Kedilerimi bırakmak istemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sylvia06

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2019
34
41
Herkese merhaba ve iyi geceler. Muhtemelen en genç üyelerden biriyim. Biraz kendimden bahsetmek istiyorum size. Bu şekilde mevzuyu çok daha geniş bir açıdan, daha iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Ben 19 yaşındayım. Üç ay önce evlendim. Eşimi her şeyden çok seviyorum. Onun da beni her şeyden çok sevdiğine eminim. Ama benim mutluluğum aileme, özellikle babama yetmedi. Ve sırf eşimin siyasi görüşleri farklı diye ona tanışmak için bir fırsat bile vermedi. Beni en mutlu günümde yalnız bıraktı. Maddi ve manevi olarak ne babam vardı yanımda ne annem. Zaten daha öncesinde yanlış davranışlarından ötürü evden ayrılıp arkadaşımın yanına gitmiştim. Üstüne düzelmeyip daha da saçma davranışlarda bulundular. Ben de hayatımın aşkını seçtim. Lütfen linç etmeyin; anne gibi anne, baba gibi baba olan ebeveynlerim olsa onları bırakmazdım. Ama ben sırf siyasi görüşü farklı diye bir insana tanımadan hakaret eden bir ailedense beni hep koruyup kollayan eşimle mutlu olmayı seçtim. Ama her zaman maddi yönden eşime katkıda bulunamadığım için ağladım da, üzüldüm de. O hiç sorun etmedi. Aksine o bana destek oldu. Ben çalışınca ödeyeceğim desem bile tatlı tatlı kızdı. Vesselam, her şey bir anda olduğu için ben yaşadığım şehirden eşimin yaşadığı şehre geldim. Kayınvalidemin evinde yaşamaya başladım. Kayınvalidem üç aylığına yazlığa gitti, eşimle ikimiz de kışlık evde kalmaya devam ettik. Onlar gelene kadar kira ödemektense, boş evde yaşamak daha mantıklıydı. Ama kayınvalidem özünde iyi bir kadın olmasına rağmen bazen gıcıklık yapabiliyor. Geçen eve uğradığında benim isteyerek yapmadığım şeylere kızdı ve ciddi kavga etti eşimle annesi. Eşim benim yanımda oldu tabii ki ve gitmekle rest çekti. Annesi özür diledi sonra olay tatlıya bağlandı. Ama ben zaten üç aydır diken üstündeyken bir de böyle bir olay yaşamamız paranoyak etti beni. Her neyse, biz balayındayken yavru bir kedi bulup onu eve getirdik. İki ay sonra eşim iş yerinin önünde bir yavru kedi alıp getirmiş. İki şirin kedimizin yaramazlıklarıyla baş etmeye çalışırken tam da haftaya kendi evimize taşınacakken kedilerden biri stor perdeyi yırttı. Eşim çok ama çok kızdı, hatta biz tartıştık biraz çünkü ben istemiştim kediyi çok. Başkasına sahiplendirelim falan dedi. Ama ben istemiyorum ki kedilerimi bırakmayı. Onlar da bizi özler zaten. Ama yepyeni mobilyalar alınacak, eve geçince onları da mahvederlerse ne yapacağız? Zaten maddi olarak şimdilik bir şey gelmiyor elimden. Yapayalnızım, kimsem yok kendi tarafımdan. Kedilerim en azından eşim işteyken bana arkadaş oluyorlar. Onları göndermek istemiyorum. Eşimden kedi için vazgeçmek ya da çok ciddi kavga etmek de istemiyorum. Eşyalara zarar gelsin istemiyorum. Kayınvalidemin eşime de bana da laf söylemesini istemiyorum. Perde masrafını eşimin ödemesi de beni çok üzüyor. Her şey çok üst üste geliyor şu anda. Kafanızı şişirdiğim için özür dilerim. Ağlamaktan uyuyamadım, belki dertleşebileceğim birileri olur diye yazdım...

Kediler hakkında yorum yapılacak tek yorum var ; oyuncak olmadıkları.
Diğer bir konu ki bence en önemlisi bu ; sürekli ben bir işe yaramıyorum diye eziklenmeyin bence.
Aileniz çok hata yapmış ama meslek sahibi olmayarak evlenerekte siz şu an ki koşullara zemin hazırlamışsınız.
Yerinizde olsam sürekli benim bir katkım yok falan diyerek , eşimin karşısında ezilip büzülmem.
Ve hemen ne iş yapabilirim diye araştırmaya başlar ve eğitimimi tamamlarım. Lütfen hemen çocuk yapmayın...

