kedi almak istiyorum ama nereden?

Lacivert.

tartıda 53ü görene kadar!
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2009
1.643
47
kızlar kedi alacağım ama petshop kötü diyorlar nereden almalıyım ya da bildiğiniz iyi bir petshop var mı? lütfen fikir verin :KK71:

kızlar kedi alacağım ama petshop kötü diyorlar nereden almalıyım ya da bildiğiniz iyi bir petshop var mı? lütfen fikir verin :KK71:

petshoplardan almayın lütfen..

sokaklarımız pisi dolu..
kış geldi,yağmur,çamur,kar..
soğuktan korunamayacak kadar minik olanlar,çöp tenekelerine tırmanamayacak kadar ufacık bebek olanlar var sokakta..
arabalardan koruyamazlar kendilerini üstelik..

sokaktan minik bi pisicik alın,evinizi açın ona..

sokaktan kurtarılan 1 can 1 candır..

Ücretsiz hayvan sahiplendiren internet siteleri var ordan bir kedi sahiplenebilirsiniz. Hem de sokaktan bir hayvan kurtarmış olursunuz hiç bir pet shopa bu konuda para saymayın.

Ücretsiz hayvan sahiplendiren internet siteleri var ordan bir kedi sahiplenebilirsiniz. Hem de sokaktan bir hayvan kurtarmış olursunuz hiç bir pet shopa bu konuda para saymayın.

evet arkadaşım haklı..
size özelden yazayım o kedi sitelerini..
forum sayfasına,kedi verenler bölümüne tıklayın..
yuva bekleyen çok bebe var oralarda..
bir tanesinde moderatörüm hatta..

en asil kedi sokak kedisidir.en iyi karekterlisi de aralarınan tam tekirdir....

Facebook'ta haysev ve hayvansever gazetesinide takip etmenizi öneririm ne durumlardan kurtarılmış yüzlerce can var yuva bekleyen.

sokaktan bir can kurtarmak dünyanın en güzel huzurlarından bir tanesi benimde var bi kedim hatta bi ara bahçeli bi eve göndermek zorunda kalmıştım ama dayanamadık aldık kızımızı tekrar rengarenk bi pisi o tekirler aynı zamanda çokta zeki hayvanlar lemden cim kaparlar ailemin sıkıntı yaratmayacağını bilsem geçen gün sokakta gördüğüm minik kedilerden birini daha alıcaktım ama kendi evime inşallah

teşekkür ederim kızlar ama ben iran ya da çinçila cinsi kedi istiyorum :KK43: dediğiniz gibi sokak kedileri de çok önemli ama daha önce baktım öyle kedilere, şimdi iran vs cinsi bir kediyi sahiplenmek bakımını üstlenmek istiyorum. bildiğiniz, yavrusunu verebilecek biri varsa yardımcı olursanız sevinirim. ücretli de olabilir.... bu arada meg sana da özel olarak teşekkür ederim yeni gördüm özel msjını, o siteleri hatim ettim hala da bakıyorum:KK71:

arkadaşım bu cins hayvanlar laborotuar ortamında yapılmış doğal olmayan cinslerdir.sen görünüşe aldanma derim.iranlar basık burun yapısı nedeniyle solunum yolları çabuk rahatsızlanır..gözleri çok akar, birde zırt pırt tüy taraması bakım ister..yine de sen bilirsin diyeceğim ama..petshoplarda hastalıklı hayvanalrı resmen afedersiniz kakalıyorlar..hatta bizim burada duyarlı bir petshop hayvan satışını bıraktı..

arkadaşım bu cins hayvanlar laborotuar ortamında yapılmış doğal olmayan cinslerdir.sen görünüşe aldanma derim.iranlar basık burun yapısı nedeniyle solunum yolları çabuk rahatsızlanır..gözleri çok akar, birde zırt pırt tüy taraması bakım ister..yine de sen bilirsin diyeceğim ama..petshoplarda hastalıklı hayvanalrı resmen afedersiniz kakalıyorlar..hatta bizim burada duyarlı bir petshop hayvan satışını bıraktı..

