Mutfak Püf Noktaları Kekiniz super kabarsn

Fountain

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2008
3.199
119
hanımların cok sordugu bı soru fıkır vermek ıstedım kekınız kabarsın sünger gıbı yumusacık olsun ıstıyosanız unu kulak memesı yumusaklıgından bıraz daha sıvı olcak bu onemlı kabartma tozu 1 bucuk paket olmalı kek kalıbının sadece altı yaglanmalı yanları yağlarsanız kabarmaz tutunamaz cunkı bırde ilk 15 20 dak kapak acılmamalı ve orta derecede pısırılmelı))))umarım faydası olursa ne mutlu bana:içelim:

Ötekiler tamamda kek kalıbının yanlarını yağlamazsak nasıl çıkaracaz kalıptan yapışmaz mı ? :)

Ötekiler tamamda kek kalıbının yanlarını yağlamazsak nasıl çıkaracaz kalıptan yapışmaz mı ? :)

hıc bır kalıbın yanları yaglanmaz pıstıkten sonra dısarı cıkartıp soguyana kadar bekletıp ters cevırırız cıkar bı problem olmaz ancak un mıktarı yanlıssa cıvıksa yada cok katı ıse olabılır cok nadır bunlar benım nacızane fıkırlerım kek yaptıgımda hıc sorun yasamıyorum ))

fırınım bozuldu ama kek tencerem var emınonunden almıstım ocakta pısırılıyo onda bıle yapıyorum super oluyo yaparsam tarıfıyle bırlıkte eklıycem )))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…