Kedi tüyleri ile savaş

Hale_Kansiz

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2019
21
11
51
Yaz aylarında sıcaklıklar arttıkca, kedim tüy döküyor. Halı üzerinde biriken tüyleri elektrik süpürgesi ile ne kadar temizlesem de içime sinmiyor. Islak bezle silmek çok yorucu. Fikri olan var mı?

Maalesef tamamen kurtulabilcegnz brsey degl cok arastrdm 😕 parazit asilarini zamaninda yaptiriin ve de koltuklara ortu en azindan araya kacmasini engellersin kedili kime gtsem koltukta carsaf goruyorum daha kolayms temizligi 😋 silkeleyip geciyorlarms 🤔

Ben çareyi hergün tüy birikmesine fırsat vermeden evi süpürmekte buldum.
Üzerimizdekileri rulo ile temizliyoruz.
Salondaki tekli koltuğumuz kendisinin ama oradaki tüyleriyle baş edemiyorum. Onada çok takılmıyorum açıkçası. Kedi sonuçta tüyü illa olacak diyorum :)

Plastik dişli halı fırçaları var, ben vaktim olursa haftada 2 kez mutlaka halılarımı fırçalıyorum. Süpürgenin alamadığı 1 kedi boyutunda tüy topladığımı bilirim :)

Bir arkadaşın da belirttiği gibi plastik fırçalar halıları temizliyor.koltukları da nemli bezle temizliyorum.kumaşa göre fark olur mu bilemem ama

Kaliteli Mama+Düzenli Tarama+Aşı takvimini takip son olarakta hiçbir şekilde ev yemeği yedirmeme durumunda tüy sorununuz %80 azalacaktır bir de asla yıkamayın kediler zaten temizdir.Temizlik konusunda da arkadaşlar gerekli seyleri yazmıs zaten :KK16:

Bu arada ben koltukları da plastik fırçayla fırçalamaya başladım. Bi deneyin göreceksiniz ne demek istediğimi :)

tüye çare olduğunu sanmıyorum insanların bile saçı kılı dökülüyor.tüyle yaşamayı öğrenmemiz lazım gibi:KK64:benim alerjik rinitim var bazen bu tüy işi beni de zorluyor.

benim kedim hiç tüy dökmüyor yaa neden acaba bu da bir sorun mu acaba çok okuyorum tüy sorunu ama biz de yok önceleri şükrediyordum dökmüyor diye ama şimdi aklıma takılmaya başladı artık veterinere soracağım aşı için gittiğimizde

bizim kum sorunumuz var şu an çare bulmaya çalışıyorum yarı kapalı tuvaletimiz var ev küçük yer yok salonda oturduğumuz yerde duruyor içine girerken prenses edasıyla süzüle süzüle giren kızım çıkarken vahşi bir kaplan gibi bi zıplayışı var ki dışarı yer gök kum oluyor :))))
kapalı tuvalet siparişi verdim bugün umarım işe yarar

X