Tatlı Tarifi Kedidili ile tiramisu ( cankız kardeş sponsorluğunda ) :)

telefona kaydedim de yapim akşam yarına saklim gizli gizli :KK1: şimdi biz iki kişiyiz ya alzemeleri yarı yarına kullansam nolur tarifi bozmuş mu olurum?
Olur canım neden olmasın biz 5 kişi olduğumuz için malzemeleri fazla fazla yaptım sen yarısına indirip daha küçük bir borcam da kek kalıbında yapabilirsin baton kalıbın varsa çok daha güzel duruyor şekil olarak böyle biraz daha basit duruyor:KK53:1 gün beklet muhakkak kendini bulması anca sürüyor biz dayanamadık 6 saatte yedik hala bulmamıştı kendini ama yeniyor yani :KK60:
Bilimsel yönden destekleyeyim sutlu tatlilari:) sutteki protein yediginiz tatlidaki sekerin yani karbonhidratin kan sekerini aniden yukseltmesini onler. Bu da daha gec sekerinizin yukselmesine yavaş yaani ve yavas dusmesini yani gec acikmanizi saglar:) tum bunlar vucudun yag depolamasini da yavaslatiyor bildigim kadariyla. Kalorinin yaninda sekeri hizli yukseltip yukseltmedigi onemli yani:)

Sutlu tatlilar bu yuzden ozellikle serbetlilere gore coook masum kaliyor:KK66:

Bu açıklama çok iyi oldu canım benim teşekkür ederim:KK54:Sütlü tatlılar düşündüğümüz gibi daha masum rahatça tüketebiliriz abartmadan o vakit şeker ihtiyacını karşılayıp tokluk sağlıyor daha ne olsun en güzeli de tabisi yazın hafif kolay yeniyor olmaları Ramazanda hiç ağır tatlı yapmayız mesela sütlü hafif tatlılar cezbedici yemeğin üzerine :KK56:

Sağol boncuğum beğenmene çok sevindim:KK17:Hafif tatlı kuzum zaten sütlü tatlılar çok kalorili değildir böyle düşün daha güzel sindiriliyor :KK60:ben yedim diyet falan yalan oldu :KK52:Yarın elma sirkesine başlayacağım sende yap bir tatlı sabahına diyete devam edersin:KK53:

Çok sağol canım beğenmenize çok sevindim gerçekten :KK17:

bilemiyorum:KK53:

belki bi ara yaparım :KK17:

X