Herkese merhaba ve iyi geceler. Muhtemelen en genç üyelerden biriyim. Biraz kendimden bahsetmek istiyorum size. Bu şekilde mevzuyu çok daha geniş bir açıdan, daha iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Ben 19 yaşındayım. Üç ay önce evlendim. Eşimi her şeyden çok seviyorum. Onun da beni her şeyden çok sevdiğine eminim. Ama benim mutluluğum aileme, özellikle babama yetmedi. Ve sırf eşimin siyasi görüşleri farklı diye ona tanışmak için bir fırsat bile vermedi. Beni en mutlu günümde yalnız bıraktı. Maddi ve manevi olarak ne babam vardı yanımda ne annem. Zaten daha öncesinde yanlış davranışlarından ötürü evden ayrılıp arkadaşımın yanına gitmiştim. Üstüne düzelmeyip daha da saçma davranışlarda bulundular. Ben de hayatımın aşkını seçtim. Lütfen linç etmeyin; anne gibi anne, baba gibi baba olan ebeveynlerim olsa onları bırakmazdım. Ama ben sırf siyasi görüşü farklı diye bir insana tanımadan hakaret eden bir ailedense beni hep koruyup kollayan eşimle mutlu olmayı seçtim. Ama her zaman maddi yönden eşime katkıda bulunamadığım için ağladım da, üzüldüm de. O hiç sorun etmedi. Aksine o bana destek oldu. Ben çalışınca ödeyeceğim desem bile tatlı tatlı kızdı. Vesselam, her şey bir anda olduğu için ben yaşadığım şehirden eşimin yaşadığı şehre geldim. Kayınvalidemin evinde yaşamaya başladım. Kayınvalidem üç aylığına yazlığa gitti, eşimle ikimiz de kışlık evde kalmaya devam ettik. Onlar gelene kadar kira ödemektense, boş evde yaşamak daha mantıklıydı. Ama kayınvalidem özünde iyi bir kadın olmasına rağmen bazen gıcıklık yapabiliyor. Geçen eve uğradığında benim isteyerek yapmadığım şeylere kızdı ve ciddi kavga etti eşimle annesi. Eşim benim yanımda oldu tabii ki ve gitmekle rest çekti. Annesi özür diledi sonra olay tatlıya bağlandı. Ama ben zaten üç aydır diken üstündeyken bir de böyle bir olay yaşamamız paranoyak etti beni. Her neyse, biz balayındayken yavru bir kedi bulup onu eve getirdik. İki ay sonra eşim iş yerinin önünde bir yavru kedi alıp getirmiş. İki şirin kedimizin yaramazlıklarıyla baş etmeye çalışırken tam da haftaya kendi evimize taşınacakken kedilerden biri stor perdeyi yırttı. Eşim çok ama çok kızdı, hatta biz tartıştık biraz çünkü ben istemiştim kediyi çok. Başkasına sahiplendirelim falan dedi. Ama ben istemiyorum ki kedilerimi bırakmayı. Onlar da bizi özler zaten. Ama yepyeni mobilyalar alınacak, eve geçince onları da mahvederlerse ne yapacağız? Zaten maddi olarak şimdilik bir şey gelmiyor elimden. Yapayalnızım, kimsem yok kendi tarafımdan. Kedilerim en azından eşim işteyken bana arkadaş oluyorlar. Onları göndermek istemiyorum. Eşimden kedi için vazgeçmek ya da çok ciddi kavga etmek de istemiyorum. Eşyalara zarar gelsin istemiyorum. Kayınvalidemin eşime de bana da laf söylemesini istemiyorum. Perde masrafını eşimin ödemesi de beni çok üzüyor. Her şey çok üst üste geliyor şu anda. Kafanızı şişirdiğim için özür dilerim. Ağlamaktan uyuyamadım, belki dertleşebileceğim birileri olur diye yazdım...
19 yasında tabi insanın böyle tatlıs dertleri oluyor🙈😂

Kediler hakkında yorum yapılacak tek yorum var ; oyuncak olmadıkları.
Diğer bir konu ki bence en önemlisi bu ; sürekli ben bir işe yaramıyorum diye eziklenmeyin bence.
Aileniz çok hata yapmış ama meslek sahibi olmayarak evlenerekte siz şu an ki koşullara zemin hazırlamışsınız.
Yerinizde olsam sürekli benim bir katkım yok falan diyerek , eşimin karşısında ezilip büzülmem.
Ve hemen ne iş yapabilirim diye araştırmaya başlar ve eğitimimi tamamlarım. Lütfen hemen çocuk yapmayın...
İnanın o kadar çok oyuncakları var ki... Bir sürü top, çıngıraklı, boncuklu... Diş kaşımaları için de var. Ödül maması da veriyoruz arada bir. Aşıları tam. Yani daha ne yapabiliriz ki? Eşimin gözünde ezik olmayacağımı biliyorum. Aksine onu düşündüğüm için gözünde değerim çok fazla. Benimkisi eziklik değil, çaresizce bir üzüntü. O da biliyordu bu şartlar altında evleneceğimizi ve altından kalkamayacak olsa teklif etmezdi.

