Kedi ve bebek

derendefne

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2015
77
41
41
Merhaba hanımlar. 14 aylık bir bebeğim var. Kedileri çok seviyorum ve bir tane kedi edinmek istiyorum. Ama bu konu hakkında hiç bilgim yok. Sorum şu:
1. Bebeğimin gelişimine faydası olur fakat sağlığına bir zararı olur mu.
2.cins olarak hangisini tavsiye edersiniz. (Az tüy deken istiyorum).
3. Nereden edinmeliyim.
Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

bana doktorum hamileliginde evinde hayvan beslediysen sorun olmaz ama sonrada alirsan sorun olur demisti.

cocugun bünyesi bakterilere alisik olmadigi icik hastalana bilirmis.

bu yüzden beklerdim ben...

1. Aşıları yapıldıktan sonra hiç bir şey olmaz. Gelişimi için gerçekten çok faydalı.
2.Kısa tüylü tüm kediler olur zaten tüy dökme yedikleriyle ve mevsimle ilgili düzenli tararsan abartı bir tüy dökmeyle karşılaşmazsın.
3.Sahiplenin. Barınaklardan veya sosyal medyada sahip aranan bir sürü kedi var bulmanız zor olmayacaktır.

Saglik konudunda problem olmaz ama bence cocugunuz biraz buyuyunce kedi alın. Cunku cocuklar kucukken hayvanlari cok hirpaliyorlar yazik oluyor hayvana. Bazen kedide dayanamayip tirnaklayabiliyor cocuklari bu da problem oluyor.
Tüy derdiniz varsa hiç girmeyin o işe.

Aşılarına, bakımına , beslenmesine dikkat ederseniz hiç bişi olmaz. Kedi kılı saç kadar zararsızdır sadece aşılarını eksik etmeyin. Bende hep safkan sokak kedisi oldu başka cins pek bilmem. Sosyal medyada sahiplendirme sayfaları var ordan bakabilirsiniz, barınaklardan bakabilirsin. Bende 17 haftalık hamlileyim bebeğimde kedilerle büyücek.

Kaliteli mama yiyen ve aşıları olan kedi fazla tüy dokmez. Bebeğine zararı asla olmaz diyemem çünkü yavru kediler oyuncu olur ve çizer bu normal. İlla tüy dökmeyen kedi istiyorsanız sfenks alın onuda satın almanız gerekiyor malesef sahiplendrme yapan yok. Kedilerin oyun oynarken çizip ısırmasıni göze alarak sahiplenin. İki gün sonra çocuğumu çizdi sokaga bırakmak zorunda kalcam demeyin lütfen. Sonuçta bi can sahipleniyorsunuz.

WOLFROG WOLFROG gel gel yanıtla hem kedılısın hem anne :KK200:

1 - Aşıları tam oldugu sürece no sıkıntı .
2 - 2 kedim var 2 side uppuzun tüylü . Aşılarıını yaptırıyorum gereklı vıtamınlerı kullanıyorum tüylerı dökülüyor. Traş ettiriyorum mecbur .
3 - SATIN ALMA SAHİPLEN ...

bu kararından lutfen emın ol . Sahipenıp onu terketme ıhtımalın %1 se bile lutfen sahıplenme. Tatillerde baakbılcek bırın varmı ?
ya yanında göturceksın yada uzun sure yalnız bırakamıcaksın bunları hep düşün .
Çok buyuk sorumluluk .
Şuan ablamda senın gibi 2 yaşında evladı var . Benım kedılerı görüp ağlıyor bnde istiyorum dıye ablamada aynısı nı söyledım . MAsrafı var bunları göze alabılıyorsan sahiplen....

Masrafı ayda 50-60 tl minimum
Kuru maması
Kumu
Senelik aşıları
Yaş maması, ödül maması kedi çimi vs

Tüyü her daim olur uzun tüylüyse hele
Bizim uyurken falan ağzımıza yüzümüze kaçıyor çünkü beraber uyuyoruz

En uzun tatilimiz bir hafta
Onda da arkadaşım 2 güne bir gelip kedime baktı
Bakacak olan olsa bile çok uzun kalamıyoruz aklımız hep kedimizde

Yavruyken geceleri uyumaz oyun ister.
Cins kedilerdense melez kediler genetik olarak daha sağlamdır.

Satın almayın lütfen
her kedinin huyu suyu farklı
İnsan gibiler

Çocuk küçükse zor olabilir, onu da bir evlat bilecekseniz sahiplenin derim

Kızınızdoğduğunda evde kedi olsaydı çok farklı ve faydalı olurdu ama bu dönemde çok zor bence biraz daha büyümesni bekleyin 3 yaşından sonra düşünün derim. Ve tabiiki cins kedi değil normal kedi sahiplenin. Benim bir siyam bir sokak kesim var. Siyamın tüyü daha çok dökülüyor,

Benim kedim doğumdan önceden beri var. İmha edilmek üzere çiftliğe geri gönderilmek üzere olan petshoptan sahiplenilmiş bir kedi. Hamile kaldığımda bir an bile "acaba" diye düşünmedim. Hamileliğim boyunca koynumda yattı. Doğum yaptım, oğlumu emzirirken o da sırtıma yaslanıp uyuyordu. Oğluma asla dokunmuyordu sadece ağladığında koşa koşa gelip "hadi nerede kaldınız çocuk ağlıyor" diyen gözlerle beni çağırıyordu. Şuan yeni evim müstakil gibi olduğundan artık dışarı da çıkabiliyor. Oğlumla hala içli dışlılar. Çevremde aman hayvana dokunma hasta olursun diye korkutulan çocuklar sürekli hasta olurken oğlum 2 yaşına gelmek üzere ve sadece 2 defa hasta oldu (ilkinde mevlüde gitmiştim oradaki insanlardan kaptı, ikincisinde kalabalık bi misafirliğe gitmiştim yine "insanlardan" kaptı :işsiz:)

Tavsiyem, @H E dediği gibi sokaktan veya barınaktan sahiplen. İnan bana tekirler sarmanlar kara kediler en cana yakın hayvanlar. Genleriyle oynanmadığı için çok çok daha sağlıklılar ve pahalı özel bakımları yok. Sadece düzgün bir kuru mama artı klasik veteriner masrafları var.

Kedilerle yaşamak insanların doğasında var. Çocuklarınızı bundan mahrum etmeyin.

X