kendi evinizde bile kayınvalide emirleri

elmas85

Guru
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2007
7
0
39
Merhaba arkadaşlar kendi yaşadığım bir olayı hatta olayları anlatmak istiyorum. 2006 eylül ayında evlendim daha yeni evli sayılırım ama yemin ediyorum bu 7 ay 7 sene geçmiş gibi olduk eşimle neden? çünki eşimin aile çevresi tarafından nedenmi? çünki hala eşimi sanki hiç evlenmemiş biri olarak görmeleri yani şunu anlamıyolar, artık oğlum evlendi bir evi var benim kendisinden biraz daha uzak kalmam gerekiyor yaw biz çalışan insanlarız akşama kadar çalışıyoruz bir hafta sonumuz var üstelik biz yeni evliğiz yaa !!!! o hafta sonuda ''ee gelin kahvaltıya oğlum ''ee hadi oğlum bizi şuraya götür ''oğlum teyzenleri hava alanına bırak daha bir sürü saçmalık ya inanın benim kendi annem biz rahatsız oluruz diye benim evime ayda 2 defa geliyo bugün ewet bugün eşim saat 7.30 da kalkıp annesini babasını ve kardeşini alıp teyzesinin eşini (eniştesini) yolcu etmek için bayrampaşaya gittiler evet şimdi işin ilginç kısmı ise yaz geldiği zaman sürekli bir yerlere gitmek istiyolar ve benim eşim bu durumdan hiç rahatsız değil fakatt benim annem veya ailemden biri rica ederek söylemiş olsa yani eşimin annesinin yaptıklarını benim annem rica ederek bile yapmış olsa herhalde bu kadar evli kalmazdık, kayınvalidem çokmu kötü biri hayır değil ,ama artık biz oğlu ile evliğiz ve biraz olsun anlayış göstermesini beklerdim ama yok herhalde kayınvalidemle yakın oturmamızdan kaynaklanıyo size tavsiyem kayınvalidenizden çok uzak oturun yani aranızda 45 dak veya 1 saatlik bir otobüs mesafesi olsun kız anneleri bu kadar anlayışlı olurken erkek anneleri neden bu kadar düşüncesiz davranıyor olabilir acaba????

yazdıkların icimi rahatlattı neden mi bir hafta once deli gibi sevdiğim erkek arkadaşımdan ayrıldım neden mi annesine cok bağlı evlenmek istediğimizi annesine soylediğimizde anlayamadığımız bir tepki verdi meğerse derdi oğlunu kendi sectiği kızla evlendirmek istemesiymiş aşkım da annesini kıramadı beni kırdı ve ayrıldık . şimdi düşünüyorumda evlenseydik aynı sizin gibi olurduk ben ne kadar dayanırdım bilmiyorum sanada Allah kolaylık versin umarım işler yoluna girer

arkadaşım allah sana kolaylık versin .işin ççççoooooooook zor senin .amacım seni üzmek değil sakın yanlış anlama kiracıysan eğer evi bahane et ve uzağa taşın bence. ben 14 senelik evliyim ve alt ında oturuyorum kayınvalidemlerin zor işler bunlar

Eşinden yardım isteyebilirler ya da büyükler geldiğinde görmelerini isteyebilirler ya da dediğin gibi yolcu etmesini.Ama telefon açarken size h.sonlarınızı düşünerek hareket etmeliler.Burada çok haklısın.Senin yapman gereken kendi ailene hiç kaygı duymayın sizler de bize sık gelin demek olacaktır.Eşini nasıl alıştırırsan öyle gider canım.Sen şimdi benim ailem bu kadar dikkat ederken onlara ne oluyor diyorsun değil mi.Sen niye kendi aileni geriye atasın ki.Eşin alışsın sizinkilerin de gelmesine.Demek istediğim idare eden taraf olma,isteklerini açık açık söyle canım.Hem eşini alıştır kendi ailene hem de için huzurlu olsun.

canım allh kolaylık versin sana..Sanırım eşin anneci bir tip..
Aslında bazı seyleri eşinin düşünmesi lazım.elbette istediklerini yapmak zorunda sonuçta onun ailesi ama araya birazda mesafe koymak zorunda ikisini bir arada yapamıyor eşin.
ve üstelik yeni evlisiniz.tam evliliğin güzel zamanları araya hop kaynana girdi..olacak iş mi simdi bu..Kaynana da biraz cahil,yani oğlunu bir rahat bıraksa olmuyor değil mi?Ben böyle seylere deli oluyorum.Ya bir bırak nefes alsın adam.
senide anlayabiliyorum.Ama sıkma canını eşinle konuşmanı tavsiye ederim.Konuş içinden ne geliyorsa söyle.Umarım bir çıkış noktası bulursunuz.

