KENDİNE BAK KÖTÜ GIYINIYORSUN

Kendinize ozgu bi tarz olusturabilirsiniz illa taki sık gostermez ki. Instagrmda tesetturlu kizlarin tarzini cok begeniyorum ben. Gercekten cok sıklar. Instagrma dadanin bence. Bi basortu baglama modeli bile insani cok degistiriyo.

Ya evet son zamanlarda tesettür bir de büyük beden giyim o kadar güzel ki...

Değişmek istiyorum bunun için buraya konu açtım çünkü hepimiz kadiniz ve bana göstereceğiniz yolu dikkatle izlemeye ve dikkate almaya hazırım
Nerden baslamaliyim .

Öncelikle öz bakımından başla, tesettürlü de olsan saçına biçim ver, ellerine bakım yap, ayaklarına pedikür yaptır
Ev içinde giymek için günlük taylar ve tunikler alabilirsin, çok uygun fiyatlara var her yerde
Konu komşuya ya da alış verişe giderken şık bir eşarp, pantalon-tunik kullanabilirsin, dışarıya çıkarken sade şık bir kaşe kaban kullanabilirsin. Bu sene çok güzel triko elbiseler var fiyatları da çok uygun. Yada kalın çok şık hırkalar var hani komşuya falan giderken üzerine almak için. Takı alerji yapıyor ise cam boncuktan ya da ahşaptan çok güzel takılar var öyle bir şeyler alabilirsin.
Yani sen istersen çözüm çok =)

Başkasi anlatsa belki bende sizin gibi anlamazdim ama insan yaşayınca eleştiri alınca ister istemez üzülüyor başınıza umarım böyle bir durum gelmez ama kadın kadını anlamalı bence .
Ben sizi anlıyorum. Fakat diorum kiii bunun için üzülmeye ağlamaya değmez. Tarz sahibi olmak için yol gösterilmesi saçma zaten. paran varsa eski kıyafetler gider yerine yenileri gelir. önceden de giyiniodum diosun. eee sorun ne? maddi durumun düzeldiyse alırsın yenisini. burda yardım edilecek bi konu göremedim ben. ve yazıyı öyle bir yazmışsınız ki... Neyse yine sölüorum Allah başka dert vermesin. Ben sizi anlamadım diğer kadınlar anlar:super:

Bir şey söylemenin bin bir tane yolu var. Kusura bakma ama komşun hödükmüş resmen.İyi kalpli diyorsun. İyi kalpli hödük.

Ben katılmıyorum bazen insanları kendine getirmek için böyle söylemek gerekebiliyor. Belki kaç kişi arkasından konuştu yüzüne güldü, komşu rahatsız oldu kimbilir. Benim bazı arkadaşlarım mesela leke olmuştur bluzum görür söylemez benim öyle kötü görünmem hoşlarına gider anlatabildim mi yani ben komşuyu haklı buluyorum kimse kusura bakmasın.

Dost acı söyler, bazen.

Öncelikle öz bakımından başla, tesettürlü de olsan saçına biçim ver, ellerine bakım yap, ayaklarına pedikür yaptır
Ev içinde giymek için günlük taylar ve tunikler alabilirsin, çok uygun fiyatlara var her yerde
Konu komşuya ya da alış verişe giderken şık bir eşarp, pantalon-tunik kullanabilirsin, dışarıya çıkarken sade şık bir kaşe kaban kullanabilirsin. Bu sene çok güzel triko elbiseler var fiyatları da çok uygun. Yada kalın çok şık hırkalar var hani komşuya falan giderken üzerine almak için. Takı alerji yapıyor ise cam boncuktan ya da ahşaptan çok güzel takılar var öyle bir şeyler alabilirsin.
Yani sen istersen çözüm çok =)
Çok mutlu oluyorum bana yol gösterildiğinde iyi ki varsınız .

Bunu size soyleyen 63 yasindaki ablanin ellerinden opuyorum, ne guzel demis, harbi kadin.
E uyanmissiniz madem, gencecik kadinsin, tak takistir giy giyistir. Illa aksesuara gerek bile yok, kiyafetlerin sik oldugunda uzerine bir nefis bros veya guzel bir sal/basortu bile yetiyor. hafif bi allik yanaklarina, veya kullaniyorsan guzel bir ruj..oh mis!

Bunu size soyleyen 63 yasindaki ablanin ellerinden opuyorum, ne guzel demis, harbi kadin.
E uyanmissiniz madem, gencecik kadinsin, tak takistir giy giyistir. Illa aksesuara gerek bile yok, kiyafetlerin sik oldugunda uzerine bir nefis bros veya guzel bir sal/basortu bile yetiyor. hafif bi allik yanaklarina, veya kullaniyorsan guzel bir ruj..oh mis!
Çok iyi geldi yazdiklariniz

Nur_4646 Nur_4646 bir de takı olarak illa altın gümüş yok ki, cam takılar var, doğal taşlar var, kuvars bileklikler mesela ben günlük hayatta kullanıyorum, kadifeden var var da var.
Kendim için sanırım uzun zaman oldu alışverişe çıkmayalı en yakın zamanda çıkmam gerektiğini daha iyi anladım takı çeşitlerini bile unutmuşum

Ben bazen bir elbisenin üstüne ne renk şal takacağıma ama karar veremiyorum o zaman görsellerde mesela tesettür lacivert elbise yazıyorum oradakilere bakıyorum onlar hangi renk kullanmış güzel duruyor mu diye.
Ya da kot gömlek almak istiyorum ama etekle olur mu diye düşünüyorum yine Google a yazıp bakıyorum nasıl kullanmışlar iyi duruyor mu diye.

Hanımefendi kadın kötülüğünüze konuşmamış ki, iyiliğinize konuşmuş

Elaleme para saçacağınıza giysi alın.

