Kendimden taviz vermek istemiyorum

cresblue

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2017
27
14
Sevgili ablalarım başlıktan da anlaşılacağı üzere taviz vermek istemiyorum ama sevgilimi kaybetmek de istemiyorum. Bir buçuk yıllık bir ilişkim var ve ikimiz de ciddi düşünüyoruz, ama çok farklıyiz, o hayatıma girdiğinde ben zaman zaman alkol kullanan, kafam ne eserse onu yapan, istedigimle takılıp istedigimle görüşen bir insandim, 20 li yaşların genel profili içindeydim, o hayatıma girdikten sonra ise, o dile getirmediği halde kendime çeki düzen vermeye çalıştım, zaten içimden de gelmedi eskisi gibi yaşamak, ama zaman sonra kiyafetlerime karışmaya başladı, ciddi tartismalarimiz oldu, çok açık giyinen biri değilim ama elbiselere karşı zaafim var ve yaz gelince dayanamıyordum tabi sonra bunun için sevdiğim adamı mı kıracağım diye düşünüp onu rahatsız edecek kıyafetleri giymeyi bıraktım. Kişisel görüşüm hata yaptım. Dün ailemle denize gitmeyi düşünüyoruz dedim, bir çok Karadenizli gibi ben de denize tutkunum. O da gidemezsin istemiyorum gibi şeyler söyledi, ben de hayal kırıklığına uğradığımı, zaten koca yaz bi iki kez girmeye fırsat buldugumu vs söyledim. Ve o istememesine rağmen ailemle denize gittim. Sonuç: bana küstü, ben de ona. Nasıl bir tutum sergilemem gerektiğini bilmiyorum, onun istediği gibi davransam kendime ihanet etmiş hissediyorum, bu da beni saldırgan yapıyor, ilişkim yipraniyor yardımcı olabilecek ablalarım, lütfen bir yol gösterin

Kendinden taviz vermeyeceksin tabi ki ilerde başka seylerede izin vermemeye başlar.birak kussun seni sen olduğun için sevsin şunu yapma bunu yapma demelerine gerek yok Allah'a şükür beynimiz var bizimde nerde ne yapmamız gerektiğini gayet iyi biliyoruz o akıllarını kendilerine saklasinlar bakıcıya ihtiyacimiz yok :halay:

Kendinden taviz vermeyeceksin tabi ki ilerde başka seylerede izin vermemeye başlar.birak kussun seni sen olduğun için sevsin şunu yapma bunu yapma demelerine gerek yok Allah'a şükür beynimiz var bizimde nerde ne yapmamız gerektiğini gayet iyi biliyoruz o akıllarını kendilerine saklasinlar bakıcıya ihtiyacimiz yok :halay:

Tesekkurler yorum icin. Bence de öyle de işte bunu güzelce anlatmanın bir yolu var mı, gidişat değiştirilebilir mi?

Ben kötü etkilemek istemem tabi tanımıyorum sonuçta ama genelde konuştuktan sonra 2,3hafta bir düzelme olur sonra yine aynı.Eger ciddiyseniz evlilik düşünüyorsanız o zaman bunun 5katini yaşayacağını unutmamalisin.

Ya bunu neden kendinizden taviz vermek olarak düşünüyorsunuz. Kırmak istemem, sizde mesela kendinizde bir takım değişiklikler yapmışsınız. Ama safi bu düşünce ve zihniyetle sadece şimdiki sevgilinizle değil kimseyle olamazsınız. Çünkü hayatınıza ortak edeceğiniz sevgiliniz eşiniz her neyse kendisiyle beraber bir takım kısıtlamalar farklılıklar değişiklikler getirecek. Sizde onun hayatına aynı şekilde. Fakat şu var ki hani kendi başınıza olsa neyse ama ailenizle beraber tatile gitmenize izin vermemiş olması üzücü. Fakat ben sanmıyorum böyle bir deniz tatili yerine kültürel bi tatil mesela güneydoğu gezisi teklif ettiğinizde reddedeciğini. Oradaki mevze sahil ortamı ve sahil kıyafetlerinden olsa gerek. Ki bunu kıskanması çok hoş bi şey Zaten. Diğer türlüsü sıkıntı olurdu bence. Evet iyi ki tatile gitmişsiniz sonuçta hala bekar ve ailenizle berabersiniz ama orada olacakları onun isteyeceği şekilde şekillendirip ikna ederek gidebilirdiniz. Bu kendinden taviz vermek değil. Aslında bi yer de taviz vermek. Ama yine de tam olarak o değil arkadaşım. Sevdiğin ve bi ömür beraber olduğun insan için bazen bi şeylerden feragat edecek bazı huy ve davranışların vazgeçeceksin. İleriye gittiğinde tabiki ses çıkarıp bademde tersini yapacaksın. Ama ben evlenince beş katını yaşayacaksın gbi Bi düşünceyi doğru bulmuyorum. Bekar hayatıyla ayni olmayacak tabiki

X