kendinizi gerçekleştirmek- tüm engellere rağmen

hayatınızdaki insanlara bir bakın: size gerçekten bir faydaları oldu mu? faydaylşa birlikte zararları da olmuş mu ?? hangisi daha ağır ? kârda mısınız zararda mı ?? bunları bir ölçün biçin ve size değer vermeyen insanlar için hayatınınızı heba etmekten vazgeçip kendinize odaklanın artık

hadi hemen şimdi

Benim için takip edilesi bir konu olmuş..Itici güc denen şeye çok ihtiyacım var.Nasil bir yol izlemem gerektigi konusunda bazen kararsiz kaliyorum.Şuan kalkıp harekete geçmeliyim galiba.Miskinligi birakmali ilk adim olarak.

Benim için takip edilesi bir konu olmuş..Itici güc denen şeye çok ihtiyacım var.Nasil bir yol izlemem gerektigi konusunda bazen kararsiz kaliyorum.Şuan kalkıp harekete geçmeliyim galiba.Miskinligi birakmali ilk adim olarak.
harikasınız herkesin hayatındaki zorlukları aştığı bir yerler olmuştur birşeyleri ittiği; bir iki engeli yıktığı; hakkını aradığı; sebat ettiği... benim davetim bu yönde hepimiz birşeyler yazarsak herkese ilham oluruz

Bir derdimi burada da paylaşmak istiyorum :)
Değişim için çabalamaya başladım ama başaran varsa tacizleri unutup nasıl bir erkeğe güvenebileceğimi bilmiyorum. Şu ana kadar benden 30 yaşında büyük biri olsun yaşıtım olsun yaşadım mı asla unutamıyorum. Bu yüzden birinden hoşlanmaya başlasam hemen kendime gelip reddediyorum. Önerisi olan var mı ?

Bir derdimi burada da paylaşmak istiyorum :)
Değişim için çabalamaya başladım ama başaran varsa tacizleri unutup nasıl bir erkeğe güvenebileceğimi bilmiyorum. Şu ana kadar benden 30 yaşında büyük biri olsun yaşıtım olsun yaşadım mı asla unutamıyorum. Bu yüzden birinden hoşlanmaya başlasam hemen kendime gelip reddediyorum. Önerisi olan var mı ?
taciz derken ? konu kayıyor şu anda ama hayırlısı bakalım :KK51:

taciz derken ? konu kayıyor şu anda ama hayırlısı bakalım :KK51:
Yani şey demek istedim:KK23:
Hayallerim var uğraşıyorum ama güven sorunum var ve nedenlerin başında bu olaylar geliyor. Bunları atlatan var mı diye merak etmiştim. Konu çok kayacak gibi :) kendi konuma yazarım
:KK22::KK22:

Hayallerim var uğraşıyorum ama güven sorunum var ve nedenlerin başında bu olaylar geliyor. Bunları atlatan var mı diye merak etmiştim. Konu çok kayacak gibi :) kendi konuma yazarım
yok yaa yaz salla gitsin... bilmiyorum buda bir sorun aslında kiminin erkeklere kiminin kendine kiminin allaha a kiminin hayata güven sorunu var bilmem ki nasıl çözülür??

Taciz meselesi neredeyse toplumun %90 unda varmış ve ne yazik ki %95 i de aile içi oluyormuş.yani 1. 2. Vs derece akraba..dolayısıyla kendini asla yalnız hissetme ve çekinecek birşeyde yok..tacizi atlatmanın hiç kolay olmadığını terapistim söylemişti.tek yolu terapi almak.Bir süre düzenli terapiyle çok rahat atlatırsın

Taciz meselesi neredeyse toplumun %90 unda varmış ve ne yazik ki %95 i de aile içi oluyormuş.yani 1. 2. Vs derece akraba..dolayısıyla kendini asla yalnız hissetme ve çekinecek birşeyde yok..tacizi atlatmanın hiç kolay olmadığını terapistim söylemişti.tek yolu terapi almak.Bir süre düzenli terapiyle çok rahat atlatırsın
Terapi cok onemli hep diyorum para ile cok isi olmayan yasli gormus gecirmis bir terapist.... Kesinlikle bir insanin hayatta kendine yapabilecegi en buyuk iyilik ve yatirim....

Hepimiz cok şeyler yasiyoruz toplarlanamadigin yerde tekkk yapman gereken sey terapist.

Terapi cok onemli hep diyorum para ile cok isi olmayan yasli gormus gecirmis bir terapist.... Kesinlikle bir insanin hayatta kendine yapabilecegi en buyuk iyilik ve yatirim....

Hepimiz cok şeyler yasiyoruz toplarlanamadigin yerde tekkk yapman gereken sey terapist.

Bu sözünün altına imzamı atarım.29 yaşındayım ve hayatta kendime yaptığım en büyük yatırım ve iyilik 27 yaşında başladığım şimdiyse birkaç ayda bir gittiğim terapimdir.Ben meğerse hiç yaşamıyormuşum,nefes alıp veriyormuşum..hem yüklerinizden kurtuluyorsunuz,hem kendinizi keşfediyorsunuz hem de hayata bakış açınız değişiyor..

merhabalar pembe_pirenses pembe_pirenses

Yazdıkların inan bana çok ilham oldu ...

