Kendinizi ne kadar taniyorsunuz...

fatoceren

Guru
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2007
450
17
48
Kendimizin muhasabesini yapalimmi sevdiginiz huylariniz ,sevmediginiz huylariniz neler...yazalimmi ..belkide içsel terapi olur bize.

Kolay kolay inanmam hiç bir şeye. İnanmam gerekirken eminken bile inanmakta zorluk çekerim.
İlginç ve gıcık bir şey bence.

Susup susup sonra olmaması gereken zamanda birden parlama huyum, özellikle bu aralar sorun oluyor bana. Haklıyken haksız duruma düşüyorum çoğunlukla.
Birde aşırı kibar, mütevazi davranıyorum insanlara, karşılığını aynı şekilde göremiyorum, ezik duruma düşüyorum bir nevi. Şöyle daha rahat, tabiri caizse daha cool olmak isterdim, çağımız mütevazilik çağı değil çünki. Öyle oldun mu, "ezik, pasif" damgası yiyorsun. Ayyy daha çok sevmediğim huyum var aslında, yazmiyim, içim şişti ay.

Devamlı geçmişe takılı kalıyorum bunu sevmiyorum. Herşeyin olumsuzunu düşünüyorum güzel olacak diyemiyorum sıkıntı hep burda bunu aşmak istiyorum.

çok sadığımdır kimseye kötülük düşünmem fedakar ve duygusalım sakinim mantıklı düşünürüm bunlar iyi olan huylarım sevmediklerim çok takıntılıyım korkularım var bir türlü geçmeyen insanların ne düşündüğünü çok önemsiyorum korkular galiba garanticilikten oluyo herseyi garantiye almak istiyorum mükemmelliyetçi taraflarım var bazen yalnızlıktanda korkuyorum rahatıma düşkünüm erteleme huyum var

şu hayatta en iyi yaptığım şeylerden biri kendimi çok iyi tanımam :) çoğu şeyi bunun sayesinde rayına oturtmuşumdur

sevmediğim huylarım
-her yerde güleryüzlü olmam ciddi olunması gerekn yerde olamıyorum yada oalmıyomuşum gibi geliyo
-herşeye hemen inanmam ( hastanede şizofren bi abinin anlattıklarına bile inanandım şizofren olduğunu bilmiyodum tabi uçuk şeylerdi ama elimde diil sanki herkes doğru söylüyor ve doğru yapıyo gibi hemen inanaıyorum)
-sakarım ve inanılmaz derecede unutkanım
-sazanım bişey olunca eskiden hemen atlıyodum şimdi bes sanıye düşünüyorum çinden çıkamazsan ben sana haber veririm biraz düşinim diyorum
-irademe çok sahip diilim hayatta genel anlamda para harcama olsun kilo verme olsun bu konuda kendimle çok büyük mücadeleler yapmam gerekiyor
-rahat bi insanım bu özelliğimi aslında sevdiklerime yazabilirdim ama başıma çok iş açıyo ... uyumak konusunda ( diyelimki cam siliyorum uykum gelirse gider yatarım kalkınca yaparım)
-bazen gereksiz konuşabiliyorum
-bazen düşünmeden fazla para harcayabiliyorum
-laf sokmak konusunda,sokulan lafa cevap verme konusunda sıfırım hazır cevap olabilmeyi çok isterdim ( buna şöyle bi çözüm buldum bana laf sokuldu diyelim ... ne dediğinizi / dediğini anlayamadım açıklarmısın diyorum)
-konuşurken hızlı konuşuyorum
-sevmediğim insana karşı hemen belli ediyorum kendimi hiç politik olamıyorum
-geçmişteki olayları düşünüp veremediğim cevapları yada yapamadıklarımı kendimi ikna edene kadar yapmışım gibi hayal ediyorum
-bazı şeylere takıntılıyım evde askılar tek yöne bakcak,çatallar ust uste durcak,yatak ortusu yada carsaf dumdux olcak vs. bunu sevmıyorum cunku takıyorum rahat edemiyorum onun duzgun olduğuna ıkna olana kadar ıcım rahat etmıyo titiz diilm ama
yapılan uyanıklıkları,kullanılmak istenmemi sonradan anlıyorum uyanık diilim sanırım
arada motive olmak için pohpohlanmayı seviyo olabilirim:)
bazen az miktarda dedikodu da seviyo olabilirim
sorunları pek kafaya takmam(şu hayatta ne sorunlar var diye düşünüyorum bi şekilde çözülür problem çözümüyle birlikte gelir)
-tüylü hayvan fobim var . bi köpekle koşabilmeyi elimle besleyebilmeyi sarılabilmeyi çok isterdim ama bu huyumu yenemiyorum