İnanın o kadar çok oyuncakları var ki... Bir sürü top, çıngıraklı, boncuklu... Diş kaşımaları için de var. Ödül maması da veriyoruz arada bir. Aşıları tam. Yani daha ne yapabiliriz ki? Eşimin gözünde ezik olmayacağımı biliyorum. Aksine onu düşündüğüm için gözünde değerim çok fazla. Benimkisi eziklik değil, çaresizce bir üzüntü. O da biliyordu bu şartlar altında evleneceğimizi ve altından kalkamayacak olsa teklif etmezdi.
Daha çok küçüksünüz. Sizi kırmak için asla söylemedim.
Ama kendinizi sürekli yük olarak görür gibi yazmışsınız.
Bu psikoloji ile devam ederseniz , kendinizden çok ödün verirsiniz.
Umarım çok mutlu olursunuz.

Not: oyuncak derken bahsettiğim şey ; hayvanlar evlerimize canımız sıkılınca ve çok tatlı gelince alınıp, sonrasında kapıya bırakacağımız canlılar değiller. Şimdi eşiniz onları kendinize alıştırdını ve sokağa atmayı düşünüyor. Sizce bu vicdanlı bir davranış mı ?

yaşınız çok genç lütfen açıktan da olsa okulunuzu okuyup meslek sahibi olun. kedilerinizi bırakmak istemiyorsanız bırakmayın. bizim kedimiz de çok afacandı. kısırlaştırdık, düzenli olarak tırnaklarını kestiriyoruz(asla tırnağını çektirmeyin) bu şekilde asla mobilyalara zarar vermiyorlar.

Not: oyuncak derken bahsettiğim şey ; hayvanlar evlerimize canımız sıkılınca ve çok tatlı gelince alınıp, sonrasında kapıya bırakacağımız canlılar değiller. Şimdi eşiniz onları kendinize alıştırdını ve sokağa atmayı düşünüyor. Sizce bu vicdanlı bir davranış mı ?
Haklısınız, kırılmadım zaten. Eğer ben saygısızlık ettiysem kusura bakmayın. Ama ne yapmalıyım bilmiyorum ki. Ufacık bir şeye ihtiyacım olsa istemeye çekiniyorum. Biz evlenmeden önce de eşim hesabı ödüyordu benim param olmasına rağmen. Yine kötü hissediyordum. O da hep kızdı bu duruma. Sonuç olarak bu perde meselesinde de kediyi istediğim için yine ben kendimi yalnız ve çaresiz hissettim. Ailem yanımda olsa onlar öderdi. Ama şimdi eşim de kendi annesine ne hesap verecek, zaten tek maaşla ev düzecek bir de bu çıktı şimdi...

yaşınız çok genç lütfen açıktan da olsa okulunuzu okuyup meslek sahibi olun. kedilerinizi bırakmak istemiyorsanız bırakmayın. bizim kedimiz de çok afacandı. kısırlaştırdık, düzenli olarak tırnaklarını kestiriyoruz(asla tırnağını çektirmeyin) bu şekilde asla mobilyalara zarar vermiyorlar.
Geçen sene hacettepe türkçe öğretmenliği kazandım ama gitmedim eşim de yoktu hayatımda çünkü atama yok yani bu ülkede kimler kimler iş bulamıyor... Eşimin iş yerinde çalışacağim hem dört senem boşa gitmeyecek hem de devlet bünyesinde maaşı güzel bir işim olacak inşallah.

Asla sokağa atmaz, eşim hayvanları çok seviyor. Ve asla oyuncak olarak almadık her türlü sorumluluğunu üstlendik.eşim bizzat ilgileniyor her şeyleriyle. Sahiplendirelim dedi yani bir başka sahipleri olsun. Sokağa atmasına ben müsaade etmem zaten. Hoppa

En az beş sene çocuk yapmayı düşünmüyoruz zaten

Geçen sene hacettepe türkçe öğretmenliği kazandım ama gitmedim eşim de yoktu hayatımda çünkü atama yok yani bu ülkede kimler kimler iş bulamıyor... Eşimin iş yerinde çalışacağim hem dört senem boşa gitmeyecek hem de devlet bünyesinde maaşı güzel bir işim olacak inşallah.
he valla hiç iş yok. 20-30 lirayla geçiniyorum gerçekten :KK53: :olamaz: allah hepimiz için açsın kapılarını. işsizlik çok zor