21 yaşında hayattan bezmiş . birçok sıkıntı yaşamış bana .

üniversite okuduğu capcanlı olması gerrektiği halde solmuş bezmiş bana ...

egeer musaaden olursa bundan sonra burdA çok bulunacağım topiğinin devamlı takipçisi olacağım :)

başarıyla kal :p:KK31:

merhabalar pembe_pirenses pembe_pirenses

Yazdıkların inan bana çok ilham oldu ...

21 yaşında hayattan bezmiş . birçok sıkıntı yaşamış bana .

üniversite okuduğu capcanlı olması gerrektiği halde solmuş bezmiş bana ...

egeer musaaden olursa bundan sonra burdA çok bulunacağım topiğinin devamlı takipçisi olacağım :)

başarıyla kal :p:KK31:
Ne kadar sevindim bilemezsin basimla birlikte hosgeldin konuma yazmaya sevam edecegim sen de yaz buraya... Orn univwraitw kazanirken ... Havandan kazanmamissindir ornegin... Neler yaptin nasil dayan s in nasil direndin bazi tersliklere (eger olduysa tabii )... Sen de sevgiyle selamla kal...

Bu sözünün altına imzamı atarım.29 yaşındayım ve hayatta kendime yaptığım en büyük yatırım ve iyilik 27 yaşında başladığım şimdiyse birkaç ayda bir gittiğim terapimdir.Ben meğerse hiç yaşamıyormuşum,nefes alıp veriyormuşum..hem yüklerinizden kurtuluyorsunuz,hem kendinizi keşfediyorsunuz hem de hayata bakış açınız değişiyor..
Kesinlikle katiliyorum yani iki ayakkabim olmasa da olur ama islerim yolunda gitson ben kendimi iyi hisswdeyim zihnim dimagim dingim ve acik olsun dunyalara bedel

Ne kadar sevindim bilemezsin basimla birlikte hosgeldin konuma yazmaya sevam edecegim sen de yaz buraya... Orn univwraitw kazanirken ... Havandan kazanmamissindir ornegin... Neler yaptin nasil dayan s in nasil direndin bazi tersliklere (eger olduysa tabii )... Sen de sevgiyle selamla kal...

En yakın final döneminden başlamak istiyorum . Ağır bir kan enfeksiyonu yaşadım aralık ayında 2- 3 günüm hastanede geçti sonrasında ise sürekli ama sürekli -Affınıza sığınarak- istifra ediyordum .

Bir yanda toparlamam gereken derslerim alttan kalırssa annemin yaşayacağı üzüntü , bir yanda kemiklerimin her birine ama her birine bıçak saplanır gibi ağrılar yaşadığım gecelerde ben ağrıların acısından dolayı değil ağrılarım sebebiyle ve kolumdaki serum sebebiyle çalışamadığım derslerime ve "en nefret ettiğim duygu olan başarısızlık hissi"ni yaşama korkusuyla ağlıyordum .

4 tane final sınavına giremedim . Hastanede yatıyordum . Orda düşünüyorum diyorum ki taburcu olsam tamam eve gidip güzel bi duş alırım hemen yarınkı sınava yoğunlaşırım gece uyumam ne olacak çalışır tüm konuları bitiririm diyorum

. Hastaneden çıkınca serumdan kurtulunca eve geldim -İlahiyat okuyorum ben - Fıkıh ve Kuran sınavına deli gibi çalıştım . sonraki gün iki sınavdan da BB alarak geçtim .... Sağ salim odasında masasında günlerce çalışanın yapamadığını Allahın yardımyla ben yaptım ...

Rabbimin nimeti aslında başarı ..
Ama ben bu verdiği nimete , BAŞARI duygusuna aşığım ...........

Üniversite sınavı zamanı ...
tüm seneyi imkansız aşkımın peşinde dolanarak onun yolunda dedektiflik ederek geçirmişim ..
Dile kolay 8 ay bu yolda feda etmişim yaz tatilimle beraber :KK12:

Son 1 buçuk ay ... hesaplıyorum tamı tamına bir buçuk ay
Alllahım dedim ben ne yapacağım ..
Lise hayatım boyunca bana türlü türlü imkan sağlayan babam annemin yüzüne nasıl bakacağım ...
ben hayatımı burda mahvettim bitti herşey yetiştiremem dedim ...

sonra durdum .. Sen Bunu Başaracaksın dedim kendime .

Başaramasan dahi -ki hayat bu herşey olabilir-
"Kabeye bu yürüyüşle varamazsın sen ey Karınca , gücün yetmez diyenlere inat , Hiç Olmazsa Yolunda Ölürüm diyen karınca gibi ol dedim kendime ...
evet emek göster . Hele bi geceni gündüzüne kat , uykundan feragat et , eğlenceden gezip tozmaktan men et kendini bu yola baş koy hele bi .... Olmazsa Ben emek verdim Ama Rabbim daha hayırlısını verecek demek ki Bunu bana vermedi diyebil gönül rahatlığıyla ...