katılıyorum..
ek olarak,petshoplardaki hayvanlara talep oldukça,o zavallılar da sürekli üretilecekler..
sağlıksız ortamlarda vitrinlerde bekleyecekler..

halbuki sokaklarımız ''Türk pisisi,köpişi'' dolu..yaşam mücadelesi veriyolar:KK14:

rica ederim lacivert..
arkadaşımın da dediği gibi,iran pisilerinin bakımı çok çok da zor..
kolay gelsin,bol şans arayışında..

Geçenlerde eşimle giderken yolda gördük yavru kedi alacaktık ama cesaret edemedim bakama diye korktum daha öncede hiç bakmadım Şehir dışına gidince falan nereye bırakıcam ki bence de ninque dediği gibi sokaklar pisicik dolu

teşekkür ederim kızlar ama ben iran ya da çinçila cinsi kedi istiyorum :KK43: dediğiniz gibi sokak kedileri de çok önemli ama daha önce baktım öyle kedilere, şimdi iran vs cinsi bir kediyi sahiplenmek bakımını üstlenmek istiyorum. bildiğiniz, yavrusunu verebilecek biri varsa yardımcı olursanız sevinirim. ücretli de olabilir.... bu arada meg sana da özel olarak teşekkür ederim yeni gördüm özel msjını, o siteleri hatim ettim hala da bakıyorum:KK71:

Çok özür dilerim ama şimdi herkes bana kızacak,sanane diyeceksiniz ama bunu söylemeden yapamayacağım..
Siz bir cana anne olmak değil evde biblo gibi bir güzellik istiyorsunuz..Ay burnu basık ay kulağı kısa ne şirin değil mi?..Hayvanseverlik bu değil,vicdanlı olmak bu değil..O dostluğu sıcaklığı bilseydiniz cinsine,görünüşüne bakmazdınız..
Sokakta çöp kenarında yaşam mücadelesi veren kediler varken pet shoplardan özene bezene alınan cins kediler..
Ne acıklı bir tablo..
İnsanların dünyasında da aynı,güzel olan her zaman 1-0 önde başlar hayata çirkin olan hep bir eksiği varmış gibi muamele görür..Bari bu canlara bulaştırmayın bu basit anlayışınızı..Bari bu dünyadan uzak durun..
Saygısızlık ettiysem de şikayet edin gereken yapılsın umurumda değil !

Çok özür dilerim ama şimdi herkes bana kızacak,sanane diyeceksiniz ama bunu söylemeden yapamayacağım..
Siz bir cana anne olmak değil evde biblo gibi bir güzellik istiyorsunuz..Ay burnu basık ay kulağı kısa ne şirin değil mi?..Hayvanseverlik bu değil,vicdanlı olmak bu değil..O dostluğu sıcaklığı bilseydiniz cinsine,görünüşüne bakmazdınız..
Sokakta çöp kenarında yaşam mücadelesi veren kediler varken pet shoplardan özene bezene alınan cins kediler..
Ne acıklı bir tablo..
İnsanların dünyasında da aynı,güzel olan her zaman 1-0 önde başlar hayata çirkin olan hep bir eksiği varmış gibi muamele görür..Bari bu canlara bulaştırmayın bu basit anlayışınızı..Bari bu dünyadan uzak durun..
Saygısızlık ettiysem de şikayet edin gereken yapılsın umurumda değil !
Sana katiliyorum. Sokaktaki kedicikler resmen beni al yanina der gibi gözlerimin icine bakiyorlar. Ah imkanim olsa almam mi ben sizi? :KK14: Ben alamiyorum bari imkani olanlar alsin, kurtarsin onlari sokaklardan.

