mutlu etsin dedim. Güldü. 3-4 saat ben bir dondum kaldım. Sonra dedim ki ''Ben ciddiyim'' (yani allah mutlu etsin hususunda ciddiyim) sabah bu arkadaşımız yine anlamamış olacak ki ''Ne ciddisi gibi len'' yazmış. Cevap vermedim. Son görülmemi, mavi tiki falan da kapadım su bardağı gibi odamda oturuyorum.

Sanırım kendisi olayı idrak edemedi. Allah mutlu etsin dedim. Güldü. 3-4 saat ben bir dondum kaldım. Sonra dedim ki ''Ben ciddiyim'' (yani allah mutlu etsin hususunda ciddiyim) sabah bu arkadaşımız yine anlamamış olacak ki ''Ne ciddisi gibi len'' yazmış. Cevap vermedim. Son görülmemi, mavi tiki falan da kapadım su bardağı gibi odamda oturuyorum.
Haklısın alttan alma
Mesafe koymayı öğrensin öğrenmeli öğrenecek
Herkes beni sevsin yok böyle bir dünya
Arama sorma konuşma
Hatasını anlasın anlamıyorsa ilerde daha çok üzüleceğini düşün ve ayrıl...

Merhaba. Önce başka konularda bir şeyler yazmak istiyorum.
Öğrenciyim demişsiniz ya, yazım şekliniz olsun, kendinizi ifade etme şekliniz olsun bunları görünce bir oh çektim. İki kelimeyi bir araya getirmek kenarda dursun ne zamandır bu kadar düzgün yazan kişi görmemiştim (buradaki samimi olduğum arkadaşlarım hariç). İçimde bir ümit ışığı yaktınız, teşekkür ederim.

Konunuza gelince, her insan beğenilmekten hoşlanır. Bazı erkekler daha da hoşlanır, egoları okşanır.
Aralarında bir durum olduğu ya da olacağı için öyle bir fotoğraf karesi çekildiğini düşünmüyorum. Veda ortamı içinde olmuş. Kaldı ki zaten sizden gizlisi saklısı yokmuş.

Ben olsam bundan sonrasına dikkat ederim. Kadının gittiği şehre iş ya da tatil gezisi olacak mı? Olursa görüşecekler mi? Kadın yapışkan haline devam edecek mi? Asıl önemli olanlar bunlar.

Kadın hala devam ederse (mesaj ya da cinsel içerikli fotoğraf atmak gibi), bana mesaj atın size bir yöntem yazarım.

Merhaba. Önce başka konularda bir şeyler yazmak istiyorum.
Öğrenciyim demişsiniz ya, yazım şekliniz olsun, kendinizi ifade etme şekliniz olsun bunları görünce bir oh çektim. İki kelimeyi bir araya getirmek kenarda dursun ne zamandır bu kadar düzgün yazan kişi görmemiştim (buradaki samimi olduğum arkadaşlarım hariç). İçimde bir ümit ışığı yaktınız, teşekkür ederim.

Konunuza gelince, her insan beğenilmekten hoşlanır. Bazı erkekler daha da hoşlanır, egoları okşanır.
Aralarında bir durum olduğu ya da olacağı için öyle bir fotoğraf karesi çekildiğini düşünmüyorum. Veda ortamı içinde olmuş. Kaldı ki zaten sizden gizlisi saklısı yokmuş.

Ben olsam bundan sonrasına dikkat ederim. Kadının gittiği şehre iş ya da tatil gezisi olacak mı? Olursa görüşecekler mi? Kadın yapışkan haline devam edecek mi? Asıl önemli olanlar bunlar.

Kadın hala devam ederse (mesaj ya da cinsel içerikli fotoğraf atmak gibi), bana mesaj atın size bir yöntem yazarım.

Öncelikle beni çok mutlu ettiniz, çok teşekkür ederim tüm güzel sözleriniz için.

Toplu gidiş anında değil de vedadan 2 hafta önce (olayı bana bile anlatmadığı dönemde) çekilen bir foto bu. Bana başta çekindik dediği. Gevşek bir insan değilim ama anlayışlı olmaya çalışırım. Fotoğraf çekindik diyince, gülümseyebilir, ellerini bağlayabilir, yan yana boş boş dikilebilir, hatta hadi abartayım kızın omzunu azıcık elini koyabilir. Ama bu seviye çok çiğ... Sanki erkek arkadaşım yeni sevgilisi ile fotoğraf atıyor gibi hissettim ilk gördüğümde.