Önce plan belirledim ve Deli gibi çalışmaya başladım . Ders ders ilerlemeye karar verdim . Türkçeden başladım konu Sözcuk yapısı mesela . kısa maddeler halinde özet ve hemen ardından o konuyla ilgili 500-600-700 soru ... elimde ne kadar kaynak varsa ..:KK59: hem dersaneye gidip geliyorum hem evde çalışıyorum ..

bu şekilde Türkçe Tarih Coğrafya Felsefe Sosyoloji Psikoloji ve Bir matematik özürlüsü olarak 3-4 konu matematik bittti . bir buçuk ayda ... Şimdi düşünüyorum da şaka gibi ...

Netlerim o sürede 3 katına kadar çıktı . Zirvedeki netim sınav netimdi ... ve Hedefimi kazandım ..

Başarı duygusu gerçekten muhteşem bir şey ..
bir tadan bir daha bırakamaz bence :KK76:

hayatınızdaki insanlara bir bakın: size gerçekten bir faydaları oldu mu? faydaylşa birlikte zararları da olmuş mu ?? hangisi daha ağır ? kârda mısınız zararda mı ?? bunları bir ölçün biçin ve size değer vermeyen insanlar için hayatınınızı heba etmekten vazgeçip kendinize odaklanın artık

hadi hemen şimdi

inan tam benim durum ..
Hayatım boş boş insanlarla geçti lise boyunca ve üniv.dehazırlık sınıfını okurken ..
şimdi 1.sınıftayım ve şaka gibi ama 50 kişilik sınıfta yalnızca 1 kişi var muhabbet etttiğim derdimi anlattığım ..
ona da bağımlı değilim aslında . her dk haberleşmiyorum misal . yapışık arkadaşlık değil yani

Geri kalan arkadaşların çoğu benim okumama özgüvenime hocalara olan sevgime saygıma kem gözle bakarak destek olan kız gruplarından ibaretler gözümde ...

Kendimi beğenmiyorum ama değerlerimin farkındayım . Bu farkındalık beni ben istemeden gereksiz kişilerden uzak ediyo artık hamd olsun

Olumlu dusunce topigini de takip etmenizi tavsiye ederim...Sadece hedefinize odaklanmalisiniz,olacagina inanmalisiniz kosulsuz olarak.Hedefiniz gerceklestiginde o yasayacaginiz hissi hisseder,kalbiniz ve mantiginiz bir olur ve endiseleri cikartirsaniz goreceksiniz ki herkesin elleri kolllari dilleri baglanir;siz bile inanamazsaniz nasil olduguna.Ama bu sure icinde kendi icinize donmelisiniz,engeller buyukse ;aile kisitlamasi ve mobbing acisindan ozellikle.Hemen hemen her konuda deneyimim var ister ebevyn olsun,es olsun,ister kurum mudur-arkadas acisindan.Hepsinde de tuttu,yani normalde hayir diyecek insanlar neden olmasin olsun olsun dediler.Ama tabi detaylari var bu konularin iste.Yaptim oldudan ibaret degil.Ama hedefinizin ugrasmaya deger oldugunu dusunuyorsaniz,uygulamalari yapmak isterim derseniz mutlaka takilin tOpige.
hangi topik bu. ben o kadar çok musibetle savşatım ve hala da savaşıyorum ki gerçekten bana umut verecek birçok şeye ihtiyacım var.

Selam gönlü ve ışığı güzel olan kızlaaarrr,

Tüm resmi işlerimi tek tek hallediyorum hep yenileri çıkıyor. 3 gündür sokaklardayım evimde yapılması gereken tadilatlar, aranıp sorulması gereken kişiler, devlet dairesi işleri, sağlık işleri, alınacaklar verilecekler ödenecekler hepsini hallediyorum ve artık kafamı ıvır zıvırla meşgul etmeyeceğim
yeni bir çalışma ve arına dönemine giriyorum:KK36:

bu arada stertan ağır bir rahatsızlığım olmuş bu bağlamda beni üzen herkese borazanla duyurup kendilerini benden kıymetli değilsiniz etiketi latında hayatımdan salam çıkartıyorum efenim...
gününüz aydın olsun

Selam gönlü ve ışığı güzel olan kızlaaarrr,

Tüm resmi işlerimi tek tek hallediyorum hep yenileri çıkıyor. 3 gündür sokaklardayım evimde yapılması gereken tadilatlar, aranıp sorulması gereken kişiler, devlet dairesi işleri, sağlık işleri, alınacaklar verilecekler ödenecekler hepsini hallediyorum ve artık kafamı ıvır zıvırla meşgul etmeyeceğim
yeni bir çalışma ve arına dönemine giriyorum:KK36:

bu arada stertan ağır bir rahatsızlığım olmuş bu bağlamda beni üzen herkese borazanla duyurup kendilerini benden kıymetli değilsiniz etiketi latında hayatımdan salam çıkartıyorum efenim...
gününüz aydın olsun

Oo çok güzel .
Vakit olunca konuşalım mi hedeflerimz neler

X