Kedilerden vazgecmeyin konunuzu okudum simdi
Tay tüyü kumaşli koltuk alın onlara zarar veremiyorlar.
Halilari ince ve ucuz yollu alın ona da zarar veremez tahminimce
Deri almayın. Tul perde almayin. Storu en yukarı çekin.
Evde biblo kullanmayin devirebilir.
Yada masa sehpa ustunde degerli aksesuarlari kullanmayin.
Tırmalama tahtası alın.
Tirnaklarini duzenli ucundan kısaltın
Illa zarar verecektir ama bunlar en aza indirir.
Yaziktir günahtır

Evliliğiniz açısından sıkıntı olucaksa sahiplendirebilirsiniz.esinizle ortak karar alın uyum içinde olun.kavga sebebi olucaksa hoş bir durum olmaz.evliliginiz tam oturdugu ilerleyen yıllarda yine alırsınız.şuanda sıkıntı olucak gibi duruyor.taliplileri varsa değerlendirin derim.

Kaç para ulen bir stor perde
Çocuğunuz yırtsa onu da vermek isteyecek miydi eşiniz
Elinizde iki tane kalbi atan ruhu olan canlı var
19 yaşındasınız ama bu duruma dik durun lütfen
Duramayacaksanız da sakın sokağa bırakmayın yemin ediyorum her gece vicdan azabı çekersiniz kocanız horul horul uyur
Yeni yuva bulana kadar kedilere lütfen siz bakın
Bulunduğunuz ilin hayvan koruma sitelerine ilân verebilirsiniz

Tırmalama tahtası alın
Koltuk halı perde bunları gözden çıkartamıyorsanız kedi almayın
Tırmalama tahtası alın en az 2 tane demiş miydim
Tırnaklarını düzenli kestirin

Son olarak tırmalama tahtası alın.

Kediler eşyaya zarar verir bu elde olan bir şey değil
Şu anda kedi kızım dünya para verdiğim ortopedik terliklerimi dişliyor bu satırları yazarken :)))
Tırmalama tahtam var, özel paspaslarım var ama sandalyeleri tırtıklamaktan alamıyor kendini :)))
Evinizi kedili hayata göre döşeyeceksiniz, az halı, buldan perde, deri olmayan mobilyalar gibi
Ama kedinizden vazgeçmek olmasın çözüm, ahları tutar eşinize öyle söyleyin, bir kedi için ev değiştirmek ölümden beter

5 yıldır kedi besliyoeum . Ne koltuguma ne perdeme zarar vermediler .
Eğitimle alakalı olabilir .
Bir kaç kere kızıp ceza verdim tekrarlamadılar .
Kesinlikle kedileri bırakmayın çok yazık onlar size alıştı 😑

Yukarida bikac arkadas yazmis tay tuyu koltuklara katiliyorum oyle ozel bi kumas degil zaten fiyat farkettirmiyor yani.. perdr olayida ya stor alicaksiniz yada perde miknatislariyla yukari dogru topliycaksiniz. Tirmalama tahtasi alicaksiniz. Zarar verici bisey yaptiginda net bi sekilde hayir diyip uzaklastiricaksiniz. Tirnaklarinida aynen kendi tirnaginizi keser gibi pembe yerine yaklastirmadan kesiceksiniz yada veterinere kestireceksiniz.. iki tane kedim var benim bide hamileyim ama kedilerimden vazgecmem ki kv. Surekli gitsinler diyor hic umrumda degil

Herkese günaydın. Çok güzel bir haberim var. Gece eşimle barıştık ve ben ağzımı açmadan kedileri yanımıza getirdi sevip öptü. Asla atmam bir anlık sinirle söyledim dedi. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim evimizde mutlaka göz önünde bulunduracağım dediklerinizi

Kediler kucuk oldugu icin yaramazlik yaparlar. Buyuyene kadar gozetleyin. Perdeyi yetisemeyecekleri yukseklikte birakin. Yaramazlik yaparlar uyarin ikazda bulunun. Oyle oyle ogrenecekler yapacak birsey yok. Buyuyunce de sinege bocege kostururken yirtabilir. Siz bir canin sorumlulugunu her turlu almaya raziysaniz evde kalsin. Yoksa en ufak bir seyde küstüm ben oynamiyorum olmuyor.
Bizim de var iki kedimiz buyukler ama yaramazliklari olmuyor mu oluyor. Koltuklarda tirnaklarini biliyolar mesela. Bunlar olacak normal seyler...Gulu seven dikenine katlanir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X