çok teşekkür ederim yaa en sonunda diycem şey al oğlunu defol git diycem valla

herkesde aynı sorun etrafımdaki çoğu arkadaşım ayrıldı ve tek sebep kayınvalideler oğularrın evlendiğini bir türlü kabullenememeleri

Sabredebilirsen bu konuda ne yapabilcegine en iyi sen karar verebilirsin. Esin neyden anlar once onu cozmen gerekiyor. Ben 6 ay cehennem azabi cektim. Evlendigimiz gecenin sabahinda kapim caldi benim. Kimse gelmiycek dedim, esim asagiya indi. 2 gun sonra tekrar geldiler resmen kovdum. cok kavga ettik, hem esimle hem ailesiyle. 6 ay sonra baska bir yol denedim. Bagirmadan kavga etmeden kayinvalideme anlatmaya calistim. ortaya konustum mesela. Bana haber vermeden falanca kisi geldi almadim dedim. Ne ayip dedim. Hafta sonu planim var benim icin onlarda plan yapiyolar felan dedim. Boyle boyle anlattim. Haber gonderdim gorumcemle. Bana yapilanlar kocami uzuyor beni degil gibilerinden. Zaten yuzlerine de yeri geldiginde hep konustum anlattim. Kesin bana edepsiz diyolardir :) Ama umurumda degil. Boyle ortami toparlamak 2 sene surdu. 7 senelik evliyim. Su an kimseyle sorunum yok. Herseyi dobra dobra soyluyorum gorumceme kayinvalideme. Alistilar. Biraz da korktular tabi. Cunku benim huzursuz olmamin ogullarini daha huzursuz yaptigini zor da olsa anladilar. o iki sene icinde nasil bosanmadigimiza hayret ediyorum. ben atlattim iyiki bosanmamisim. insallah sizde bir yolunu bulup toparlanirsiniz. Ev kurmak aile olmak kolay degil. Imkansizsa toparlanmaz ama bir umut goruyorsan kocanda, yolunu bulmak icin calis. Hangi dilden anlayacagina karar verip oyle saldir derim.

bende 11 yillik evliyim halen karisirlar bizede.almanyaya yeni gelmisim etrafi tanimaya calisacam esimle hafta sonu plani yapiyoruz ama bir telefon misafir geldi buraya gelin.ben evlendigimin sabahi saat 9 da kapi yikilir gibi vuruldu zaten ytali dört saat olmus yorgunluk cökmüs.kaldirdilar ve eve bir sürü misafir doldu neymis gelin cayi icilecekmis zikkimin kökünü icin emi.simdi halen kizarim bu ne terbiyesizlik.bizi kari-koca cocuk gibi burya gidin,buraya gitmeyin.otuz yasima girecem ama halen karisir.evin tek cocugu esim yani sizin anliycaniz ben ölene dek bu böyle gider .kaynananin ailesi uzun ömürlü daha büyükannnesi yasiyor.bunlar bizi mezara koyarlarda daha yasarlar.

benim kayınvalidemle hiç sorunum yok uzakta yaşıyor kendi halinde ,sağolsun eşim 9 kaynanaya bedel hiç aratmıyor erkeğin kaynanlık yapmasındanzoru yok her işime karışıyor hep idare ettim şimdi pişmanım 12 seneme maloldu şimdi ayrıyız kime kaynanalık yapar artık bilmem

Kızlar zamanla herşeyi anlayacaksınız. Bu yaptığınız şeyin çok fevri olduğunu. Bende sizin gibiydim ilk başlarda ama sonradan daha bir olgun davranıyor galiba insan ki şimdi öyle düşünmüyorum. Kalabalık aileleri seviyorum, zaman zaman beraber olmaktan ne çıkar. Yaşlı insanlar gönülleri kırılmasın. Elbetteki herzaman beraber olalım, içli dışlı yaşayalım demiyorum ama lütfen onlarıda anlayalım. Unutmayalımki herkes birgün yaşlanacak, torun torba sahibi olacak . İşte o zaman daha iyi anlayabileceğiz herkesi.
Benki kayınvalidemi sevmem ama gelip gitmesi beni hiiç rahatsız etmez.herzaman başımın üstünde yerleri vardır.

canim yakin oturmaklada pek alakasi yok bence ben kaynanamla aramizda bi sokak var yani 5 dakikalik yol bile degil ama ayda yilda bi gelir bende 2 haftada bi falan giderim arama mesafe koymayi bildim o yüzden sorun yok sanirim ayni dairede olsaydik bile bu dengeyi kurardim

merhaba arkadasım. aynı olayı bende de yasıyorum.kayınvalıdemle altlı üstlü oturuyorum, arada oluyor ama napıyım kabullenmek zorunda kaldım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…