kendime olan guvenimi ve geçmişi yitirmek

Arkadaşlar eğitimi mi nasıl alacam kendi konuşma tarzı mi bile deştirmek ve düzgün konuşmak istiyorum birde ben hatt bu yaştan sonra taa üniversiteye bile gitmek istiyorum ama çok az okudum yaş da malum

Ilk önce elalem ne der, kafandan bu duyguları at.Herkes kendi hayatından sorumlu, bu senin kaderinmiş, yaşamış ve bitirmişin.Kendine uygun bir iş bulup hayatına bir yerden başlayabilirsin.Gelirin oluncada kendini gelişdirmek için kurslara katıl, okumak varsa hayalinde devam et.

Kurslara gidecek lüksüm yok açıkçası.. Açık öğretim me kaydolunurum ama kendimi yazdırma dan önce çalışmak istiyorum çünkü biliyorum geçemicem evde çalışmak istiyorum önce birde kafam basmiyor ne yapacamm bilmiyorum kısacası aranızda eminin eğitim mini tamamlamış arkadaşlar var

Öncelikle geçmiş olsun. Düzgün konuşmak istiyorum demişsiniz, bunun için hemen şimdi bir kitap edinip okuyabilirsiniz. Hem düşünce yapınızı hem de diksiyonunuzu geliştirmekte yararlı olacaktır. Sizinle benzer durumda bir tanıdığım var, 10 yıldan sonra eşinden ayrıldı ve iş olarak da hiç deneyimi yoktu, karamsar bir şekilde iş aramaya başladı. Şükür ki bir kurumun muhasebesine bakmaya başladı. Dışarıdan liseyi bitirdi ve açık öğretim üniversiteye başladı. Bu arada iş tecrübesi kazandığı için daha iyi işler buldu. Sizin artınız ailenizin yanında olmak, o yapayalnızdı ve sıfırdan bir ev kurdu kendine. Kendinize uygun işi hemen bulamayabilirsiniz, bu sizi demoralize etmesin, İŞKUR kurslarına mutlaka başvurun. Onlar size uygun işi bulup sizi yerleştiriyorlar. Ve lütfen bu süreçte "elaleme kulak tıkayın." Unutmayın, çok istedikten sonra başarılamayacak bir şey yoktur. Allah yardımcınız olsun.

Kurslara gidecek lüksüm yok açıkçası.. Açık öğretim me kaydolunurum ama kendimi yazdırma dan önce çalışmak istiyorum çünkü biliyorum geçemicem evde çalışmak istiyorum önce birde kafam basmiyor ne yapacamm bilmiyorum kısacası aranızda eminin eğitim mini tamamlamış arkadaşlar var
Canım bulundugun ildeki halk egitim kurslarına gidebilirsin, fazla bir ücret taleb etmezler, eskiden ücretsizdi ben gitmişdim.Orda takı falan yapıp satabilirsin, kûçûkde olsa bir gelirin olur.Allah yardımcın olsun.

Ben açık öğretim me yazılmadan evde çalışmak istiyorum ama hiçbir şey anlamıyorum gerçek ten

Ben açık öğretim me yazılmadan evde çalışmak istiyorum ama hiçbir şey anlamıyorum gerçek ten
bence hemen acikogretime yazilabilirsiniz zaten aldiginiz derslere gore sinava gireceksiniz calisirsiniz yaparsiniz ycokk zor deill :) bi de yasiniz kac acaba

Açık öğretime yazılmadan evde ders çalışmanızın bir anlamı olmaz, elinizde bir diplomanız olur ki bu iş imkanınızı artırır. Kitap olarak da kişiye göre değişir, ne tarz kitaplar seversiniz bilmiyorum ama başlangıç için klasik romanlar iyidir. Kitapçılardaki roman bölümünden beğendiğiniz herhangi bir kitabı seçerek başlayın. Eğitiminize de ne kadar çabuk başlarsanız o kadar kârınıza olur. Öyle ya da böyle zaman ilerliyor, dolu dolu geçirmek sizin elinizde.

Aslında arkadaşlar ben öyle bir mertebe'ye gelmek istiyorum ki benim eşim ilerde birgün iyi vea kötü karşılaşırsak eğer ona söylemek istediğim 2 soru var o günün gelmesini ne kadar istiyorum bilemezsiniz))) daha sonrada benim namus bekçiye ihtiyacım olmadığı ve çok şey söylemek tokat gibi yediğinde)) neler kaybetti işte o zaman anlayacak ama nekadar geç kaldığını oan anlamasını istiyorum:kızgın:

Bazen olurya 1hafta boyunca işten evden misafir lerden vs.. Uykusuz kalınır halsiz bitkin duseriz ve hala okadar iş birikmiş halde yapamayız aman biraz dillenim uyum yaparım yavaş yavaş DİE işte kendimi şuan öyle hissediyorum))

önce kendini sev. eşine karşı ne sevgin ne nefretin olsun ki çabu atlat. kendine saygı duy. seni mutlu eden hayata bağlayan şeyleri bul ve onları yap. Allah yardımcı olsun

X