Sana katiliyorum. Sokaktaki kedicikler resmen beni al yanina der gibi gözlerimin icine bakiyorlar. Ah imkanim olsa almam mi ben sizi? :KK14: Ben alamiyorum bari imkani olanlar alsin, kurtarsin onlari sokaklardan.

elbette sokak kedileri sahiplenilmeli. ama biraz yanlış yorumlamışsın bence. arkadaşın beğenisi ve tercihi bu olabilir bu kimseyi ilgilendirmez, hayvanseverliğini ve vicdanını bu tercihine göre yargılamak doğru deil... cins kedilerde sonuçta kedi ve hayvan sever bi insan bunlarında bir can olduğunun bilincinde olmalı onlara bu kadar düşman olmamalı... bu hayvanlarda bakıma muhtaç sokaktaki kediler bir şekilde yaşama ayak uydurmayı öğreniyorlar ama onlar kapalı kafeslerin içinde hayattan gerçeklerden uzak büyüyorlar ve sokağa bırakıldığında kendilerini savunmayı bilmedikleri için daha çabuk ölüyorlar... sadece sokak hayvanları yok onlarda hayvanlar ve birbirinden hiçbir farkı yok sıcaklığı sevgisi hepsinin aynı... ister sokaktan, ister veterinerlerden, ister petshoplardan farketmez onları besleyelim onları sahiplenelim... :KK50:

elbette sokak kedileri sahiplenilmeli. ama biraz yanlış yorumlamışsın bence. arkadaşın beğenisi ve tercihi bu olabilir bu kimseyi ilgilendirmez, hayvanseverliğini ve vicdanını bu tercihine göre yargılamak doğru deil... cins kedilerde sonuçta kedi ve hayvan sever bi insan bunlarında bir can olduğunun bilincinde olmalı onlara bu kadar düşman olmamalı... bu hayvanlarda bakıma muhtaç sokaktaki kediler bir şekilde yaşama ayak uydurmayı öğreniyorlar ama onlar kapalı kafeslerin içinde hayattan gerçeklerden uzak büyüyorlar ve sokağa bırakıldığında kendilerini savunmayı bilmedikleri için daha çabuk ölüyorlar... sadece sokak hayvanları yok onlarda hayvanlar ve birbirinden hiçbir farkı yok sıcaklığı sevgisi hepsinin aynı... ister sokaktan, ister veterinerlerden, ister petshoplardan farketmez onları besleyelim onları sahiplenelim... :KK50:

Doğru diyorsunuz fakat kedi sahiplenmek isteyenlerin yüzde 60'ı (belki daha fazlası) cins bakıyor..Yani emin olun cins kediler sokağa bırakılmaz..Ama sokak kedilerinin daha çok yardıma ihtiyacı var.

Cins kedilere düsman degiliz ki, hic bir hayvana düsman degiliz. Ayrica cins hayvan alarak onlarin üretimine katkida bulunmus oluyoruz, biz aldikca bunun ticaretini yapanlar daha cok kedi dogurtuyor olan yine hayvanlara oluyor. Ben cok gördüm pet shoplarda gözleri capak icine, tüyleri dökülmüs ve pis kokulu camdan kafesler icinde yasayan Iran, Van, Ankara kedileri. Eger biz o hayvani alirsak ertesi gün onun yerini baska bir hayvan dolduruyor.Onun yerine bence sokaktan yavru bi kedicik bulup sahiplenmek daha iyi. Hem sandiginiz gibi hayvanlar sokaga tam olarak uyum saglayamiyorlar. Dogan yavrularin en az yarisi ölüyor, cünkü sokaklar onlarin dogal ortami degil. Düsmanlari her yerdeler (insanlar, arabalar, dogal ortamlarinda bulunmayan hastaliklar). Ve bunlar onlari sadece
öldürmüyor, sakat da birakiyor. Aslinda sokaklar onlar icin korkunc. Ayrica hayvan satin alanlarin cogu senin kadar masum düsünmüyor ki, cins hayvanlar onlarin icin birer süs, gösteris araci, cocuklarina aldigi bir hediye. Tabi hepsi icin gecerli degil bu dediklerim.

X