Sosyal medyada kızı bulamadım (şifre vs yok bende öyle huylarım yoktur sadece takipçi, takip edilen listelerine baktım) kız telefonunu vs verdi mi bilmiyorum. Sormamın da bir anlamı yok gerçi. İş vs olarak kızın yaşadığı yerle hiçbir alakası yok ama bu o ilde erkek arkadaşımda net gözü olan ve hat çekilmemiş bir kızın var olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Ben 24 yaşındayım erkek arkadaşım 26. Onun ilk iş tecrübesi. Kendisinden hoşlanan, yaklaşan hanımlar hep olabilir. Ben de gecikmeli de olsa 1 seneye meslek sahibi olacağım inşallah bana yaklaşan insanlar da olabilir. Önemli olan sığ olmadan karşındakini uzaklaştırabilmek. Dünden beri şunu düşünüyorum. İlerde kucağımda bebeğimle tablette orayı burayı gezerken onun bir iş arkadaşı ile veya sivil 3.bir kişiyle benzer fotoğrafını görsem aynı sabır düzeyinde olabilecek miyim? Bunu bana söyleyerek vicdan rahatlatıp olayı legal hale getirmeye çalışıyor bence. 2 hata var. 1)fotoğraf çekinmesi 2)fotoğraf çekinip bana atabilmesi. Bu ikisini yapabilmesi için de gereken özgüveni kendisine verdiğim için kendime karşı çok kızgınım.
3.kişilerle ilgili samimiyet düzeyi konusunda bana netlikle gelmezse aşkımdan sevgimden bitap da düşsem ben bu ilişkiyi kaldıramıyorum. Ben onun kalbini ağrıtmamak için hep çabaladım. Önce kendime saygımdan sonra ona saygımdan. Ve benim kalbim artık çok ağrıyor.

Çok basit bir soru biliyorum ama böyle Facebook, İnstagram kapatma gibi yollara girmeli miyim? Çünkü bu köşeli jeton pek idrak edemiyor kırgınlığı vs...

Belki ona sandığınız gibi bir şeyler için özgüven vermediniz de, o kendisinin size "benim sevgilim yanlış bir harekette bulunmaz" güveni verdiğini düşünüyor.

Çok basit bir soru biliyorum ama böyle Facebook, İnstagram kapatma gibi yollara girmeli miyim? Çünkü bu köşeli jeton pek idrak edemiyor kırgınlığı vs...
Dolaylı yoldan, ima vs ile mesaj vermeye kalkmayın. Maalesef erkeklerin çoğunun kafası bunlara basmıyor. Direkt belli edin. Tavşan dağa küsmüş, dağın haberi yok olmasın. Hayır bir şey değil anlamaz, bu sefer siz anladı ama gönlümü almaya çalışmıyor diye gerilebilirsiniz.

Belki ona sandığınız gibi bir şeyler için özgüven vermediniz de, o kendisinin size "benim sevgilim yanlış bir harekette bulunmaz" güveni verdiğini düşünüyor.

işte ilişkide şu ana kadar en bağlı olduğu insan benmişim. olayı objektif bir ilişki anlayışı ile değil subjektif olarak kendini baz alarak değerlendiriyor. Hatta annesi ve halasının kızı bile beni haklı bulduğu anda bile ısrarcı olup yavuz hırsız tribi, ve ben seni seviyorum temasıyla beni bastırıyor. Haksızlık kabul ederek değil.

Dolaylı yoldan, ima vs ile mesaj vermeye kalkmayın. Maalesef erkeklerin çoğunun kafası bunlara basmıyor. Direkt belli edin. Tavşan dağa küsmüş, dağın haberi yok olmasın. Hayır bir şey değil anlamaz, bu sefer siz anladı ama gönlümü almaya çalışmıyor diye gerilebilirsiniz.
kırgınım, inciniyorum, bu bana kendimi değersiz hissettiriyor vs gibi her türlü şekilde yaklaştım kendisine ''ben dili'' mi kullanmadım, çözmeye mi çalışmadım... birçok şey. açık söylesem kırgınım diye veya bu şık değil diye cevabı emin olun üste çıkmak olacak hatta beni saçmalamakla, sorun uydurmakla suçlayacaktır...

Ben olsam okulda benden hoşlanan ama yüz vermediğim çocukla selfie çekinsem kizarmisin derim yani ciddi aynı sizin pozisyonda seni rahatsız etmezse bende çekinmek istiyorum derim tavrı ne olur ordan yurursunuz

Ben olsam okulda benden hoşlanan ama yüz vermediğim çocukla selfie çekinsem kizarmisin derim yani ciddi aynı sizin pozisyonda seni rahatsız etmezse bende çekinmek istiyorum derim tavrı ne olur ordan yurursunuz

daha örneği empati yapsın diye çok verdim. cevabı: sen kızsın oldu.
ne farkı var? diye sorduğumda ''ben ilgisi olan bir insanı itebilirim o iş bende biter '' gibi bir şeydi. bu mantaliteyi nasıl oturttu inanın ben de bilmiyorum. ama özet: bu teknik de yaramıyor.

X