kendimi feminen duruyomuş gibi hissedemiyorum

depressedgr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2024
18
1
19
Hepinize merhaba
Ben kendimi feminen duruyormuş gibi hissedemiyorum mesela bir ortama girdiğimde özellikle de sevgilimle iken kendimi diğer kızlardan daha çok maskülen davranıyormuş gibi hissediyorum. Sanki onlar çok cilveli çok feminen ama ben nedense o kadar feminen olamıyorum gibi hissediyorum sanki maskülen bir tavrım varmış gibi hissediyorum.

Çok feminen bir konuşmaya sahip değilim önceden zorbalığa uğradığım için kendimi savunmak amaçlı kaba konuşmayı tercih etmiştim bundan da açıkçası vazgeçemiyorum psikolojik bir şey ses tonum biraz kaba çıkıyor sanırım.

Bazen yüzümün bile bir erkeği andırdığını düşünüyorum uzun bir yüzüm var (sanırım bundan dolayı) kemerli bir burnum var, burnumu yaptırmak istemiyorum açıkçası. Siyah katlı uzun saçlarım, dolgun dudaklarım büyük badem gözlerim bile var ama yine de bazen kendimi erkeksi görünüyormuş gibi hissediyorum. Boyum 163 kilom 50 Diğer insanların beni öyle görmediğine çok eminim ama ben nedense böyle hissediyorum (kızlar öyle görüyo da olabilir?) bu arada bu konunun cinsiyet değiştirmekle ve erkek gibi hissetmekle bir ilgisi yok daha daha çok özgüvensizlik gibi.

Neleri değiştirebilirim kendimde? Nasıl yok edebilirim bunu?

Açıkçası sevgilim de gerçekten yakışıklı bir erkek, fakültedeki tüm kızlar onu severdi hocalar bile dile getirirdi dış görünüşünü o bana hep güzel olduğumu tatlı olduğumu söyler hep iltifat eder ama özgüvensiz biri olaraktan onun yanında çok yetersiz hissediyorum, hep ona yakışmadığımı düşünüyorum.

Sizce kendimi daha feminen ve özgüvenli hissedebilmek için neler yapmalıyım?

Hepinize merhaba
Ben kendimi feminen duruyormuş gibi hissedemiyorum mesela bir ortama girdiğimde özellikle de sevgilimle iken kendimi diğer kızlardan daha çok maskülen davranıyormuş gibi hissediyorum. Sanki onlar çok cilveli çok feminen ama ben nedense o kadar feminen olamıyorum gibi hissediyorum sanki maskülen bir tavrım varmış gibi hissediyorum.

Çok feminen bir konuşmaya sahip değilim önceden zorbalığa uğradığım için kendimi savunmak amaçlı kaba konuşmayı tercih etmiştim bundan da açıkçası vazgeçemiyorum psikolojik bir şey ses tonum biraz kaba çıkıyor sanırım.

Bazen yüzümün bile bir erkeği andırdığını düşünüyorum uzun bir yüzüm var (sanırım bundan dolayı) kemerli bir burnum var, burnumu yaptırmak istemiyorum açıkçası. Siyah katlı uzun saçlarım, dolgun dudaklarım büyük badem gözlerim bile var ama yine de bazen kendimi erkeksi görünüyormuş gibi hissediyorum. Boyum 163 kilom 50 Diğer insanların beni öyle görmediğine çok eminim ama ben nedense böyle hissediyorum bu arada bu konunun cinsiyet değiştirmekle ve erkek gibi hissetmekle bir ilgisi yok daha daha çok özgüvensizlik gibi.

Neleri değiştirebilirim kendimde? Nasıl yok edebilirim bunu?

Açıkçası sevgilim de gerçekten yakışıklı bir erkek, fakültedeki tüm kızlar onu severdi hocalar bile dile getirirdi dış görünüşünü o bana hep güzel olduğumu tatlı olduğumu söyler hep iltifat eder ama özgüvensiz biri olaraktan onun yanında çok yetersiz hissediyorum, hep ona yakışmadığımı düşünüyorum.

Sizce kendimi daha feminen ve özgüvenli hissedebilmek için neler yapmalıyım?
Kac yaşındasın caniko

Bu yaşlar tam da böyle hissetme yaşları kimisi bunu dile getirir kimisi içinde bastırır kiminin de bu tür konular umrunda olmaz , sen sürekli düşünen tarafsın aynaya geç ve de ki benim parmak izim bile bana özel ve eşsizse benim düşünecek bir şeyim yok demektir 🤣 unutma kendine değer ve saygı göstermezsen kimse göstermez dışarıda kesinlikle ezilip bükülme .

X