Saç Bakım Ürünleri Kel kalacam ltfen fikir verin

Demir eksikliğne bağlı kansızlığınız için bence boşuna kimyasal ilaç kullanmayın. İnanın hiç bir faydaları olmuyor. Tek çare hergün bir tatlı kaşığı kara üzüm çekirdek tozu . Mutlaka hergün 2 tane yumurta yenmeli ve kesinlikle siyah çaya son verip onun yerine ıhlamur içilmeli. birde hergün maydonoz salatası.

Son düzenleme:
Canım stres her şeyin nedeni..Öncelikle stres kaynağını yok etmelisin mutlu olmaya çalışmalısın..Bazen küçük şeylerle bile..Dökülmenin en büyük nedeni bizi sıkan şeyler,sorunlu insanlar..İkinci olarak kan testi yaptırıp hem demir hem de b12 çinko eksikliğini tespit ettir.Maddi durumun eğer iyi değilse devlet hastanelerinde yaptırabilirsin.Yine doktoruna danışarak pantogar isimli vitamin desteğini deneyebilirsin..Ben şanslıyım saçlarım çok gür olduğu için dökülme farketmedi.. Düzelmesini diliyorum canım..

Diana benimde saçlarım dökülüyor.
Ama sanırım seninki daha ileri bir seviyede. Söylediklerinden öyle çıkardım.
Bende de demir eksikliği var. Demir hapı kullandım ama saçıma hiçbir faydası olmadı.
Demin bir arkadaşta söylemiş. Bu şeylere dıştan müdahale bir işe yaramıyor bence de.
Badem yağı kullanıyorum. Saç bakım yağı (içerisinde bütün doğal yağlar mevcut) kullanıyorum. Ne yalan söyliyim tık yok. Ama büyük bir inatla kullanmaya devam ediyorum. Daha bir aydır bakım yapıyorum çünkü.
Bende doktora gittim.
Pantogar ve Mediobiokompleks-K verdi.
Bir aydır onları kullanıyorum düzenli.
Üç ay sonunda görücem sonucu. En az 3 ay kullanmak gerekiyormuş. Umuyorum ki boşu boşuna kullanmıyorumdur.
Fakat bu saç olayıyla ilgili forumu baya araştırdım.
Birçok kişi pantogardan çok memnun. Websitesine de bakabilirsin.
Gerçi 6 ay kullanıp bırakanlarda saçlarının yine eski haline döndüğünü söylüyorlar.
Yanlış yönlendirmek istemem ama dışarıdan müdahale pek bir işe yaramıyor

Kendimi bildim bileli saçlarım kökten dökülürdü. Tek dökülmeyen dönem hamilelik dönemimdi, o da vitaminler, demir takviyeleri falan onların sayesinde durmuştu..
doğumdan sonra dökülme tam gaz tabi. Bazen kan tahlilleri yaptırırdım, öyle astronomik düşük değildi değerlerim kısa zamanda demirle vitaminle yola girebilecek düzeydeydi..sonra mide kanaması geçirdim, asla demir, çinko takviyesi alamıyorum artık ağız yoluyla, çünkü ülserim hala aktif sağolsun
Sonra farkettim ki ben hayatım boyunca diyet yapmışım..diyet yapmayınca homini gırtlak yiyorum çünkü.. sonra eski halime dönmek için tekrar diyet..
böyle olunca vücutta ne demir kalır ne çinko e saçlarımda tutam tutam dökülür tabi..
Geçen eylülde saçlarım röfleden yanıp koparak dökülmeye başlayınca bunalıma giriyordum nerdeyse, zaten köklerden de dökülüyordu..bıraktım diyeti sağlıklı beslenmeye başladım, kilo alırsam da alayım dedim yeter ki şu saçlarımı kurtarayım. Sırtımda, omuzlarımda, yerlerde saç görmekten illallah demiştim çünkü.
Başladım hergün yumurta yemeye, hergün kızımla birlikte süt içiyoruz artık, ceviz yiyoruz, brokoli, tahin pekmez, zeytinyağı boca edilmiş biber salçası ekmek bandırıp(ki bu en fenası ama en yararlısı)
Kilo aldım mı evet aldım. 4 kilo fazlam var ..ama bu aralar saçlarım dökülmüyor ne olursa olsun razıyım yeter ki o kabusa bir daha geri dönmeyim.
Elbet sıkıntı stres saç dökülmesinin bir numaralı müsebbibi ama en azından sağlıklı beslenerek bunu en aza indirgeyebiliriz. Beslenme çok önemliymiş geç de olsa anladım. Eğer tıbbi bir rahatsızlığınız yoksa ilaç kullanmayın gıdalarınıza dikkat edin. Ben 2 haftadır günde 2 mg solgar biotin kullanıyorum o da belki ekstra uzama sağlar mı acaba diye. Dökülmem yok ama saçlarım çok yavaş uzar.. ah bir de kopmasalar yanık yererden.. yağ ve bitkisel bakımlar yapıyorum..şimdilik iyi gidiyor bakalım ne kadar süre böyle devam edecek..

bende burada okuduklarımla çam terebentin badem yağı zeytinyaı balı birleştirip saçıma sürüp beklettim haftada bir küçük küçk saçlar çıktı şu an durum kötü ama küçük saçlar uzayınca iyi olacak eminim ama en sinir bozucu durum küçük tiftik gibi saçlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…