sevdiğim huylarım
-kendimi çok seviyorum ve kendimle başbaşa kalmak çok hoşuma gidiyo
-huysuz.negatif.sinirli.dırdırcı insanlardan hiç hoşlanmam ve yanlarında mecbur olduğum için hiç kalmam hemen ortam değiştiririm tahammül etmek için kendimi zorlamam(iş arkadaşım sayesinde öğrendim bunu)
-hayatımla ilgili kararları hep kendimi veririm . yanlışda olsa benim yanlışım derim fikiri alırım evet başkasının doğrusunu yaşamkatansa kendi yanlışımı yaşamayı tercih ederim
-içimdeki merhamet duygusunu çok seviyorum ve onu beslemeye çalışıyorum affediciyim kolay affederim bazen kolay olmaz ama bana karşı yapılan kötülükleri kolay kolay hatırlamam
-eşyaya hiç kıymet vermem ... bana hizmet etmesi gerekn bi nesnenin kaza sonucu kulanım sonucu aşınması kırılması beni üzmez..... bunun için oğluma eşime şimdiye kadar hiç bişe dememişimdir vadesi doldu diye düşünürüm
-hoşlanmadığım insanları yada hoşuma gitmeyen huyları davranışları olan yada bana negatif yansıyan insanalrı hayatımdan kolay çıkarırım aslında bundan birazda rahatsısızım ama genel anlamda seviyorum
-yapılan iyliği unutmam
-birinin beni hayatında artık istememsini ona herhangi bi huyum yada hareketimle negatif enerji yüklediğim için artık görüşmek istememesini olgunlukla karşılarım
-başladığım bi işi geçde olsa güçde ols bitiririm
-haddimi bilirim nerde durmam gerektiğini
-keyif yapmayı çok severim(hayattaki en değerli misafir benim diye düşünüyorum beyaz masa örtüsünü misafire saklamam ,misafir odası yapmadım en güzel en değerli şeyleri kendim de kullanıyorum eskiyince yerine yenisini alıyorum
-hayattan zevk alıyorum
-hayalimdeki hayattayım tamda yaşamak istediğim gibi yaşıyorum çok para sevmiyorum istediklerimi alabilcek kadar olsun yeter ki onuda kazanıyorum, mutluyum:)
-borcuma deli gibi sadığım ödeyene kadar bana batar durur

ya hep ya hiç kuralına göre yaşadığımı biraz geç farkettim ama hayatımdaki herşey öyle
ya çok temizlik yaparım ya hiç yapmam salarım , ya oturup deli gibi günlerce kitap okurum yada ayda bi kitabı zor bıtırırım ya çıkıp sureklı gezerim yada bi hafta eve kapanıp hiç çıkmam yaçok sağlıklı beslenirim ya sağlıksız beslnemenın dibine vururum ya hi,ç para harcamam ya çok para harcarım pek ortam yok şu hayatta bu özelliğimi svdiğime yada sevmediğime yazamadım ikisinede uymuyor çünkü :)

sevmediğim huyum takıntılı biri olmam, ki bu hamilelikte inanılmaz ilerledi önceden arada bir bazı şeylere takardım. o bana bunu dedi şu bana neden şöyle davrandı, böle dedim ama acaba alındı mı diye diye kafayı yedim. doğursam da kurtulsam ya

X