kendimi çok çaresiz hissediyorum

melek_ada

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2008
91
0
44
slm arkadaşlar ben 23 haftalık hamileyim herhalde her gününü ağlayarak geçirdim inanın elimde değil çok yanlızım çünkü etrafımdaki insanlar sadece beni üzmekle meşgul kimse benim hamile olduğumu hassas olduğumu daha titizlik göstermesi gerektiğini düşünmüyor aksine beni üzmek için elinden geleni yapıyo özelliklede eşim.elim kolu bağlı hiçbişey yapamıyorum çaresizlik okadar kötü bir durumki.ne çekip gidebiliyorum ne kalabiliyorum.üstelik sadece kendime değil bir günahsızada zarar veriyorum.ama inanın elimde değil.

kıyamam ben sana,güçlü ol.Bebeğini düşün,bak o bebeğe sahip olabilmek için yanıp tutuşan insanlar var,o kadar çok ki.Çok hassas bir dönemdesin ama eşin de dahil kimsenin davranışını kafana takma.Hobiler edin kendine,olumsuz şeyleri at beyninden.Bebeğini düşün.O da olumsuz etkilenmesin.öpüyorum.biz hep yanındayız unutma oldu mu?a.s.a.s.a.s.

evet cnm ablam sen üzme kendini o bebeğe sahip olmak için herşeyini vercek insanlar var çok doğru boşver herşey geçer:1hug:

canım üzme bu kadar kendini sen senle uğraşanları takma duymazlıktan gel sözlerini bak göreceksinki sen takmayınca sinirlenmediğinde onlarda senle uğraşmaktan vaz gececekler göreceksin canım bebeğini düşün onun için sağlıklı güclü kal canım kendine değişik hoşuna gidecek hobiler bul kafanı onlarla meşgul et Allah Yar vede yardımcın olsun canım sevgiler.

canım benim üzme kendini... ewet bazı eşler gerçekten hamileliği aldırmadan üzüyor... benim eşimde bebek istemiyodu ve Allah bize nasip etti 21 haftalık hamileyim... ama ilk 2.5 ay ev bana cehennem gibi geliyodu... eşim benle hiç konuşmuyodu durat asık oturuyodu yada evden gidiyodu... ve ben kayınvalidemlede aynı evde kalıyorum... o kadar zordu ki benim için... ama Allah'ım nasıl bi lütuf gösterdi bilmiyorum cinsiyeti belli oldu doktor erkek dedi ondan sonra biraz düzeldi eşim... şimdi eskisi gibi değil çok şükür inşallah seninkide tez zamanda düzelir canım benim sana ne kadar haksızlık yaptığını anlar.. kendine ve bebişe ii baka.s.

kadınlar hamileleik döneminde dahada hassas oluyolar bizlerinde ilgilenilmediğini düşündüğümüz anlar fazlaca olmustur ama adamlarda napsın gunun 24 saati bizimlemi uğrasıcaklar bence takmamaya çalıs senınde evladın bak sen içindekiyle mutlu mesut yasamaya seven sever sevmeyen sevmez karşımızdaki insanlardan daha fazlasını istersek hep üzülen taraf oluruz bence

hepiniz çok sağolun insanın kendini yanlız hissetmesi çok kötü.helede benim gibi insanları seven paylaşımı seven birisi için.tavsiyelerinizin hepsini denedim olmuyo aynı evin içinde karşınızdakini umursamada duramıyosun yani o becerebiliyoda ben yapamıyorum.

ben olaya başka açıdan bakacağım, belki de onlar seni üzmek istemiyorlar ama sen hassas olduğun için çok çabuk alınıp, kırıkıyor olabilir misin? yani aslında onlar safiyane davranıyorlari belki de dikkatsiz ama sen çok hassassın bu dönemde, kırılacak yer arıyorsun, olabilir mi?

tabi ben bunları sırf tersini düşünmek istemediğimden söylüyorum,

seni meşgul edecek ve yaşadıklarını düşündürmeyecek şeyleri yapmanı tavsiye ederim bir de seni üzen kişilerle hassasiyetin üzrinde konuşsan belki etkili olabilir.

Bak canim, seni dogumdan sonra hem cok güzel hemde cok stressli günler bekliyor...

Iki cocuklu bir anne olarak sana tavsiyem bu günlerini kendine zehir etme, edenler varsada umursama, zordur muhtemelen ama inanki dogumdan sonra keske bu günlerimin tadini cikarsaydim, gezeydim, tozsaydim herseyi kafama takip dert etmeseydim diyeceksin...

Simdi daha elin kolun bagli degil, bebegin olduktan sonra öyle oluyor...uykuyu unut, kafana göre gezmeyi, kolu komsuya gitmeyi unut, bu zamanini degerlendir...a.s

Tabiki cok hassas oluyoruz hamile iken ama bu birazda bizim elimizde güzelim, bazi yerde belkide vurdum duymaz ve birazda gamsiz olmak lazimCADIARZU

Allah bebisini saglikla huzurla kucagina almayi nasip etsin canim...:Saruboceq:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…