İlle de takı takmak zorunda değilsiniz ki. Şıklığın en önemli yeri ayakkabı + çanta. Onlar iyi kalite olsun 1 jean, 1 beyaz gömlekle bile klas olursunuz.

Tesettürlüyüm yazmışsınız, alın bir kolye takın bluzunuzun üstünden
Eşarbınız kalite olsun
Bluzunuz ipek, şifon vb kalite kumaş olsun

yeter. İlle de altın takmak zorunda değilsiniz şık olmak için. Hatta bana sorarsanız o koca koca bilezikler çok kötü duruyor. Tesettürlü kadınları altın iyice boğuyor. Hem çeşit çeşit kat kat kumaş, bir yandan sarı altın çok boğucu görünüyor.

Ya ben de tam tersiyim mesela yok düğün sünnet cart curt zaten katılamıyorum çoğuna para falan da vermek istemiyorum :KK70: Nedir bu yok ev görme yok şu bu annem de aynısı valla habire millete hediye peşinde ben evlendim 3 parça bişi bile gelmedi, borcam bile gelmedi düşünün :KK70: O kadar hediye kime neye halen anlayamadım.

Hanımefendi kadın kötülüğünüze konuşmamış ki, iyiliğinize konuşmuş

Elaleme para saçacağınıza giysi alın.

İlle de takı takmak zorunda değilsiniz ki. Şıklığın en önemli yeri ayakkabı + çanta. Onlar iyi kalite olsun 1 jean, 1 beyaz gömlekle bile klas olursunuz.

Tesettürlüyüm yazmışsınız, alın bir kolye takın bluzunuzun üstünden
Eşarbınız kalite olsun
Bluzunuz ipek, şifon vb kalite kumaş olsun

yeter. İlle de altın takmak zorunda değilsiniz şık olmak için. Hatta bana sorarsanız o koca koca bilezikler çok kötü duruyor.
Zaten koca koca bileziklerim yok sevmediğim için bozdurdum harcandı bitti . Zarif minik takıları seviyorum . Ama artık herşeyden uzak kalmışım sanırım sadece sevmekle bakıp başkalarına ozenmekle yetinmisim benim de olsun dememisim .bugün uyandirildim.

Aslinda pek yardimci olunacak birsey yok. Yarin hemen alisveris yapip bi ton kiyafet alma derim ben.
Kilo fazlaligin varsa ilk once kilo vermekle basla ise.
Saclarina bakim yap,
Kuafore git. Boya kesme islemi vesaire..
kendine bi hedef belirle mesela yaza kadar su kadar kilo verecem soyle kiyafet alacagim. Felan filan.
ablam benim acikti, hemde ne acik. Somra bi kapandi hala giydogini yakistirir kendine.
gokkusagi gibi giyinmez artik:-)
altina benimde alerjim var. Binde bir rastlanan birseymis ama beni buldu dugun cdlerimde taki bolumunu izleyemiyorum paso kasinmisim dugunden sonra birde kasinmaktan olusan yaralarla ugrastim:-)
yuzugu hic cikarmadim ben cok kasindi parmagim ama tuttum kendimi.
Hemen herseyi acil bekleme sabret. Ama guzellij kiyafetle olusan birsey degil. Evdeyken makyaj yapaabilirsin esine ozel. Yada yaz geliyor tayt sort askili bluz giyebilirsin misafir geldiginde hemen ustune tunik esarp bitti gitti. Sabret canim.

Ben bazen bir elbisenin üstüne ne renk şal takacağıma ama karar veremiyorum o zaman görsellerde mesela tesettür lacivert elbise yazıyorum oradakilere bakıyorum onlar hangi renk kullanmış güzel duruyor mu diye.
Ya da kot gömlek almak istiyorum ama etekle olur mu diye düşünüyorum yine Google a yazıp bakıyorum nasıl kullanmışlar iyi duruyor mu diye.

Bunu ben de çok yapıyorum atıyorum kırmızı etek nasıl giyilir yazıyorum harika fikir oluyor, renk uyumu vs için.

Ya ben de tam tersiyim mesela yok düğün sünnet cart curt zaten katılamıyorum çoğuna para falan da vermek istemiyorum :KK70: Nedir bu yok ev görme yok şu bu annem de aynısı valla habire millete hediye peşinde ben evlendim 3 parça bişi bile gelmedi, borcam bile gelmedi düşünün :KK70: O kadar hediye kime neye halen anlayamadım.
Annen oyleyken senin durumunda acı olmuş kimsenin bir şey getirmemesi .

Annen oyleyken senin durumunda acı olmuş kimsenin bir şey getirmemesi .

Valla parası ondan çıkıyor kendi bilir...Kime neye hediye yapacağını daha iyi anlar artık. Ki kendi kardeşleri bile annem kuzenime bilezik alırken bana yarım mı çeyrek mi ne takmış ben ilgilenmedim bile arada duydum, hiç sevmiyorum bu karşılıklı hediyeleşme olaylarını.

Ben giydigimi soyleyeyim etek üstüne boğazli badi üstüne yazma ama eski ve renkleri de soluk olduğu için mi göze batıyor yoksa başka şeyler mi giymeliyim . Tunik tarzı daha mi güzel gösterir ya aklım şaştı nasıl giyinecegimi bilmiyorum

Ablacım tesettür tipi uzun etek 18lik kızı bile nine gösteriyor. Uzun etek işini toptan geç bence. Yapacaksan da, kumaşı hafif bir şey olsun, rengi de. Misal etek açık hardal veya kiremit rengi stili bir şey olsun. Gömleğini de kırık beyaz, krem uçuş uçuş giy. Öbür türlü lacivert uzun etekle babaanneye dönersin.

X